Brambory v mikrovlnce

Jak uvařit brambory v mikrovlnce

Brambory neodmyslitelně patří do české kuchyně. Jejich příprava může být ale zdlouhavá. Můžete je příště zkusit uvařit v mikrovlnce, trvá to jen tři minuty. Jak na to?

Česnek sklizeň

Jak uchovat česnek, aby neplesnivěl

Česnek! Oblíbená surovina české kuchyně. Funguje jako přírodní antibiotikum a léčí mnoho strastí. Blíží se jeho sklizeň. Jak ho uschovat, aby se vám nezkazil a vydržel zase až do příštího léta?

Krok za krokem: vyrobte si věnec na zahradní párty

Udělejte si malou voňavou radost, zapojte svoje smysly i ruce a vyrobte si podle našeho návodu jednoduchý květinový věnec. Třeba až budete pořádat zahradní party. Anebo jen tak.

Dnes je Mezinárodní den prosecca. Dáte si sklenku nebo koktejl?

Prosecco patří k létu stejně jako poklice k hrnci, která ovšem drží čím dál pevněji. Ostatně letní měsíce si bez prosecca neumí představit třetina z nás. Pokud mezi ní patříte, dnes máte o důvod víc proč si ho užít. Slavíme Mezinárodní den prosecca.

Johnny Galecki prodává svůj útulný dům v Los Angeles

Leonard z Teorie velkého třesku prodává dům

Hvězda seriálu Teorie velkého třesku Johnny Galecki prodává svůj dům v Hollywood Hills v Los Angeles za 11,9 milionu dolarů. S obytnou plochou 689 metrů čtverečních je zde 6 ložnic a 5,5 koupelen. 

Nová kuchyně zaujme kombinací modré barvy a dřeva

Majitelé si přáli nemoderní interiér. Líbil by se vám?

Moderních hranatých a neosobních domů je všude kolem dost. Snažíme se je trochu utlumit a nabízet vám víc „přátelštější“ ukázky architektury domů i designu interiérů. Tahle rekonstrukce domu pak šla úplně jinou cestou – majitelé NECHTĚLI moderní inte...

Renesance kosení. Pojďte to také zkusit - 2. díl

Před týdnem jsme vás seznámili s výběrem kosy a prozradili, jak s ní správně pracovat. V tomto článku se zaměříme na její příslušenství a údržbu. A jako bonus nabízíme návod na dokonalý anglický trávník.

Dřepčík

Nejčastější tipy na boj s dřepčíkem

Dřepčík je malý skákající brouk, který během pár dní dokáže zničit celou zahrádku a sníst veškerou zeleninu. Dá se zlikvidovat chemicky nebo přírodně a šetrněji. Jak ideálně na to? Máme tady pár tipů, které jsou i z vašich doporučení. 

Zámková dlažba

Kde se používá křemenný písek?

Křemenný písek je písek, který obsahuje z největší části kamínky a kousky křemene. Nejčastěji se s ním setkávají skláři ve sklárnách při výrobě skla. Potkat se s ním ale můžete i vy. Kde?

Do Prachatic za designem Anny Marešové

Minulý týden jsme zveřejnili rozhovor s produktovou designérkou Annou Marešovou a tentokrát vás zveme na její výstavu. Do Prachatic.

Chytrý hrnec

Jaké jsou výhody a nevýhody chytrého hrnce

Multifunkční hrnec, multicooker nebo chytrý hrnec, tak různě se dá nazvat nádoba, která má v kuchyni všestranné využití. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? A stojí za to si jej pořídit?

Luhačovice, Jurkovičův dům

Luhačovické cyklotoulky. Pro začínající i zkušené

Nasednout na kolo v pohádkovém lázeňském městečku se vyplatí hned dvakrát. V okolí Luhačovic je spousta lákadel, a když přijedete zpět znavení, zdejší procedury vás zase postaví na nohy.

Fotovoltaická elektrárna

Je třeba stavební povolení na domácí fotovoltaickou elektrárnu?

Stavba a fotovoltaická elektrárna (FVE). To je velké téma, které má spoustu zajímavých úskalí. Často se setkáváme už se základní neznalostí toho, jestli je na FVE potřeba stavební povolení. Pojďme si to probrat.

Dřevo v koupelně

Vydrží dřevo v koupelně?

Krásná dřevěná koupelna jako z filmu? Nebo alespoň dřevěné doplňky? Krása, že? Je to ale dobrý nápad? Vydrží dřevo nápor vlhkosti? Ano! Chce to ale promyslet pár detailů.

Červený pokoj

Barvy interiéru podle vašeho charakteru: 1. díl

Každý chceme bydlet v příjemném prostředí. Chceme se doma cítit dobře. Pro každého to ale znamená něco trochu jiného. Někdo potřebuje barvy klidné, někdo barvy divoké. Někdo má rád odstíny tmavé, někdo světlé. Jak si vybavit interiér podle vašeho cha...