Jaký komín je ten pravý?

komín

Autor:

Výběr komína se často podceňuje. „Zvolit si správný přitom není jednoduché. Rozhodovat byste se měli především podle jeho kvality,“ říká Eva Mokošínová ze společnosti Schiedel.

Jaké jsou první kroky?

Kamna
Jaký typ komína? Vybírat musíte v první řadě s ohledem na druh paliva, kterým budete svůj dům vytápět.

Autor:

Výběr komína není jednoduchou záležitostí. Před jeho volbou je nutné znát mnoho faktorů. V prvním kroku si musíte ujasnit, pro jaký typ paliva bude komín využíván – bude k němu připojen plynový kotel, kamna na pelety nebo klasický krb na dřevo? Druhým kritériem je výkon spotřebiče. A při výběru nesmíte zapomenout také na to, jak bude ke spotřebiči přiváděn vzduch. Toto jsou však jen základní parametry.

Nebojte se prodejce do detailu vyzpovídat

komín
U Schiedelu můžete zakoupit komínový systém v kompletní sestavě na jedné paletě.

Autor:

„Abyste byli s výběrem komína spokojeni a dostali jste výrobek, který vám bude dlouho a bezpečně sloužit, měli byste od prodejce či výrobce požadovat i další podrobné informace,“ říká Eva Mokošínová ze Schiedelu.

Vědět byste tak určitě měli, odkud pocházejí komponenty, z nichž je komín vyroben a kdo je jejich výrobcem. Pokud byste museli řešit reklamaci, tento údaj vám to podstatně ulehčí. „Ptejte se i po tom, zda vám firma dokáže poradit s otázkou výstavby nebo výběru komína, nebo zda přímo nabízí i jeho odbornou certifikovanou montáž. Důležitá je i délka poskytované záruky,“ radí Eva Mokošínová. Zajímavou referencí je i skutečnost, jak dlouho je daná značka na trhu a počet realizací, jimiž se může pochlubit. Dále byste se měli shánět i po technických informacích. „Podstatné je, aby výrobky měly všechny potřebné certifikáty a osvědčení,“ vysvětluje Eva Mokošínová. Na závěr byste neměli zapomenout ani na otázku, proč je právě tento komín lepší než ostatní a proč byste si ho měli vybrat.

Nehleďte na nejnižší cenu, v sázce je vaše bezpečí!

komín
Schiedel je ve svém oboru jedničkou a může se chlubit technicky dokonalými komíny pro nízkoenergetický a pasivní domy.

Autor:

Jestliže je jediným argumentem nízká cena, svoje rozhodnutí znovu důkladně zvažte. Komín je totiž stavební prvek, který musí snášet velkou a dlouhodobou zátěž a měl by bezpečně fungovat po mnoho desítek let. K základním vlastnostem, jež by měl moderní komínový systém splňovat, patří bezpečnost a dlouholetá životnost. Vybírejte proto takový komín, který bude vyhovovat vaší otopné soustavě a jeho provoz bude naprosto bezpečný.

„Společnost Schiedel je špičkou v oboru a své výrobky podrobuje důkladné kontrole. Vývojové testy navíc přináší stále nové koncepty a zdokonalující komínové soustavy*. Výjimečná řešení a moderní technologie už dnes například umožňují pořídit si komín i do nízkoenergetického či pasivního domu,“ uzavírá Mokošínová.

Komentáře

Načítám komentáře...