Novinky pro stavbu i rekonstrukci

Jaro už je tady a stavby a rekonstrukce jsou v plném proudu nebo se už plánují ve velkém. Tak tady máte hromadu zajímavých novinek, které vám mohou pomoct.

Ztracené bednění

Autor:

Speciální betony pro ztracené bednění

Ztracené bednění je stavební systém, který stále více získává na popularitě. Systémem ztraceného bednění se plnohodnotně nahrazují běžné zděné konstrukce s vysokými požadavky na statiku, akumulaci tepla a akustiku včetně plné variability a funkčnosti výstavby. Systém ztraceného bednění je ideální pro všechny nosné stavební konstrukce, jako jsou stěny, stropy, nosníky, sloupy, schody, ale i šikmé stěny, nakloněné stropy a také nenosné stěny a příčky. Volbou speciálních betonů určených pro systémy ztraceného bednění je zajištěna správná specifikace konkrétních vlastností betonu, který musí být snadno zpracovatelný, dobře čerpatelný, se sníženými nároky na hutnění, nesmí být příliš těžký. Výroba takového betonu přímo na stavbě je náročná na čas a také na správné poměry.

Ztracené bednění

Autor:

Proto můžete využít nabídku sedmdesáti betonárek skupiny Českomoravský beton, kde vám připraví speciální betony Systemcrete, určené přímo do ztraceného bednění. Jsou vyráběny podle normy ČSN EN 206-1. Tyto betony lze využít při výstavbě systémem ztraceného bednění u přízemních domů (Systemcrete W), kde tvoří svislé nosné nevyztužené konstrukce, ale také u domů vícepatrových (Systemcrete WS) pro realizaci svislých a vodorovných nosných vyztužených konstrukcí. Třetí typ betonu, Systemcrete S, je určen pro méně zatěžované stropní desky. Betony pro ztracené bednění jsou dle typu navrhovány v pevnostní třídě C 16/20 nebo C 20/25, s konzistencí S2/S3, pro stupeň vlivu prostředí X0 (beton bez nebezpečí koroze nebo narušení), s maximálním zrnem 16, resp. 22 mm.

Kam dál

Komentáře

Načítám komentáře...