Katastr

Stavební zákon se zase změní. A dost razantně

Nový stavební zákon ještě nezačal platit a vláda jej hodlá měnit. A to co nejrychleji a velmi razantně. Ostatně musí tak činit opravdu rychle, protože jinak prošustruje stát další miliony.

Výměna oken

Výměna oken z hlediska skel

Vyměnit okna je častá část rekonstrukcí. Během let se profily oken natolik zlepšily, že v drtivé většině splňují přísné standardy na prostup tepla. Ovšem jak je to se sklem?

Léčebné konopí

Léčebné konopí: Co jsou kanabinoidy a jak v těle fungují?

Když se řekne konopí, každý si představí marihuanu, drogy a kouření. Konopí ale představuje přírodní alternativu k dnes vyráběným chemickým lékům. Přečtěte si o kanabinoidech obsažených v léčebném konopí a jak v těle fungují. 

Vyšívaný sametový povlak na polštář Snowflake, cena 889 Kč

Inspirace: Když v interiéru sněží

Letošní zima je opět proměnlivá, někde se ze sněhu radují a jinde se ho ne a ne dočkat. Pokud vám chybí sněhové vločky venku, nadělte si je domů v podobě dekorací a bytových doplňků.

Zahradní domek - užívejte si ho po celý rok

Malý domek, kam by se dalo zajet a být alespoň na chvíli v klidu v přírodě, je snem mnoha lidí, kteří chtějí na víkend uniknout z města a mít zeleň kolem sebe. Lze ho postavit tak, aby byl funkční nejen v létě, ale i po celý rok. Vysvětlíme vám, jaké...

Bramborová kaše jako hlavní jídlo 3x jinak

Soupeřit o nejlepší bramborovou kaši není třeba, každý má svůj vychytaný postup. Ale někdy stačí jen malá změna, a jindy o něco větší, aby bramborová kaše získala jinou chuť a ještě se změnila v hlavní jídlo. Jdete do toho?

Jarní postřik

Jarní postřiky ovocných stromů

Zdobí vaši zahradu ovocné stromy? Pak se určitě těšíte na bohatou úrodu. Aby k ní mohlo dojít, je třeba věnovat stromům trochu péče. A to i ve formě jarních postřiků. A my vám dnes řekneme, jak na to.

Bertjan Pot a jeho nejslavnější Random Light

Lidé designu: Bertjan Pot

Bertjan Pot nepatří mezi superstar světového designu. Ale přesto je možné, že jeho díla znáte. Hlavně osvětlení a židle.

Renovace starého nábytku

Renovace starého nábytku šetří peníze i přírodu. Jak na to?

Máte doma starou vitrínu či komodu po babičce, kterou je vám líto vyhodit? Navraťte jí ztracený lesk a pusťte se do renovace! Šetříte tak přírodu i své peníze za nákup nového nábytku.

Polévka

4x o zahušťování jídel

Pokud jste k zahušťování svých pokrmů doposud používali jíšku, máme pro vás dobrou zprávu! K použití si můžete vybrat také některou z ověřených alternativ. Třeba najdete takovou, která vám bude vyhovovat víc.

Živý plot

Ze kterých rostlin si můžete vytvořit živý plot?

Plastový, dřevěný, kovaný či betonový. Ploty chránící vaše soukromí mohou mít různé podoby. Avšak tou nejpřirozenější zůstává i nadále plot živý. Víte, ze kterých rostlin si jej můžete vytvořit?

Rekonstrukce bytu a domu: kouzlení s příčkami (II.)

Měnit dispozici bytu či domu není jen tak. Není možné prostě zbourat jakoukoli stěnu a dát ji jinam. Je třeba mít na paměti nosnost, neprůzvučnost, statickou určitost, pevnost…

Odčervení psů

Odčervení psů a štěňat: proč a jak často?

Jednou z nejčastějších činností v péči o domácí mazlíčky je kromě stříhání drápků i pravidelné odčervování psů. Proč je to tak důležité, jak často odčervovat a jaké mohou být vedlejší účinky?

Žádná kuchyně se dnes bez digestoře neobejde.

Digestoř potřebuje každá kuchyně, 1. díl

Potěšení z přípravy domácího jídla může narušovat zápach, který po práci zůstává. Pro každou kuchyň se ale najde vhodný typ digestoře, takže nepříjemný odér není nutné nadále tolerovat.

Ochutnejte naše nejlepší vína

Až budete přemýšlet, jaké víno si koupit, můžete se inspirovat výsledky soutěže o nejlepší česká a moravská vína pro rok 2022. Naše nejprestižnější vinařské klání zná své vítěze.