Čištění sekačky

Špína ničí vaši sekačku. Vodou ji ale můžete úplně zabít

Nikdo z nás nechce, aby byla jeho sekačka zašpiněná víc, než je nezbytně nutné. Máme však tendenci zapomínat, že i sekačka potřebuje trochu péče. Připravte se na malý výlet do světa čištění a údržby sekačky.

Tohle je jak ze Star treku

Důchodci si nechali postavit extrémně futuristický byt

Být důchodce neznamená bydlet jak v muzeu designu minulého století. Alespoň ne v Hongkongu. Tam se jeden důchodcovský pár (s dvěma dcerami) rozhodl zadat architektům renovaci interiéru ve stylu spíš pohledu do budoucnosti.

Podívejte se, jak kuna zničí každou střechu. A ani babské rady nefungují

Pokud v noci na půdě slyšíte neznámé zvuky, například dupání a pronikavé pištění, je pravděpodobné, že se tam usídlila kuna skalní. Začíná boj o čas, protože pokud se ve střeše trvale usídlí, dokáže během několika měsíců zničit zateplení střechy v ho...

Mnoho problémům s klimatizací předejdete pečlivým výběrem typu a značky.

Víte, že chlazení je dražší než vytápění? Největší chyby s klimatizací 2. díl

Klimatizace v domácnosti je příjemná věc, ale musíte ji umět používat. Případné chyby se totiž podepisují na vašem zdraví i na vaší kapse. Zde jsou rady, jak správně používat domácí klimatizaci.

Sezona bezových květů

Ohromující síla bezového květu. Užívejte ho často, je to neskutečně zdravé

Před heřmánkem smekni, před bezem klekni, říká české přísloví. Oblíbená léčivka pomáhá s celou řadou neduhů a právě teď je na sběr bezových květů ideální čas.

Na víkend na kolo a také za vínem!

Spojte dvě příjemné věci v jednu a užijete si hezký víkend. Nejprve si dejte do těla na kole, pak se odměňte vínem. Pořadí můžete obrátit, pak to jen s množstvím skleniček nepřehánějte, a než šlápnete do pedálů, ještě se mrkněte, co zajímavého můžete...

Čistota vzduchu

Není váš vzduch jedovatý? Jak to změříte?

Kvalita vzduchu v místnosti se měří pomocí různých přístrojů a senzorů, které mohou detekovat a kvantifikovat různé parametry vzduchu. 

Základem úspěchu je dobře vypracovaný plán.

Vykouzlete si novou kuchyň i s prázdnou peněženkou

Chystáte se na rekonstrukci kuchyně, ale při zjištění, kolik bude stát, se vám ježí chlupy na těle? Přestože by se na kuchyni nemělo šetřit, existuje pár možností, jak se vyhnout zbytečným výdajům. Máme pro vás pár tipů.

Výstava masožravek Živé pasti probíhá v Olomouci.

Tohle je světový unikát! Kde můžete vidět nově objevenou masožravku?

Až do této neděle trvá populární výstava masožravek v Olomouci. Právě v rámci ní máte jedinečnou příležitost vidět zbrusu novou masožravku, která má celosvětovou premiéru. Objevili ji vědci z olomoucké Univerzity Palackého a jmenuje se láčkovka stydl...

Jde vycvičit kočka?

Jde kočičího diktátora vycvičit? Zvládli jste kočku vycvičit vy?

Když se řekne vycvičení zvířete, většina z nás si automaticky představí psa, který se učí povelům jako 'sedni', 'zůstaň' nebo 'aport'. Ale co když se jedná o kočku? Není tajemstvím, že tyto tvory je občas těžké udržet v šachu. V tomto článku se podív...

Mnoho lidí ochranu domácnosti před blesky podceňuje.

Průzkum: Češi podceňují bouřky, své spotřebiče chrání jen čtyři lidé z deseti

Čtvrtina Čechů uvádí, že už jim problémy související s blesky zničily spotřebič, polovina respondentů svou elektrickou síť ale nechrání žádným speciálním zařízením.

Kvíz: Co víte o kočkách?

Patří mezi nejpopulárnější domácí mazlíčky, kteří fungují i jako živý antistresor. Kdybyste uvažovali, že se také chcete zařadit mezi chovatele micek, měli byste o nich něco vědět. Nebo začněte alespoň naším testem.

Kotle na uhlí mohou nuceně skončit

Kotle na uhlí končí. Ministerstvo připravuje revoluci v topení

Kotle na uhlí patrně od roku 2025 zcela skončí. Už se nebudou moct nabízet a postupně se také bude zdražovat uhlí a dokonce se přestane i prodávat. Přechod na nové vytápění tak bude nutností.

Spodní podlaží je rozložené a tak trochu ukryté pod svahem.

Úžasný dům v lese. Majitelé si do něj navrhli netradiční schodiště

V lesích nedaleko Ralska se nacházejí rekreační lokality, v nichž je i dnes možné získat příjemné pozemky pro víkendové objekty. Právě tam najdete velkoryse pojatý prosklený dům citlivě zasazený do vzrostlého borového lesa.  

Bobkový list po zimě

Dostal váš bobkový list v zimě zabrat? Přežije? Jak ho nechat vzpamatovat?

Chladné zimní noci mohou být i pro některé z nás strašným utrpením. A pro bobkový list to platí dvojnásob. V tomto článku prozkoumáme, jak se postarat o svoji chladem zničenou rostlinku a navrátit jí zdraví a vitalitu.