Blower Door test

Blower door test ukáže, jestli je dům postaven správně

Pokud chcete získat dotace na stavbu domu z výzvy Nová zelená úsporám nebo si postavit pasivní dům s certifikátem, musíte na závěr udělat takzvaný Blower door test. Co to je?

domácí máslo

Udělejte si vlastní máslo

Jste milovníci másla? Pak se nebojte vyzkoušet si vyrobit vlastní domácí. Je to lehčí než by se mohlo zdát.

vánoce barborky

Jak udělat, aby barborky vykvetly

Dne 4. prosince slaví svátek Barbora. Starý český zvyk praví, že byste měli vyrazit a natrhat si „barborky“ i k vám domů. Když budete správně postupovat, tak vám i vykvetou.

Peníze

Blíží se další zvyšování důchodů. O kolik si přilepšíte?

Na začátku příštího roku se zvýší všechny důchody – to znamená, že nejen starobní, ale také invalidní a pozůstalostní. Protože se bude jednat o valorizaci, budou se zvyšovat obě složky důchodů.

Plovoucí sauna

Plovoucí sauna: užijte si saunování uprostřed jezera či rybníku

Saunování je v České republice velice oblíbenou činností, a to platí pro každé roční období. Co takhle si ale užít tento relax uprostřed přírody? Objevila se tady nová zajímavá možnost, kdy si můžete pořídit plovoucí saunu, kterou lze umístit přímo n...

Nejlepší vánoční perníčky, které budou hned měkké. Osvědčený recept a triky

Kdo má času dost, ať si peče vánoční perníčky, na jejichž změknutí musí pár týdnů počkat. Není to váš případ? Upečte si s námi perníčky, které budou hned měkké. A přidáváme i pár triků pro dokonalý výsledek.

Bylinky léčivé

5 bylinek, které pomůžou uvolnit stres

Advent je tu a s ním i doba návštěv a pololetních nebo závěrečných zkoušek ve školách. Poradíme, co by nemělo chybět ve vaší bylinkové lékárničce při stresu a žaludečních potížích.

Bývalá stodola získala novou podobu a funkci

Ve venkovském stavení v jižních Čechách trávil investor v dětství řadu víkendů a prázdnin, takže ho k místu váže množství vzpomínek. Pro svou vlastní rodinu ale potřeboval více místa, a k tomu se rozhodl využít stodolu. Přizval k tomu architekty ze s...

Tento zimní věnec vyrobíte skutečně za pár minut.

DIY. Tento vánoční věnec na dveře zvládnete hravě. Přestože máte obě ruce levé

Všichni už mají na vchodových dveřích vánoční věnec, jen vy pořád nic? S naším návodem to můžete dohnat doslova bleskovou rychlostí. Což platí i pro ty z vás, kdo si myslí, že mají obě ruce levé.

Sídlo Marka Wahlberga

Chcete bydlet jako na zámku? Připravte si 2 miliardy!

Herec Mark Wahlberg prodává svůj luxusní dům v Kalifornii za 80 milionů dolarů. Sídlo má 12 ložnic a 20 koupelen. Nemovitost nabízí krásné prosvětlené pokoje, rozlehlé sportovní zázemí, golfové hřiště, tenisový kurt, knihovnu, soukromé kino, domek pr...

Kladivo a jeho druhy

Kladiva a kladívka – vyznáte se, na co které použít?

Dělíte kladiva na větší a menší, se „zobáčkem“ a bez něj? Jistě vás nepřekvapí, že to nejsou jediné druhy těchto šikovných nástrojů. Která doma vlastně potřebujete?

Petržel

Petržel na okně je krásná, voní a pak i chutná v jídle

Čerstvé bylinky v kuchyni jsou skoro splněný sen každé kuchařky. Jak si vypěstovat vlastní petrželku?

čerpadlo

Jaký objem vody zvládne dopravit čerpadlo?

Plánujete instalaci vodního čerpadla nebo vodárny? Nevíte úplně, jak vybrat? A co takzvaná čerpací výška? Zvládne vámi vybraný typ vodu ze studny vysát? Podíváme se na zásadní rozdíly i výpočet.

Eclectic Homestead

Návštěva: Interiér s krbem a televizí v koupelně

Když se někdy řekne eklektický styl, tak to znamená, že je to spojení všech různých stylů. Architektka o tomhle bytě říká, že je v eklektickém stylu. My říkáme, že je to pořádná divočina.

Za sopkami nemusíte cestovat nikam daleko, najdete je dokonce i u nás

Sopky ještě nedávno činné, které se můžou kdykoli probudit k životu, nás fascinují. Ale když na jejich aktivní činnosti nebudete trvat, najdete je také v České republice. Vlastně za humny.