Kumkvaty: trpasličí pomeranče, které lze pěstovat v bytě

Kumkvaty

Autor:

Subtropické citrusy se s oblibou pěstují i v našich krajích, ale nejlépe se jim daří ve skleníku či v zimní zahradě, kde mají přes zimu dostatečně nízkou teplotu na to, aby plodily. Kumkvaty se citrusům hodně podobají a můžete je sklízet i v bytě.

Kumkvat najdete pod latinským názvem Fortunella, znám je také jako nagami. Neřadí se přímo mezi citrusy, i když vypadá jako malý oválný pomeranč a podobně i chutná. Hlavní rozdíl je v tom, že se kumkvat konzumuje i se slupkou, stačí ji dobře omýt a očistit. Plody jsou drobné, obvykle dorůstají velikosti maximálně 4 cm. Kumkvaty kvetou i plodí celý rok a díky svému trpasličímu vzrůstu se dají pěstovat jako bonsaje.

Kumkvaty

Autor:

Pro většinu citrusů je klíčové, aby jim bylo od listopadu do konce února dopřáno období klidu. Ideálně se umisťují do nevytápěné zimní zahrady nebo do chladné chodby, kumkvatům ale postačí i místo u okna v méně vytápěném pokoji, například v ložnici, kde je okolo 17 °C. Rostlina obecně nesnáší přemokření a v době vegetačního klidu by se měla zálivka omezit na minimum. Záleží na tom, v jaké teplotě ji přechováváte. Je-li v místnosti tepleji, zalévat můžete více. Přes léto hnojíme hnojivem určeným pro citrusy.

Kumkvaty pocházejí z oblasti jižní Číny, kde se jim přezdívá "zlaté mandarinky" a kde jsou považovány za symbol štěstí a bohatství. Z pohledu moderního Evropana se jim dá přiznat spíše funkce zdravotní, jsou totiž nabyté vlákninou a antioxidanty. Obsahují vitaminy A, B, C a E, z minerálů je to především železo, vápník, měď, mangan, selen a zinek.

Kumkvaty

Autor:

Plody kumkvátu si můžete vychutnat jen tak, pro svou výraznou chuť se přidávají i do omáčky k masu nebo se z nich vyrábějí džemy a čatní. Nakrájené na kolečka mohou ozdobit ovocný salát nebo skleničku koktejlu.

Komentáře

Načítám komentáře...