rostliny

Poškození rostlin mrazem: Víte, jak mu předcházet?

Volně rostoucí zeleň, balkonovky, ale i stromy. Mráz dokáže v průběhu zimy na zahradě napáchat spoustu škody. Víte, jak je před mrazem ochránit?

Jak přestat plýtvat potravinami

5 praktických tipů, jak ušetřit na jídle

S rostoucími cenami potravin se mnoho z nás začalo zajímat o to, jak ušetřit na jídle nějakou tu korunu. Máme pro vás praktické tipy, jak zamezit plýtvání a ušetřit až 20 tisíc korun ročně.

Pohovka pro psa

Pohovka pro psa

Design často myslí pouze na člověka, na jeho pohodlí, odpočinek nebo práci. Ale co chudáci psi? Člověk se rozvalí na pohovce na terase a psi se tam mají válet po zemi?

Závěsné svítidlo Kalimantan z kolekce Mojo je vyrobené z bambusu, cena na dotaz.

​Japandi: minimalistická útulnost

Když si ze skandinávského vlivu a japonské inspirace vezmete to nejlepší, vytvoříte japandi. Styl, který si zamilují milovníci útulných, přesto minimalisticky zařízených interiérů.

Sklenice na koktejly. A teď už víte, co kam patří

Nemusíte být znalec všehomíra, ale pokud vám chutnají koktejly, vyplatí se alespoň trochu vyznat ve skle, v nichž se podávají. Třeba abyste sami věděli, do čeho je doma namíchat.

Brokolicové placky

Výborné brokolicové placky, které budete mít hotové za pár minut

Někteří ji milují, jiní nenávidí. O čem je řeč? O brokolici. Pokud vám nechutná samotná, můžete ji zakomponovat do jídel, v nichž chutná skvěle. Například ve formě brokolicových placek.

Fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaika v ČR zažívá boom

V České republice se zdražujícími energiemi vznikla ohromná vlna zájmu o fotovoltaické elektrárny. V minulém roce jich vzniklo o 20 % víc než v roce 2020 a trend pokračuje.

Krmení pro ptáky

Čím krmit ptáky na zahradě v zimě?

I když je aktuálně spousta ptáků v teplých krajinách, stále zbývá dost těch, kteří zůstávají po celou zimu u nás. Tito ptáci snesou mráz i sníh – pokud však patříte k pečlivým zahrádkářům, víte, že je ptáky nutné dokrmovat, aby nestrádali. Víte, čím...

Rekonstrukce bytu a domu: kouzlení s příčkami (I.)

Součástí rekonstrukcí domů bývá i změna dispozic, která odráží nové požadavky rodin. Třeba když se narodí dítě, nebo naopak odroste. Může nastat potřeba udělat interiér bezbariérovým, nebo jen jednoduše zvýšit komfort bydlení. Změna dispozice však ne...

Barfování

Jak správně krmit domácí mazlíčky masem

Chcete se vyhnout zdravotním problémům u svého pejska? Přejděte na barfování! Poradíme vám, kdy a jak s barfem začít, aby to vašemu pejskovi neublížilo.

Horkovzdušný rotační kartáč BaByliss Paris AS540E nabízí šetrnější péči o vlasy i rychlejší úpravu účesu. Kromě jiného disponuje funkci studeného vzduchu nebo ionizací, cena 1990 Kč.

Kulmofén šetří čas i ruce

Šikovný pomocník zastane práci fénu a kulmy současně, a jelikož používáte jen jeden přístroj, ušetří také vaše ruce. Pokud se vám tahle možnost zamlouvá, poradíme, na co hledět při nákupu kulmofénu.

Restaurace Banu od Link-Arc + Kane A|UD

Nejlepší interiéry pro Instagram

Světových cen architektury je spousta. Jednou z nich je i INSIDE, která se zabývá interiéry. Má i jednu neoficiální kategorii, která se věnuje tomu, jak dobře můžou interiéry vypadat na sociálních sítích.

Nimbový olej

Objevte poklad zvaný nimbový olej

Jak se vypořádat se škůdci a chorobami, které napadají vaše pokojové rostliny? Vyzkoušejte indický zázrak nimbový olej! 

Co zvážit, když chcete spojit WC s koupelnou

V poslední době se výrazně změnily potřeby bydlení. Pokud doma také pracujete, víte, o čem je řeč. S tím často vyvstává otázka, zda se pustit do rekonstrukce příbytku, a mezi ně patří i renovace koupelny a WC. Spolu, nebo zvlášť?

Středočeské město Kladno si zaslouží nadhled.

Dva důvody, proč vyrazit do Kladna

Koho baví architektura, neměl by v Kladně opomenout návštěvu Muzea věžáků. A nejen rodiče s dětmi potěší zdejší zámek, ten slibuje celé spektrum zážitků.