Diablo House v Kalifornii nabízí výhled horu Diablo, kopce a údolí

Ďáblův dům v Kalifornii nabízí božský výhled na přilehlé kopce. Podívejte se

Podívejte se na zajímavou rekonstrukci původně jednopatrového domu, který byl podle povedeného architektonického návrhu rozšířen o nové obytné prostory. Teď poskytuje všem obyvatelům uchvatný výhled na horu Diablo, přilehlé kopce a údolí.

Prací, které je třeba v říjnu stihnout je celá řada.

Říjen na zahradě: Na tyhle věci před příchodem mrazíků nesmíte zapomenout!

V říjnu končíme sklizeň a pomalu se připravujeme na zimu. Prací, které je třeba stihnout, je celá řada. Projděte si s námi seznam toho, na co byste v tomto měsíci neměli zapomenout.

V krémovém rizotu z kulatozrnné rýže krásně vynikne chuť hub i jejich intenzivní aroma.

Houbaříte a už máte plný košík? Uvařte si z hub tohle fantastické rizoto

O houbaření se říká, že je českým národním sportem. Pokud patříte mezi jeho fanoušky, určitě máte doma zásobu sušených nebo právě nasbíraných hub. Připravte z nich tohle úžasné krémové rizoto, v němž dokonale vynikne jejich chuť i vůně.

Nádraží Liege v Belgii

Architektonické skvosty u kolejí. Prohlédněte si nejkrásnější nádraží světa

Vypravte se spolu s námi na nádraží, kde stojí za to mít oči otevřené dokořán. Zastavte se a vnímejte jejich podmanivou atmosféru. Mnohá nádraží jsou v podstatě bezplatnými galeriemi.

Tenkovrstvé omítky, které neobsahují vápno ničící mikroorganismy, mají nízkou odolnost proti řasám a plísním.

Důvody pro renovaci fasády? Často odhalíte šokující skryté problémy!

Nejčastější důvody pro renovaci fasády jsou: opadávající omítka, vlhké zdi a řasy na staré fasádě. Poradíme vám, na co si dát při plánování renovace fasády starého domu obzvlášť pozor. Upozorníme na problematická místa, např. sokly, okapy, římsy, por...

Okamžité zrušení pracovního poměru? Kdy můžete dostat padáka hned?

Hodinová výpověď může potkat vás, ale podat ji můžete i sami. Tady je postup!

K okamžitému zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele, ale i zaměstnance může dojít jen za určitých situací. Tyto situace stanovuje zákon. Kdy může dát okamžitou výpověď zaměstnanec? A kdy vám může naopak vyrazit šéf?

Dýňová slavnost v Jeseníku nabídne přehlídku dýní nejrůznějších velikostí, tvarů i odrůd. Chybět nebudou ani kulinářské speciality z této oblíbené podzimní zeleniny.

Těšte se na víkend! Nemusíte vařit, na těchto super akcích budou hromady jídla

Oslavte příchod podzimu dobrým jídlem a pitím. Vyrazit můžete na ochutnávku krkonošských polévek, na dýňové slavnosti nebo festival vína. A pokud jste příznivci ostřejších chutí, máme tip i pro vás.

Elektrický krb nepotřebuje ke svému provozu kouřovod a dokáže vytopit menší místnost

Chcete krb do paneláku nebo domku? Nekouří, zahřeje a o popel se starat nemusíte

Posezení u krbu, sálavé teplo a praskání dřeva. To je pravá romantika a odměna za trochu dřiny při přípravě paliva. Pohled do plamenů si však mohou dopřát i obyvatelé domů a bytů, kteří nemají kouřovod. Do otevřeného prostoru se hodí plynové krby, do...

Zbavte se jednorázových sáčků a jděte na nákupy s stylem! Síťovka nejenže vypadá skvěle, ale také šetří naši planetu. Eko-volba, která udělá rozdíl.

Při podzimním úklidu buďte EKO. Více recyklujte a minimalizujte odpady

Podzim přináší chladné dny, barevné stromy a zahrady plné opadaného listí. Ale jak s tímto přírodním bohatstvím naložit a zároveň minimalizovat odpady? Pokud hledáte zábavného a odborného průvodce podzimním úklidem, jste na správném místě!

Větrání trávníku přináší vzduch kořenům. Pravidelné provzdušnění zlepšuje strukturu půdy a zvyšuje schopnost trávníku vstřebávat živiny.

Zima přichází a trávník se před ní neschová! Podívejte se, jak o něj pečovat

Připravte svůj trávník na chladné období a zjistěte, jak mu poskytnout tu nejlepší péči během zimních měsíců. Vždyť i v zimě si zaslouží být krásný a zdravý!

Pokud chceme zachovat vzhled fasády, zbývá zateplit stěny zevnitř.

Sokly, okapy a římsy. To jsou nečekané pasti při renovaci fasády!

Opadávající omítka, vlhké zdi a výskyt řas a výkvětů bývají nejčastějšími příčinami a důvody pro rekonstrukci fasády. Mezi problematická místa fasády patří sokly, okapy a římsy, ale mnohé problémy jsou i v souvislosti se zateplením. Poradíme vám, na...

Ve světě se hmyz konzumuje běžně, v Evropě si na něj teprve zvykáme.

Smažený cvrček místo řízku? Hmyz je jídlo budoucnosti, určitě vám zachutná

Možná si to zatím neumíte představit, ale zřejmě přijde doba, kdy se hmyz stane běžnou součástí našeho jídelníčku. Je zdravý, výživný a jeho produkce je mnohem šetrnější k životnímu prostředí než chov hospodářských zvířat.

Postel s čelem jako interiérový doplněk

Čelo postele je úžasný doplněk interiéru. Poradíme vám, jak jej správně vybrat

Spousta lidí řeší při zařizování ložnice otázku, zda si pořídit postel bez čela, nebo raději s čelem. Rozhodujícím faktorem pro vás bude zřejmě prostor. Ale věděli jste, že se postelové čelo může podílet i na kvalitě spánku?    

Zahrada Vlastina Svátková

Zahrada Vlastiny Svátkové ukrývá za břečťanem bio bazén a zóny ohně a odpočinku

Terasa s grilem, pohodlné sezení pod pergolou, bio bazén s vodou bez chemie a zahradní zóny věnované přírodním živlům. To je zahrada Vlastiny Svátkové, na kterou jsme se s kamerou zajeli podívat.

Ochranné kryty okapů pomáhají chránit vaše okapy před listím, jehličím a dalšími nečistotami.

Katastrofa na střeše? Neuvěříte, co všechno mohou vaše okapy skrývat!

Čištění listí z okapů je každoroční starostí každého majitele domu s listnatými stromy v okolí. Pokud máte stálezelené stromy, je čištění jehličí z okapů neustálý proces opakující se pravidelně po celý rok. I když se nenacházíte v oblasti s vysokým v...