Účinnou ochranou před vloupáním je inteligentní bezpečnostní kování oken

Bezpečnostní kování pro okna

Autor:

Počet případů vloupání do domu nebo bytu každoročně stoupá. Příčinou těchto nepříznivých údajů je nejen neustále se rozvíjející vynalézavost zlodějů, ale také absence jakéhokoliv zabezpečení, které by úmysl vykrást objekt překazilo, nebo alespoň výrazně znesnadnilo.

Nejrizikovějšími součástmi stavby jsou v tomto ohledu dveře a okna, jimiž se nechtěné návštěvy dostávají do obydlí nejčastěji.

I když je mezi zloději rozšířeno mnoho postupů, které využívají při své činnosti, v poslední době se v celé České republice stále více objevují případy, kdy dojde k překonání okna speciální technikou, při níž je do plastového nebo dřevěného rámu navrtán otvor, aby mohlo být okno jednoduše otevřeno tzv. S-drátem. Metoda není hlučná, a tak se často stává, že ke vloupání dojde, i když jsou majitelé objektu doma. Zatímco ve vedlejším pokoji sledují televizi, připravuje je nezvaný host o majetek. Této nepříjemné situaci je ale možné předejít prevencí v podobě důmyslných bezpečnostních prvků, kterými lze okna vybavit.

Proč je důležité dbát i na bezpečnostní parametry?

Z výše uvedených informací je zřejmé, že kvalitní okna tak chrání nejen majetek, ale také pocity soukromí a bezpečí, které jsou v otázkách spokojeného bydlení těmi nejdůležitějšími. Jakmile jsou jednou narušeny, jen velmi těžce se obnovují. Rozhodně se tak vyplatí následovat doporučení odborníků o vhodné bezpečnostní výbavě oken. Nelze při jejich výběru dbát pouze na estetické či izolační vlastnosti. Vyplatí se investovat do kvality, která zloděje odradí, nebo zkrátka nepustí dovnitř.

Bezpečnostní kování pro okna

Inteligentní kování Stavona poskytuje potřebnou ochranu

Řešení nabízí společnost Stavona, která je přímým výrobcem oken a dveří a na českém trhu figuruje již více jak 20 let. Na otázku zabezpečení klade velký důraz, protože ji považuje za jeden z nejdůležitějších parametrů.

Proti v úvodu zmíněné metodě, kdy zloději otevírají okno S-drátem, tak doporučuje okenní kliky opatřené cylindrickou vložkou nebo blokovacím tlačítkem, které tímto způsobem nelze překonat. Nejen to však zvýší kvalitu zabezpečení. Inteligentní kování s různým počtem čepů, jež zajišťují pevné spojení rámu a křídla, znemožní vypáčení, které je také velmi často využívaným postupem, co zvládá i víceméně nezkušený zloděj. V neposlední řadě se vyplatí pořídit i bezpečnostní skla, která se osvědčí také při nepřízni počasí nebo řádění vandalů bavících se rozbíjením okenních tabulí.

I když neustále stoupá míra drzosti, s jakou zloději provádějí svou činnost, lze před nimi domácnost efektivně uchránit. Systém prvků bezpečnostního kování Stavona je možné instalovat do oken či dveří i dodatečně. Nepříjemnosti v podobě vloupání se tak lze úspěšně vyhnout.

Bezpečnostní kování pro okna

Komentáře

Načítám komentáře...