Ražený beton: krásné a bezúdržbové terasy

ražený beton
Zvětšit fotografii

Na terasovou podlahu můžete položit dřevo, keramickou nebo betonovou dlažbu, přírodní či umělý kámen, ale také ražený beton.

Dekorativní ražený beton rozšiřuje možnosti povrchů, které lze zvolit pro terasy i další plochy kolem domu. Vzhledově věrně napodobí přírodní materiály včetně dřeva, kamene, břidlice či cihelné dlažby, a přitom splňuje technické požadavky, jako je odolnost, nekluznost, rychlá realizace či nízké nároky na údržbu. Neskládá se na rozdíl od dlažby z komponent, ale vzniká rovnou na místě ražením vybraného vzoru do čerstvé betonové desky.

ražený beton

Autor:

Kombinací barev a vzorů ražení je nepřeberné množství, díky tomu je možné sladit povrch přesně s okolím, dodržet styl stavby a estetické požadavky investora. O oblibě tohoto řešení svědčí přibývající dokončené realizace. Je také možné terasu propojit s bazénem, pro jehož okolí se ražený beton také hodí. Použít se dá ale i jinde - u příjezdových cest, nájezdů a zahradních chodníků.

A kdo by měl o raženém betonu uvažovat? Především ten, kdo chce mít vysokou odolnost povrchu vůči povětrnostním vlivům, opotřebení, stálou rovinatost, snadnou údržbu a chce předejít i prorůstání plevele.

Více se o technologii dozvíte na stránkách firmy Condecor.

Podobným způsobem (ražením) je možné zpracovat také svislé stěny – technologií nazvanou dekorativní ražená omítka. V zahradách a kolem domů vznikají vzájemně se doplňující celky – podezdívky, zídky a ploty, schodky, stěny domů, sloupy apod.

Komentáře

Načítám komentáře...

  • Život na zahradě
  • Autor:
  • Vydáno:

Může vás zajímat

venkovní dlažbabetondlažby

Doporučujeme

Hledáte šikovnou firmu na zhotovení pergoly?

Zadejte si poptávku v kategoriích: pergoly,dlažba,beton.
Najdeme Vám ověřené firmy a řemeslníky s referencemi od zákazníků jako například: Realizace modřínové pergoly, Nerezová pergola se zábradlím, renovace fasády, zhotovení plotu, zámkové dlažby, pergola.