Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí, Praha

Velký přehled: Velikonoční akce. Kde se budete bavit?

Tradiční trhy a pouti, zábavné poznávání pro děti a také workshopy, dobrá muzika i jídlo nebo prohlídka zámků či jiné architektury vás čekají napříč republikou.

Zelená střecha

Základní principy vrstev zelených střech

Majitelé rodinných domů využívají stále častěji klimatizačního efektu zelených střech. Teplota povrchu střechy pod vegetací je totiž v letních měsících obvykle až o padesát stupňů nižší než teplota povrchu střechy vystavené přímému slunci. V suchém s...

Interiér v Bologni plný netradičních tvarů. Velká část nábytku byla vyrobena na 3D tiskárně

Extrémní interiér. Byli byste schopni si takhle vybavit byt?

Dnes vás zavedeme do jednoho bytu, který vybavili designéři opravdu extrémním nábytkem. A to jak do tvarů, tak i barevnosti.

Fenomén samozásobitelství znovu ožívá.

Nechcete kupovat drahou zeleninu? Vypěstujte si ji

Fenomén samozásobitelství dnes znovu ožívá, pro permakulturní zahradníky a nadšence do pěstování zeleniny a ovoce je však aktuální už mnoho let.

knedlík z mikrovlnky

Knedlíky v mikrovlnce. Tak jednoduchý a tak báječný recept!

Milujete knedlíky, ale vadí vám, jak je jejich výroba pracná? Tak to vás potěšíme! Můžete je vyrobit i v mikrovlnce. Receptů jsou tisíce. Pojďte se s námi na to podívat podrobně.

Náhrada trávníku

Čím můžete nahradit trávník? Je tu spousta jiných rostlin

Trávník je tradičním prvkem zahrady, ale jeho údržba může být náročná a časově i finančně nákladná. Existuje však mnoho alternativ, které mohou být krásnou a praktickou náhradou za trávník. Skalničky, stálezelené rostliny a dřeviny jsou jen některé z...

Kurátor výstavy Tomáš Prokůpek z Moravského zemského muzea v Brně s Ferdou Mravencem

Pojďte oslavit narozeniny s Ferdou Mravencem. Slaví 90 let!

Řekli byste, že kreslené postavě super mravence s motýlkem, který všechno zvládne, je letos 90 let? Ferda Mravenec je zkrátka nesmrtelný. Přijďte se o tom přesvědčit do pražské Galerie Villa Pellé. Zve vás na výstavu věnovanou tvorbě Ondřeje Sekory,...

Formy na pečení

Jaký materiál pečicí formy je nejvhodnější? Je lepší silikon, nebo keramika?

Doba, kdy jsme si museli při pečení vystačit pouze s jedním plechem do trouby, je dávno pryč. Dnes si můžete vybrat z velkého množství pečicích forem a není vždy jednoduché se v nich vyznat. Proto přinášíme přehled materiálů pečicích forem.

Umyvadlo Sapho Priori, keramika bronzová

Chcete perfektní umyvadlo? Tak si vyberte správný materiál

Aby vám umyvadlo dobře sloužilo, musíte si ho správně vybrat. Kromě designu a způsobu instalace je třeba řešit také materiál. Čemu dáte přednost?

Požár v roce 2019 ji zcela zničil

Požár Notre Dame odhalil velké historické překvapení

Ačkoli byl požár v pařížské katedrále Notre Dame velkou kulturní katastrofou, přece jen vědci díky tomu odhalili něco, co zůstávalo zatím skryto. Na stavbě se používaly technologie do té doby neznámé.

Proč je černý česnek lepší než bílý?

Bez česneku se neobejde žádná kuchyně ani naše zdraví. Pokud od něj chcete víc, vyměňte barvu, místo bílého používejte černý česnek. Že by nějaká novinka?

Letohrádek Bažantnice navržený Tomášem Petráškem a Terezou Květoňovou a přihlášený do kategorie Rekonstrukce

O cenu Interiér roku bojuje 211 úžasných projektů

Do osmého ročníku soutěže Interiéru roku je přihlášeno 211 výjimečných projektů. V souladu s pravidly musely být všechny dokončeny v předchozím roce. My jako dlouhodobí partneři s radostí sledujeme, jak každý rok zájem roste.

Ostružiny

Jak na vyvázání ostružin?

Máte ostružiny? Pak se nevyhnete vyvazování. Díky tomu budou totiž lépe růst, budou stále vzpřímené a nebudou se ohýbat. Také plody takových ostružin budou větší a chutnější, protože se dostanou lépe na světlo. Jak na to?

Barvení velikonočních vajíček

Zdobení velikonočních vajíček 5x jinak

Velikonoce se blíží, a tak jsme pro vás připravili pět jednoduchých návodů, jak si doma snadno ozdobit velikonoční vajíčka různými technikami. Většinu z nich dokonce zvládnou i děti.

Antibiotika

Při antibiotikách nezapomeňte doplnit probiotika

Brali jste v nedávné době antibiotika? Pak byste neměli zapomenout doplnit probiotika. Které potraviny jsou na to nejlepší?