O BAZÉNECH JEAN DESJOYAUX

Bazény francouzské firmy JEAN DESJOYAUX ve své konstrukci spojují výhody "lehkých" bazénů (rychlá montáž) a "těžkých" bazénů (vysoká pevnost a životnost). Díky ztracenému bednění patentovanému firmou J.D. od roku 1973, proběhne kompletní stavba bazénu za necelý týden. Díky železobetonové konstrukci má bazén dlouhou...

Bazény francouzské firmy JEAN DESJOYAUX ve své konstrukci spojují výhody "lehkých" bazénů (rychlá montáž) a "těžkých" bazénů (vysoká pevnost a životnost). Díky ztracenému bednění patentovanému firmou J.D. od roku 1973, proběhne kompletní stavba bazénu za necelý týden. Díky železobetonové konstrukci má bazén dlouhou životnost a je možno na něj poskytnout desetiletou záruku. Vnitřní fólie značky Alkor je osazena mechanicky pod hranou obrubníku a je možno ji vyměnit bez jakýchkoliv stavebních zásahů, bez lepení, bez nářadí.

Filtrační systém se výrazně liší od klasické pískové technologie, která vyžaduje umístění mimo bazén, složitý potrubní rozvod v zemi a celou řadu "děr" do bazénu. Skimery, trysky, výpusť, světlo, protiproud - to vše jsou u klasické technologie otvory ve stěně, které je nutno těsnit. Filtrace J.D. je umístěna ve vstupních schodcích do bazénu, standardně je vybavena světlem a na přání může být doplněna o protiproud a elektrický ohřev vody. Různé typy filtračních jednotek skýtají i další možnosti vybavení, jako vířivku, solární ohřev apod. odpadlo veškeré potrubí kolem bazénu, není ani jediná díra v bazénové vaně, není nutno budovat na filtraci zvláštní jímky. Technologie J.D. "vymazala" téměř všechna místa nejčastějších poruch a úniků vody. filtrační jednotka je napojena pouze na el. proud a u venkovních bazénů je možno celý filtrační blok na zimu z bazénu vyjmout. Netkané textilní filtry mají schopnost zachytit nečistoty o velikosti 6 - 15 mikrometrů.

Údržba bazénové vany je stejná, jako u ostatních typů bazénů: vysávání dna, čištění stěn, čištění stopy po hladině. Filtrační vložka se čistí buď proplachem v dřezu, nebo v automatické pračce. Dosahuje se tím další úspory vody. Pískové filtry se propírají bazénovou vodou. Největší úspory se dosahuje tím, že vodu v bazénu není nutno měnit po řadu roků. Podmínkou pro udržení vysoké kvality vody je pravidelná a dostatečná filtrace a zejména prevence. Prevence proti řasám, proti infekcím, proti zanesení filtru. Zde je role člověka nezastupitelná, protože žádná automatika nezajistí tak dobře péči o vodu jako odpovědný uživatel.

Ing. Antonín Jarůšek

Komentáře

Načítám komentáře...