Pět základních typů garážových vrat

Garážová vrata

Autor:

Garážová vrata by nám měla vyhovovat jak po funkční, tak po estetické stránce. Důležité je i jejich zabezpečení před zloději. Který typ bude pro vás nejvhodnější?

Sekční vrata

Konstrukci sekčních vrat tvoří lamely z ocelového plechu, které se při otevírání vysouvají po vodicích kolejnicích nahoru. Tento typ patří v současné době k nejžádanějším; k jeho hlavním výhodám patří to, že nezabírá prostor po stranách vjezdu, vyžaduje se jen dostatek místa u stropu. Sekční vrata se navíc dají pořídit už zateplené polyuretanovou pěnou, což ocení hlavně ti, kdo v garáži rádi kutí. Komu vadí plechový vzhled, může sáhnout po vratech v imitaci přírodního dřeva.

Výklopná vrata

Jde o řešení nejméně náročné na finance i instalaci. Musí se ovšem počítat s tím, že křídlo se vyklápí před vjezd a snižuje vstupní výšku garáže. Výklopná vrata nelze doporučit u garáží, které ústí přímo do ulice, kde by při otevírání mohla poranit kolemjdoucího chodce. Na druhé straně jde o spolehlivý systém, který vám vydrží dlouhá léta.

Garážová vrata

Autor:

Rolovací vrata

Ze všech typů garáží jsou nejméně náročná na prostor, hodí se proto pro malé garáže, kam se kromě auta nic jiného nevejde. Rolovací vrata se chlubí nízkou hmotností, o to méně ale izolují a mohou i promrznout. Tenký materiál navíc nepředstavuje příliš velkou překážku pro zloděje. Kromě toho musíte lamely pravidelně čistit, protože se při navíjení o sebe třou a nabalené nečistoty znehodnocují jejich povrch.

Křídlová vrata

Vrata se dvěma křídly otevíranými do stran se pyšní masivním, důstojným vzhledem, dlouhou životností a spolehlivostí. Z vnitřního prostoru garáže neukrojí ani kousek, potřebují jen prostor před vjezdem. Nedají se ovšem instalovat všude, záleží na okolním terénu i na sklonu vjezdu.

Garážová vrata

Autor:

Posuvná vrata

Vrata otvíraná posunutím do strany se dají vyrobit na míru i pro velmi široké garáže. Na rozdíl od sekčních vrat nepotřebují místo nad vjezdem, ale na straně. Lze je otevřít jen částečně - do garáže můžete vejít, aniž byste otevírali celá vrata.

Komentáře

Načítám komentáře...