Auditorium a divadlo v Illueca, Španělsko. Architekt: Magén Arquitectos SLP, Zaragoza

Nejlepší světové stavby z cihel

Světových architektonických soutěží je opravdu hodně. Mezi nimi jsou i některé firemní, které hledají ty nejlepší ze svého oboru. A takovou je i ta od společnosti Wienerberger. A její Brick Award 2022 už zná padesátku finalistů.

Letnění rostlin

Pravidla přesunu letněných pokojovek do interiéru

Podzim je tady a s ním i klesající teploty. To je znamení, že nastal čas přestěhovat letněné pokojovky z balkonu či zahrady zpátky do interiéru. Jaká jsou pravidla tohoto přesunu?

Nejluxusnější vily pod vodou

Luxusní vily nemusí stát jen na souši. Společnost Kleindienst Group připravila superluxusní projekt plovoucích vil, které mají ložnice pod vodou.

jíška

Jak udělat správně jíšku

Jíška je tradiční ingrediencí české kuchyně, a ačkoliv je v současnosti trend nahrazovat ji méně kalorickými alternativami, jsou recepty, ve kterých má jíška stále své opodstatnění. Proto je dobré ji umět udělat i dnes. Jak na to?

Jak zavřít sprchový kout, abyste doma neměli potopu

Při rozvažování o sprchovém koutu je třeba vzít v potaz mnoho faktorů a jedním z nich je způsob, jak ho uzavřete. Jde to zcela, nebo jen částečně.

Moderní jednoduché chaty pro útěk od civilizace

Co potřebujete na místě odpočinku? Nic moc. Jen krásnou přírodu, teplo, záchod a možnost si uvařit třeba dobrou kávu. To všechno je v těchto malých chatkách na břehu řeky.

Zelenec

Zelenec, pokojovka nejen pro začátečníky

Zelenec (Chlorophytum comosum) je vděčná pokojová rostlina, která přinese spoustu radosti i úplně začínajícím pěstitelům nebo naprostým amatérům. Ať ji umístíme na skříň, zavěsíme na zeď, nebo postavíme na okenní parapet, všude obrazí dlouhými trávov...

Bývalý průmyslový areál dnes nabízí zábavu i vzdělání pro všechny generace.

5x o ostravské industriální památce Dolní Vítkovice

Bývalý průmyslový areál Dolní Vítkovice, kde se vyrábělo železo a těžilo uhlí, najdete v Ostravě-Vítkovicích. Dnes je z něj multifunkční centrum pro všechny generace, které nabízí zábavu, poučení i jedinečné výhledy.

Holywoodský proutník si koupil superluxusní rezidenci

Nad Los Angeles se několik měsíců prodávalo sídlo za víc než 350 milionů korun. Už má nového majitele – známého amerického herce Davida Spadea.

Recept: Fenomenální holandský řízek

Pamatujete, když se ve školních jídelnách občas podávala tahle dobrota? Možná jste si ale holandský řízek dělávali také doma. Když vsadíte na poctivé suroviny, výsledek vás překvapí.

Kaštan koňský jako tip pro odvážné pěstitele

Někdy se vyplatí vysadit strom, který můžete vídat vlastně kdekoliv a svou dostupností se zdá být obyčejný. Ale kdo se může pochlubit, že má na zahradě vlastní kaštan?

Vstupní dveře jsou od sedačky odděleny skříní

Byt pro pět lidí na 50 metrech čtverečných

Koronavirová past ukázala mnoho problémů a potřeb spousty rodin. Tahle jedna se rozhodla zcela změnit své bydlení, protože už nebylo únosné bydlet ve stávajícím bytě v pěti lidech.  

fukar na listí

Zahradní vysavač vám na podzim ušetří práci

Potýkáte se na zahradě s nekonečnou záplavou spadaného listí a v sezoně nestačíte odklízet čerstvě napadaný sníh? Tuto náročnou, někdy vpravdě sisyfovskou práci vám výrazně usnadní zahradní vysavač.

plán Prahy

Chcete vidět, jak se plánuje Praha?

Zajímá vás, jak se plánuje a rozvíjí Praha? Není problém ponořit se do podrobných, přesto i laické veřejnosti srozumitelných čísel a grafů. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) všechna důležitá data o Praze uveřejnil on-line.

Maliník

Jak se na podzim postarat o maliny, ostružiny a rybízy

I keře s drobným ovocem, jako jsou maliny, ostružiny nebo rybíz, potřebují před zimou péči. Co všechno je na podzim nutné udělat, aby tyto užitečné keře prosperovaly i příští rok a nesly bohatou úrodu?