Leden – měsíc příprav

Leden – měsíc příprav

Vládce mrazu a sněhu se konečně ujal vlády, krajinu i zahradu ukryl někde alespoň pod tenkou bělounkou košilku, jinde na ni položil rovnou načechranou bělostnou duchnu. Na první pohled se zdá, že pro zahrádkáře a zahradníky nastal čas odpočinku, ale není to pravda. Dobrý hospodář ví, že i teď má napilno. Zahradu i sad...

Vládce mrazu a sněhu se konečně ujal vlády, krajinu i zahradu ukryl někde alespoň pod tenkou bělounkou košilku, jinde na ni položil rovnou načechranou bělostnou duchnu. Na první pohled se zdá, že pro zahrádkáře a zahradníky nastal čas odpočinku, ale není to pravda. Dobrý hospodář ví, že i teď má napilno. Zahradu i sad, případně vinici, je třeba připravit na novou vegetační sezónu. Nastal čas plánování a rozhodování.

Zelenina
Nejprve bychom si měli pěkně v klidu sednout, třeba k sálajícímu krbu, a s tužkou v ruce u šálku horkého bylinkového čaje ze své zahrádky si naplánovat rozvržení záhonů. Plodiny by se měly střídat. Na záhony, kde jsme pěstovali zeleninu již několik let a kvalitu půdy jsme příliš nevylepšovali, je vhodné zasadit cibuli a česnek, neboť tyto rostliny snesou záhon i méně zásobený živinami. Další vyčerpanou zeminu můžeme vylepšit tím, že na ni zasadíme keříčkové fazole, které dokáží zásobu živin obnovit.

Prohlédneme si také sáčky se semeny, podíváme se, jak jsou staré, nemají-li dobu klíčivosti již za sebou, a popřípadě dokoupíme nové. Vyčistíme a vypaříme misky na výsev a připravíme si vhodnou zeminu. Měla by být lehce propustná, jemná, se schopností vázat vláhu, a také propařená, tedy zbavená zárodků plísní či hnilob a klíčivých semen plevelných rostlin. Zeminu můžeme doma propařit ve starém pekáči v troubě. Pokud ji koupíme ve specializovaných zahradnických obchodech, je už připravená k sázení.

Takto si můžeme už v lednu doma do misek či do malých kelímků od jogurtu nebo průmyslově vyráběných květináčků z lisované rašeliny zasadit papriku, lilek, celer, salát či řeřichu.

V sadě
Stále kontrolujeme, máme-li kmeny mladých stromků dostatečně chráněné před okusem lesní zvěří. V těžkých půdách je vhodný čas na přihnojování ovocných dřevin. Chceme-li se už teď pustit do prořezávání starších jádrovin, musíme si počkat na teploty nad 0oC. Řezat větve bychom měli vždy na pupen směřující z koruny ven a každou ránu je třeba ihned ošetřit štěpařským voskem. Větve bychom měli rozdrtit, a teprve poté je lze přidat do kompostu. Silnější můžeme uchovat jako oporu do okrasné a zeleninové zahrady. Také můžeme čistit kmeny stromů od mechů a lišejníků drátěným kartáčem, pokud jsme to už neudělali v prosinci. Je však třeba nezapomenout je natřít vápnem.

Uděláme také důkladnou prohlídku sadu. Tam, kde najdeme staré a nemocné stromy, chopíme se sekery, pily. Stromy porazíme a vykopeme. Dále můžeme na některých stromech objevit škůdce, tam ihned začneme se zimním postřikem.

Období vegetačního klidu je také vhodné pro roubování. Rouby třešní a višní řežeme už kolem poloviny prosince, u ostatních peckovin do konce ledna a jádroviny nejpozději před počátkem rašení.

Rouby označíme jmenovkami a založíme do vlhkého písku v chladném sklepě, nebo do brázd do země na severní straně budovy, celé nebo do poloviny je přihrneme zemí, aby nevysychaly. Na přechodnou dobu je můžeme uložit i ve spodní části chladničky. Řezné plochy roubů třešní a višní je dobré zalít rozpuštěným parafínem, aby se dobře uchovaly. Všem roubům ovocných dřevin prospěje také zabalení do polyetylenové fólie.

Na vinici
Mnozí z nás, když se zamyslí nad skladbou své zahrady, zjistí, že jim tam ještě chybí popínavá ovocná dřevina, která by dávala nejen stín v parných letních dnech, ale také užitek. Co to tedy nezkusit s révou vinnou? Takže v lednu můžeme nejen její výsadbu naplánovat, ale již začít s realizací.

Nejprve bychom si měli uvědomit, že ji pěstujeme jen na takovém stanovišti, kde má dostatek světla i tepla. Vinohradnickým způsobem – tedy na volném pozemku ji můžeme vysadit jen v takových oblastech, kde průměrná roční teplota není nižší než 8oC. Přitom průměrná teplota za celou dobu vegetace má být alespoň 15oC a v letních měsících 18oC. Ve výjimečně vhodných mikroklimatických podmínkách lze vinnou révu pěstovat až do 500 m n. m., a sice u slunných, nejlépe bíle natřených zdí obytných či hospodářských budov. Dále ji můžeme pěstovat i pod sklem nebo pod fóliemi z plastické hmoty.

Révě se dobře daří na svazích, kde má v létě hodně slunce a tepla. Nejúčinnější jsou sluneční paprsky na svazích se sklonem 25-30o. Protože však svažité pozemky často podléhají erozím, je vhodné vytvořit pro pěstování révy terasy.

Dva až tři měsíce před výsadbou sazenic, což je právě nyní, převrstvíme půdu asi do hloubky 60 cm tak, aby došlo k jejímu vhodnému promísení. Větší kamení odstraňujeme, menší na povrchu ponecháváme. Budeme-li sázet révu vinnou v pásu, převrstvíme ho asi v šířce 1-2 m, pokud budeme vysazovat jen jednotlivé sazenice, vyhloubíme pro ně jámy 0,8-1 m široké a 60 cm hluboké.

Chceme-li, aby měla réva po celou dobu své životnosti, tj. 30-50 let, dostatek živin, musíme při převrstvení zapravit do půdy do hloubky asi 30-60 cm vyšší dávky fosforečných a draselných hnojiv jako zásoby. Půdy chudé na vápno musíme navíc ještě přivápnit. Do horní vrstvy zrigolované půdy nakonec zapravíme vyšší dávky dobře uleželého hnoje nebo kompostu, a pak si můžeme už jen vybírat vhodné sazenice a čekat s výsadbou podle tepelných podmínek na březen či duben.

-das-

Komentáře

Načítám komentáře...

  • Zahrada
  • Autor:
  • Vydáno:

Doporučujeme

Hledáte osvědčenou firmu na rekonstrukci?

Zadejte si poptávku v kategoriích: rekonstrukce,zahrada.
Najdeme Vám ověřené firmy a řemeslníky s referencemi od zákazníků jako například: Celková rekonstrukce bytu 80m2 3kk, Rekonstrukce kanceláře/ateliéru, Kompletní rekonstrukce bytu.