Favorit letošních grilovaček: krkovička se spoustou zeleniny

Na grilu letos frčí jednoduchá příprava masa. Komu se to zdá málo, může si vyhrát s přípravou různých druhů zeleniny. Inspirujte se našimi tipy na grilování a připravte si luxusní krkovičku.

Tulipány bez zeminy

Pěstování tulipánů bez zeminy

K jaru se neodmyslitelně pojí tulipány. Květiny mnoha barev a tvarů. Věděli jste, že můžou dělat parádu i u vás doma? Bez hlíny, na okenním parapetu. S trochou práce. Stačí dodržet pár pravidel a voňavé tulipány můžete mít v obýváku i vy.

Osvědčená vajgélie: za málo péče hodně parády

Okrasná opadavá dřevina je vlastně jedno velké potěšení, které za poměrně málo práce nabídne potěchu pro oči. A když si vyberete vhodný kultivar, třeba s jinak zbarvenými listy, bude vás bavit ještě víc.

Jak vybrat matraci?

Jaká má být matrace?

Spí se vám dobře? Nebo jste pořád unavení a bez energie? Za tím může být právě nekvalitní matrace. Matraci vybíráme podle třech základních pravidel. Jaká to jsou?

Apartmán XVIII

Podívejte se, jak přestavěli starý byt na luxusní sídlo

Tenhle velký apartmán o podlahové ploše 225 m² je opravdu exkluzivní. Jak svou rozlohou, tak umístěním, výhledem a hlavně perfektní přestavbou od Studia Razavi Architecture.

Největším tahákem Pece pod Sněžkou je samotná hora, na níž vede více cest.

Do Pece pod Sněžkou na výlet, na víkend i na týden

Jedno z nejznámějších horských středisek láká k návštěvě v každé roční době, ovšem právě teď začíná ideální sezona pro více či méně zdatné turisty. Na jak dlouho do Pece pod Sněžkou vyrazíte?

bazén

Jak vyčistit bazén bez pomoci chloru

Máte doma děti a nechcete mít na zahradě bazén plný chloru. Stejně tak nechcete bio jezírko s rostlinami. Jak tedy bazén čistit bez chlorové chemie?

Jak hluboko sázet fazole?

Jak hluboko se sejí fazole?

Poměrně jednoduchá otázka, na kterou ale není tak snadná odpověď. U vysévání záleží na odrůdě fazolí a také způsobu pěstování. Vytvořili jsme pro vás jednoduchý přehled. Čtěte a objevte kouzlo setí fazolí jednou provždy.

Proutkař

Jde najít vodu pomocí proutku?

Opravdu jde najít vodu jen pomocí proutku? Nebo je to pouhá pověra? Proutkaření je starý způsob, jak najít vodu. Toto povolání je známé už od středověku a je opředené řadou záhad.

Jak vybrat kuchyňského robota

5 tipů, jak vybrat kuchyňského robota

Usnadněte si práci v kuchyni a vezměte si na pomoc kuchyňského robota, který oddře většinu práce za vás. Jak ale vybrat toho správného? Níže pro vás máme 5 praktických tipů, podle kterých se nemůžete ve výběru zmýlit.

Pěstitelka Markéta Aubrechtová

Za unikátními masožravkami do Olomouce

Výstaviště Flora Olomouc připravilo ve spolupráci se zkušenou pěstitelkou další lákadlo v podobě prodejní výstavy Živé pasti, která vás přenese do světa masožravých rostlin. Těšte se i na mnohé unikáty!

Lícové cihly a cihelné pásky: pro efekt i funkci (I.)

S cihelnými fasádami se setkáváme především v zahraničí, ale i u nás mají velkou oblibu. Především u lidí, kteří oceňují její funkční vlastnosti, jako je pevnost a odolnost vůči rozmarům počasí. A je jedno, jestli jde o skutečné lícové cihly, nebo je...

Krtek - nepřítel vaší zahrady

Rostliny odpuzující hlodavce a krtky

Krtci a hraboši. Postrach zahrádkářů. Pěstujete rostlinky, opečováváte je, trvá to týdny. A pak se objeví škůdce a všechno je pryč. Jak se jim bránit? Věděli jste, že stačí vysadit konkrétní rostliny, které je spolehlivě odpudí? Jaké?

Pěstování okurek na síti

Pěstování na síti okurkám svědčí. Jak na to?

Okurky pnoucí se po opoře velmi dobře prospívají. Jsou odolnější vůči napadení a velmi dlouho plodí. Poradíme vám, jaké jsou výhody a jaké zásady byste měli dodržovat při pěstování okurek na síti.

Pivoňky na zahradě

Zásadní chyby při pěstování pivoněk

Kdo by nemiloval pivoňky. Růžové, červené, fialkové. Vůně, která provoní celou zahradu. A přitom? Relativně nenáročná rostlina, která vám na zahradě vydrží několik let. Stačí jí poměrně málo, ale i to je dobré znát. Jak ji správně pěstovat?