Světla pod širým nebem

Světla pod širým nebem

S nejvyšší pravděpodobností přijdou vhod po celý rok. Záleží jen na nás, jakému typu osvětlení dáme přednost. Zatímco v lodžiích postačí přenosný model, do zahrad bychom měli osvětlení plánovat už s větším rozmyslem. Jeho volba se řídí především účelem.ybírat je z čehobr/> Exteriérová světla mají za úkol především...


S nejvyšší pravděpodobností přijdou vhod po celý rok. Záleží jen na nás, jakému typu osvětlení dáme přednost. Zatímco v lodžiích postačí přenosný model, do zahrad bychom měli osvětlení plánovat už s větším rozmyslem. Jeho volba se řídí především účelem.

Vybírat je z čeho
Exteriérová světla mají za úkol především osvětlovat venkovní komunikace (příjezdové cesty, chodníčky, schody apod.), při jejich plánování bychom neměli opomenout osvětlení zeleně (okrasných stromů a keřů, skalky apod.) a konečně jimi zviditelnit také stavbu (rodinného domku, zahradního altánu apod.).


Příležitostné osvětlení
Tam, kde nejsou elektrické vývody, můžeme zřídit příležitostné osvětlení. Kromě lamp s dlouhým kabelem, umožňujícím zavěsit světlo na větev, pergolu apod., můžeme použít sloupková svítidla zakončená ostrým hrotem. Ten se zabodne do země a kabely jsou vedeny po povrchu.

Nezapomeňte na kvalitu

Samotné rozmístění osvětlení vychází z požadavků investora. Obecně platí, že lampy by vždycky měly osvětlovat komunikace, aby se uživatel mohl po zahradě pohybovat bezpečně. Osvětlení zeleně se instaluje s ohledem na budoucnost. Závisí od toho, jak vyrostou stromy a keře a jak plánujeme celkový vzhled zahrady. Romantici by neměli zapomenout vybudovat elektrický vývod u stromku, který mohou na Vánoce ozdobit elektrickými žárovkami.

  • Vybírejte modely z kvalitních materiálů (sklo, kov apod.)

  • Dbejte na dostatečně vysokou hodnotu IP, která označuje vhodnost použití výrobku pod širým nebem

  • Ideální jsou lampy, u nichž lze snadno vyměnit světelný zdroj


  • Naše tipy
  • Ani v rodinných domcích a vilách nezapomínejte na osvětlení lodžií a balkonů. Budou tak obyvatelné i v pozdějších večerních hodinách.

  • Lampu, která osvětluje vstup do domu, vybavte úsporným zdrojem osvětlení. Může svítit celou noc, aniž by spotřeba elektřiny výrazně zasáhla do rodinného rozpočtu.

  • Nezapomeňte na osvětlení vodní hladiny (jezírka, bazénu apod.)
  • Komentáře

    Načítám komentáře...