Tepelné čerpadlo

Průzkum: Lidé žádají tepelná čerpadla, zelené střechy nechtějí

Zatímco dříve lidé nechtěli investovat do moderních technologií snižujících energetické nároky domu a nutila je k tomu až legislativa, se zvýšenými cenami energií sami vyhledávají tyto možnosti. Ovšem jak se ukazuje, ne všemu věří.

Zásuvky

Jak správně vyměnit zásuvky

Nastal čas vyměnit zásuvky? Pokud nechcete utrácet za elektrikáře, můžete tento úkon provést sami. Je však nutné dodržet několik kroků, které si teď představíme!

Rez

Na kterých stromech přezimuje rez hrušňová? A jak je může tato choroba ohrozit?

Už jste někdy slyšeli o rzi hrušňové? Jde o houbovou chorobu stromů. Které dřeviny může postihnout? A jak proti ní lze bojovat? Nejen to se dozvíte v dnešním článku.

Hrací deka

Vybíráme hrací deku pro děti

Víte, proč byste měli mít doma hrací deku pro nejmenší? Nejenže vaše miminko zabaví, ale navíc rozvíjí i jeho motorické dovednosti. Můžete si ji pořídit v obchodě, nebo ji snadno vytvořit v pohodlí domova. Jak na to?

Vyvrknutý kotník

Čím se srazí otok po podvrtnutém kotníku?

Podvrtnutý kotník se přihodí raz dva. Stačí špatně došlápnout nebo trochu uklouznout. Kotník se dostane do nepřirozené polohy, a pokud se objeví otok, je to znamení, že došlo i ke krevnímu výronu.

Nápoj lásky z koriandru

Z koriandru se vařil nápoj lásky

Koriandr známe snad všichni. Populární asijská bylinka podobná vzhledově petrželce. Chuť je ale hodně jiná. Někteří koriandr nesnáší, protože jim připomíná chuť mýdla nebo jaru, jiní se do něj okamžitě zamilují. Věděli jste, že se z něj vařil i nápoj...

Málokterý okrasný keř kvete tak dlouho jako abélie

Okrasné keře abélie jsou jako spolehliví zaměstnanci. Neohromují na první pohled, zato podávají úctyhodné výkony. Asi od června do počátku podzimu je zdobí drobnější květy a než přijde zima, více oceníte jejich dekorativní listy.

Kim Kardashian koupila dům v exkluzivní oblasti Malibu za necelé 2 miliardy

Kim Kardashian koupila dům v exkluzivní oblasti Malibu za necelé dvě miliardy

Podnikatelka Kim Kardashian utratila 70,4 milionu dolarů za starý dům Cindy Crawford v Malibu. Soukromá nemovitost u pláže má čtyři ložnice, šest koupelen a 3,2 akru pozemku.

Luxusní kachní prsa s pečeným zelím

Dali byste si pečenou kachničku se zelím, ale odrazuje vás riziko vysušeného výsledku? Nemusíte péct celou drůbež. Když vsadíte na kachní prsa, chuťový zážitek se rovněž dostaví. A což teprve, pokud k lahodnému masu přidáte netradičně připravené zelí...

Luxusní kuchyně má olbřímí rozměry

Podívejte se, na jaký luxus se dá přestavět řadový dům

Tentokrát vám nenabídneme něco obyčejného. Tenhle dům je opravdová špička v prostornosti, kvalitě a luxusu. Jen kuchyně a společenský prostor mají rozměry 11 x 11 m.

Vybíráme nejvhodnější soustruh do dílny

Práce na soustruhu nejenže patří k základním technologickým činnostem, ale dnes se opět stává i vyhledávaným koníčkem. Tento stroj navíc dokáže být výkonným pomocníkem při péči o dům a zahradu.

Strom roku 2022: Hrušeň hnilička, Středočeský kraj

Kde můžete objímat vítěze a finalisty ankety Strom roku 2022?

Populární anketa mapující staré, výjimečné a mnohdy i ohrožené stromy vyhlásila své vítěze. Stromem roku 2022 se stala možná trochu překvapivě hrušeň. Kde zlatou medailistku najdete a proč byste se měli vydat i za dalšími finalisty?

Čištění digestoře

Jak správně vyčistit digestoř

Čištění digestoře patří k domácím pracím, které se snadno přehlíží. Když ji ale nebudete čistit tak často, můžete zhoršit kvalitu vzduchu v místnosti. Jak digestoř správně čistit zevnitř i zvenku, abyste u toho nestrávili celé mládí?

Jeden festival, pět výstav. Ilustrace a komiksy si daly dostaveníčko v Praze

Až do příští středy 28. 9. se v Kampusu Hybernská v Praze nabízí pastva pro oči. Malé i velké návštěvníky láká festival Lustr představující ilustrace a komiks.

omítka

Kouzlo hliněných omítek

Hliněné omítky patří k oblíbeným a často užívaným krycím vrstvám zdí nejen v domech, ale také v panelových bytech. V čem jsou jejich výhody?