Sázení česneku

Víte, za jak dlouho můžete pěstovat česnek na tom samém místě? Budete se divit

Většina plodin musí jít další rok na jiné místo, aby se půda nevyčerpala a choroby, které přezimují v půdě, znovu neskočily na tuto rostlinu. A česnek není výjimkou. Ale ten potřebuje dokonce hodně dlouhou pauzu.

Light for Wellbeing

Designblok 2022: Světla, světla a ještě další světla

Designblok v letošním roce hostí vyhlášení 15. ročníku soutěže Master of Crystal od společnosti Preciosa. Čtyři finalisté měli vytvořit světelné objekty na téma Light for Wellbeing. Jaké designové kousky vytvořili?

Plánování staveb

Zajímavý průzkum: Na čem záleží evropským městům a architektům

Co jsou a budou hybné síly v architektuře a urbanismu? Budou to energie? Budou to přizpůsobení rozzlobené přírodě? Nebo snad víc pohodlí a luxusu? Zajímavé výsledky z průzkumu ukázaly úplně něco jiného.

Pampeliškový detox

Pampeliškový detox

Pampelišky bývají na jaře všude. Můžete je sesbírat a nasušit. Obsahují tolik léčivých a očistných látek, že se vyplatí si z nich udělat odvary a provést detox organismu. Obzvlášť účinný bude na podzim, kdy je chřipková sezóna v plném proudu. Jak na...

Inspirace v duchu francouzské riviéry

Jednoduché, ale přesto útulné bydlení plné dřeva? Inspirujte se s námi!

Útulné, plné dřeva, naturálních barev a dalších přírodních materiálů. Seznamte se s novým designem, který se může promítnout i do vašich domovů. A to vše v duchu Francouzské riviéry.

Pěstování černého kořene

Jak vypěstovat zázračný černý kořen

Přestože se černý kořen pěstuje celkem snadno a je velmi zdravý, u nás není příliš rozšířený. Chutná podobně jako chřest a dá se i podobně připravovat.​​​​​​​ Navíc obsahuje spoustu vitamínů a jen málo kalorií. Jak tedy na jeho pěstování?

Tahle rostlina uleví vašim ledvinám

Pro zlatobýl obecný jsou typické žluté květy, které rozzáří také počátek podzimu, někde kvete dokonce i v říjnu. Právě květy bychom měli sbírat a využívat jejich léčebné účinky. Kdo z vás tuhle rostlinu nejvíce ocení?

Hytta je ukrytá v lese

Postavili chatu v lese u Zlína, aby se mohli soustředit na práci

Někdo těžko hledá tichý kout, kde by se mohl soustředit. A tak se zavře třeba v ložnici. Jiný si postaví chatu. Daleko od lidí, ale s veškerým komfortem.

Píďalka podzimní

Dejte stopku píďalce podzimní. S našimi radami to půjde snadno!

Ačkoliv je její název dost roztomilý, na vaší zahradě dokáže napáchat velkou paseku. A právě podzim přeje píďalce podzimní nejvíce. Víte, jak jí můžete v páchání škod zabránit?

Řez maliníku

Takhle snadno se množí maliníky

Namnožit maliníky je mnohem jednodušší, než se zdá. Nemusíte utrácet za sazenice. Zvládnete to sami doma.

Čištění sprchového koutu

Jak vyčistit zaschlé kapky na skle sprchového koutu

Koupelnu máte perfektně vyčištěnou, ale jediné, čeho se nemůžete zbavit, jsou zaschlé kapky na skle sprchového koutu? Boj s nimi není jednoduchý. Máme tu však několik tipů, jak se jich zbavit, aniž byste po každém sprchování museli používat stěrku na...

Lesklý nábytek vypadá skvěle, ale také je na něm všechno vidět.

Chcete vědět, jak opravit lesklý nábytek, aby vypadal jako nový?

Nábytek s lesklým povrchem poutá pozornost, zato je na něm všechno vidět. Nejde pouze o nečistoty, ale hlavně o drobná poškození, kterým se při běžném používání těžko vyhnete. Dokážete si ho sami opravit?

Konverze tubusu větrné elektrárny na rozhlednu s turistickým infocentrem Šibeník

Pojďte se podívat na ceny famózních projektů, které rozdávali stavební inženýři

Dvě architektonické ceny v ČR mají publicity dost. Ovšem možná stejně zajímavá je jiná soutěž, kterou pořádá Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT). Ta nemluví jen o tom, jak stavba vypadá, ale i o technickém řeše...

Vodní sklo

K čemu použijete na stavbě vodní sklo

Vodní sklo má mnoho využití. Můžete si do něj třeba naložit vajíčka, která pak dlouho vydrží. Ale co s ním na stavbě? Můžete ho využít jak u betonu, kamen, tak i u dřeva.

Pastiňák setý

Tahle zelenina se dá pěstovat i v mrazech. Dokonce je potřebuje

Na podzim se záhonky sklidí, rýčem obrátí, zazimují a nechají být. Ale existuje pár plodin, které se mohou pěstovat venku i za největších mrazů.