Okna

Jsou plastová okna skutečně nekvalitní? Ne všichni si to myslí

Naše články o plastových oknech a jejich (ne)kvalitě rozvířily docela velkou diskusi. Samozřejmě, že na to reagovali i jiní výrobci, konkrétně z České komory lehkých obvodových plášťů. Poslechněme si i jejich názor.

Kobereček Sumertime, polyakryl, cena 1479 Kč

Kobereček do koupelny je super hned čtyřikrát

Chcete maličkost pro radost, bezpečnost a hezčí koupelnu? Pak si pořiďte nový kobereček, který rovněž zpříjemní došlap nejen po sprchování.

Jak zalévat pokojové rostliny

Jak správně zalévat pokojové rostliny

Rádi byste si doma vytvořili zelenou oázu, ale vašim pokojovým rostlinám se moc nedaří? Jedním z důvodů může být nedostatečná nebo naopak nadměrná zálivka. Máme pro vás návod, jak správně zalévat rostliny, aby prospívaly.

Mátový džem

Udělejte si vynikající a zdravý mátový sirup

Máta roste jak divoká. Má v oblibě utlačovat i jiné rostlinky na zahradě. Co s ní? Víte, že má plno skvělých vlastností, kterými podpoří vaše trávení, a že se z ní dá udělat třeba chutný sirup?

Borůvky množení

Správné množení kanadských borůvek

Kanadské borůvky jsou velké keře s velmi chutnými plody. Mít je na zahradě je skvělé. Víte, že si je můžete sami namnožit a mít tak příští rok ještě větší úrodu?

Nejkrásnější zoo

5 nejkrásnějších zoologických zahrad v Česku

V Česku se nachází spousta krásných zoologických zahrad a každá se specializuje na jiné druhy zvířat. Které patří mezi ty nejkrásnější? 

Beton, ilustrační foto

Čím probetonovat plochou střechu?

Poštou (ano, dnes ještě chodí i obálky) nám došel dotaz od člověka, který má problém se střechou. Potřebuje ji nosnou a přitom lehkou. Trochu špatná kombinace, že?

Muškát /

Jak zaštipovat muškáty

Muškáty v oknech jsou pro český národ typické. Když je správně zaštipujete, krásně kvetou. Bohužel většina zahradníků to neumí. Jak tedy doopravdy na to?

Příspěvek na elektřinu a plyn

Úsporný tarif. Co to je a komu pomůže s placením energií?

Hned po pětitisícovém příspěvku na děti stát začíná plánovat další pomoc – tentokrát s drahými energiemi pro domácnosti, které využívají elektřinu, plyn, ale i centrální teplo. Vláda bude také do konce příštího roku platit za spotřebitele a firmy pop...

Pravý med

Jak poznat pravý včelí med?

Na trhu je plno různých značek rozličných druhů medů. Jak ale poznat ten skutečně kvalitní a nekoupit si domů předraženou nekvalitní směsku? Přečtěte si náš návod.

Vraťme jalovec do zahrad

V záplavě nejrůznějších cizokrajných stromů a keřů nám mnohdy unikají naše původní druhy. Mezi ně patří i jalovec obecný, jehličnan, který má u nás dlouhou tradici.

Dva dokonalé tataráky. Jeden z masa, druhý ze zeleniny

Když ho milujete, není co řešit. Vtip dobře připraveného tataráku tkví v kvalitním mase, jeho přípravě, rozumném množství ochucovadel a vychlazení. Nebo zkusíte bezmasou variantu?

pečené brambory

Potraviny ničící cholesterol

Jaké potraviny je vhodné zařadit, abyste si snížili cholesterol?

Bršlice

Bršlice je šílený plevel, ale i zázračný lék

Říká vám něco bršlice? Jedná se o vytrvalou a velmi vitální bylinu. Je to divoký plevel, ale i rostlina s blahodárnými účinky. Roste hojně a najdete ji všude. Proč byste si čas od času měli dopřát čaj z bršlice?

Měnící se byt

Návštěva bytu, který se dokáže měnit

Někdy je třeba byt upravit tak, aby dokázal variovat své prostory podle aktuální potřeby. Nejjednodušším příkladem je spojení/rozdělení kuchyně a obývacího prostoru. My se ale podíváme do bytu, který to spojování a rozdělování posunul na vyšší úroveň...