Stavební materiály, se kterými ušetříte

Dům

Autor:

Zná to nejspíš každý, kdo někdy budoval dům či jakékoli nové obydlí. S obavami sledujete tenčící se bankovní konto, zatímco položky na celkové účtence naskakují závratnou rychlostí a termín dokončení se ztrácí v nedohlednu.

Ptáte se sami sebe: „Dalo se snad něco udělat jinak?“. Odpověď zní - možná ano! A to už u samých základů, přesněji řečeno u zdí.

Správný materiál znamená finanční úsporu

Volbou vhodného stavebního materiálu pro hrubou stavbu můžete ušetřit nejen spoustu času a energie, ale v dlouhodobém horizontu i finanční prostředky sahající k sedmiciferným hodnotám. Řešení se jmenuje Ytong.

Kompletní systém stavebních prvků od jednoho výrobce

Ytong

Autor:

Pod značkou Ytong se nachází komplexní stavební systém pro celou hrubou stavbu. Bílým pórobetonem obstaráte dům od sklepa až po střechu - tvárnice pro obvodové zdivo, příčky, stropní a střešní systémy i schodiště. Všechny díly jsou zcela kompaktní, což znamená, že do sebe zapadají jako skládačka.

Ať už stavíte svépomocí, nebo si najímáte firmu, hrubou stavbu vyzdíte mnohem rychleji a přesněji, bez chyb a vleklých problémů než s jakýmkoli jiným materiálem. To i díky tomu, že jsou jednotlivé díly velmi lehké a manipulace s nimi není nikterak vysilující. Použitím tvárnic z pórobetonu šetříte náklady za dopravu, čas a především svou i elektrickou energii.

Pokles celkových nákladů díky úspoře materiálu

Tím však úspory zdaleka nekončí. Tvárnice i ostatní stavební dílce si můžete libovolně a snadno upravovat. Na zaříznutí stačí obyčejná pila na dřevo. Mimořádně přesné řezání pak eliminuje odpad a snižuje celkovou spotřebu tvárnic, a tím také pořizovací cenu celé stavby. Tu umocní i minimální spotřeba malty, neboť díky takzvanému systému PDK (pero, drážka a úchopová kapsa) je nezbytné nanášení pouze tenké vrstvy malty, přesněji řečeno lepidla, a to pouze na vodorovné spáry. Celková spotřeba malty na stavbě je tak ve srovnání s tradičním zděním desetinová.

Hlavní vlastnosti stavebních materiálů Ytong

Nyní se dostáváme k asi nejdůležitější vlastnosti bílého pórobetonu a tou je vlastnost tepelněizolační. Díky té ušetříte na energii doslova „majlant“. Struktura miniaturních vzduchových pórů dělá z materiálů Ytong dokonalý tepelný izolant. I bez dodatečného zateplení obvodového zdiva překračují tvárnice Ytong vysoce stanovenou normu tepelného odporu. V zimě tak stačí topit jen mírně, aby bylo uvnitř domu příjemně, a v létě naopak tvárnice izolují před vysokými teplotami. Je jedno, jestli sídlíte na Sibiři, nebo na Sahaře, Ytong jednoduše udržuje ve vašem domě optimální klima po celý rok.

Pasivní a nízkoenergetické domy z pórobetonových tvárnic

Ytong je tak doslova ideální pro stavbu nízkoenergetických nebo takzvaných pasivních domů, kde majitelé spotřebují ročně až desetkrát méně energie na vytápění než v průměrném bytu v panelovém domě z 80. let. Tepelná ztráta pasivního domu je tak nízká, že nepotřebujete běžný systém vytápění. Tepelné zisky od slunce, lidí a elektrických spotřebičů pohodlně vytopí celý dům po většinu roku.

Kolik ušetříte na vytápění

A výsledek? Pokud vystavíte svůj dům ve stylu pasivního domu s použitím tvárnic Ytong Lambda+ a navíc jej zateplíte deskami Ytong Multipor, vaše roční úspora za vytápění, ve srovnání s běžnými staršími budovami, bude průměrně 27 000,- Kč. Ovšem při použití materiálu Ytong Theta+ ušetříte tu samou sumu a navíc i čas, protože v tomto případě vystačíte s jednovrstvým zděním. A jak známo, čas jsou peníze. Suma sumárum, za třicet let můžete pro další generace, nebo sami pro sebe, ušetřit až 1 000 000,- Kč. A to vůbec není částka k zahození.

A pokud snad patříte k těm několika málo šťastlivcům, pro které milion korun v podstatě nic neznamená, zvolte si pro svůj dům Ytong pro to, že je vyroben ze stoprocentně přírodních materiálů. Ušetříte alespoň životní prostředí.

Komentáře

Načítám komentáře...