Středočeské město Kladno si zaslouží nadhled.

Dva důvody, proč vyrazit do Kladna

Koho baví architektura, neměl by v Kladně opomenout návštěvu Muzea věžáků. A nejen rodiče s dětmi potěší zdejší zámek, ten slibuje celé spektrum zážitků.

Lake Cottage

Netradiční chatka v srdci přírody

Chata s falešnými střešními okny? Chata se zrcadly na fasádě? Ano, to všechno má Lake Cottage od studia Uufie.

zámková dlažba

Zámková dlažba svépomocí: pokládku zvládnete i vy sami!

Chcete, aby část vaší zahrady zdobila zámková dlažba? Chcete ušetřit, proto se pouštíte do celé akce sami? V tom případě se nezapomeňte podívat na náš stručný, ale jasný návod, jak na pokládku zámkové dlažby svépomocí.

Lívance jinak: s pohankou a řepou, slané či sladké

Nabízíme vám další tip na rychlou večeři, která uchvátí už jen barvou. Pohankové lívance s řepou si navíc můžete přizpůsobit své chuti, jednou je udělejte nasladko, podruhé slané.

V čem je výjimečný modřín opadavý

Až přijde jaro, zase se začne ukazovat v celé své kráse, kdy ho ozdobí jemné jehlice a také krásně zbarvené šištice. Ale to není vše, co dokáže modřín opadavý nabídnout, považuje se totiž za léčivý strom.

Dům se nachází v luxusní části Manhattonu

Pojďte se podívat do bytu Justina Timberlakea

Justin Timberlake a Jessica Biel prodali svůj luxusní byt v centru New Yorku. Podívejte se, jak to u nich doma vypadalo. 

zahradní bazén

Kdy potřebujete stavební povolení ke stavbě bazénu

Potřebujete ke stavbě bazénu na své zahradě stavební povolení? Nebo se bez něj obejdete? Jedno je jisté – jedná se o informaci, kterou je třeba zjistit ještě před tím, než se do svého letního projektu pustíte.  

Tennis House

Návštěva domu s hernou v suterénu

Rekonstrukce starého domu z třicátých let dvacátého století odnesla hromady přístaveb, podivných doplňků a nesourodých povrchů. Sjednocení, prosvětlení a otevření prostoru vytvořilo moderní interiér pro skvělé bydlení čtyřčlenné rodiny.

zelenina

Zelenina v lednici? Víte, která tam nemá co dělat?

Není zelenina jako zelenina – zatímco některým druhům se bude dařit nejlépe v lednici, další je třeba skladovat mimo. Pokud používáte přihrádku ve vaší chladničce ke skladování ovoce a zeleniny, zjistěte si, které druhy sem patří. A které naopak ne....

Konferenční stolek z betonu

Co letos frčí? Betonový nábytek!

Beton se už dávno nevyužívá jen na podlahy. Uplatňuje se i při výrobě nábytku a doplňků, které patří mezi nejnovější interiérové trendy. Pojďme se společně podívat na jeho výhody.

Elektromobil

Elektromobil v garáži: je to větší riziko než benzínový vůz?

Problematika hašení elektromobilů je stále v plenkách. Je pravda, že hořící elektromobil je extrémně obtížné uhasit. Ovšem je to tak nebezpečné? Je to nebezpečnější než vůz se spalovacím motorem? A jak je to s parkováním takového auta v garážích?

Přístavba domu u Tálinského rybníka zvítězila v minulém ročníku v kategorii Dřevěné budovy - realizace.

Nový ročník soutěže Dřevěná stavba roku 2022 je otevřen

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro s...

Eukyptový olej má spoustu blahodárných účinků

Jak doma vyrobit eukalyptový olej

Patříte mezi fanoušky příznivých účinků eukalyptového oleje? Zkuste si ho vyrobit doma. Postup je jednoduchý a jeho výroba nezatíží ani vaši peněženku.

Inspirace: Pěstování rostlin bez květináče

Zatímco bytové trendy se neustále proměňují, zeleň v bytě zůstává. Ale ani rostliny nemusíte mít usazené výhradně v květináčích. Jak je pěstovat jinak?

Jak vybírat vinylovou podlahu?

S výběrem nové podlahy přichází množství otázek a rozhodnutí. Která je ta správná? Jaké vlastnosti jsou pro váš interiér klíčové? Je proto nutné zvážit klady i zápory jednotlivých typů podlah. Abychom vám výběr ulehčili, v dnešním článku vám představ...