Kanadské borůvky

Vypěstujte si kanadské borůvky na balkoně. Víme, jak na to

Pro borůvky nemusíte chodit v létě do lesa. Vypěstovat si je můžete na zahradě i na balkoně. Základ úspěchu tkví ve speciálních odrůdách do nádob. Jak vybrat tu správnou a jak se o borůvky starat? To vám prozradíme v dnešním článku.

Fólie na sklo

Dotaz z poradny: Je tohle zabezpečení domu dostatečné?

Otázka bezpečnosti domu je vždy otevřená. Nic není nedobytné a vždy jde pouze o to, jakou práci si dá zloděj k překonání překážek a kolik mu to zabere času. Samozřejmě, že čím lepší zabezpečení domu, tím lepší. Náš čtenář pak plánuje zlepšit úroveň o...

Barva roku 2023

Chcete být trendy? Pak by ve vašem interiéru neměl chybět odstín Viva Magenta

Viva Magenta není kouzlo z Harryho Pottera, ale název barvy roku 2023. Tu stejně jako každý rok vyhlašuje institut Pantone. Líbí se vám stejně jako nám? Pak se podívejte, jak s ní můžete čarovat i u vás doma.

Zimní alergie

Nejčastější zimní alergeny a jak s nimi zatočit

Je zima a vy začínáte podivně smrkat, kašlat nebo vám slzí oči? Možná za to může některý z typických zimních alergenů. Když v zimě více topíme a málo větráme, vytváříme skvělé podmínky pro roztoče a plísně. Ty často stojí za alergiemi.

Zimní alergie

Pozor na čištění uší. Ať nemáte potíže se sluchem!

Čistíte si uši? A čistíte si je správně? Používat tyčinky, nebo raději spreje? To vše si dnes povíme.

Kdy se dítě může léčit v lázních zdarma? Jak to funguje prakticky?

Máte chronicky nemocné dítě, nebo po úrazu či se doléčuje po vážné nemoci? Neztrácejte čas a domluvte se s pediatrem na vyslání svého potomka do lázní. Co se vám hodí vědět?

Eliptický trenažér Unix E Comfort nabízí osm tréninkových programů a umožňuje nastavení délky kroku a sklonu displeje. www.kettler.cz

Jak si zařídit domácí tělocvičnu

Důvodů, proč mít doma vlastní malou tělocvičnu, je celá řada, od času ušetřeného na cestě do fitness centra až po maximální svobodu při cvičení. Pohyb si lze dopřát, kdykoli zbude chvilka času a chuť.

Apartmány Filipovice

Domy v Jeseníkách v modřínovém hávu

Ne moc často představujeme bytové domy. Jsou ale výjimky, když nás nějaký projekt opravdu zaujme. Třeba tenhle z Jesenicka, který je obložený modřínovým šindelem.

Krevní sraženiny

Jak rozpustit životu nebezpečné krevní sraženiny?

Srážení krve je přirozený proces, díky kterému nevykrvácíme při říznutí do prstu. Ale některé druhy krevních sraženin jsou nebezpečné a mohou skončit i smrtí. Poradíme, jak jim předejít přírodně.

Kamna těsnění

Máte správně utěsněná kamna? Poradíme, jak to zjistit a jak těsnění vyměnit

Chvíle strávené u rodinného krbu by měly přinášet pohodu, relax a teplo. Správné těsnění je proto stěžejní, aby do místnosti z kamen neproudil vzduch a kouř. V následujících řádcích poradíme, jak poznat, že kamna těsní, a jak to případně napravit.

Morče

Rozumějte vašemu morčeti. Má jednoduchý jazyk

Tyto roztomilé kuličky vypadají na první pohled jako němá tvář, ale opak je pravdou. Hned první den, kdy se morče stane součástí vašeho života, zjistíte, že nejde o velkého mazla. Navíc je poměrně hlučné. Víte, co to znamená a proč to dělá? Naučte se...

Co ovlivňuje barvu dřevěných podlah? A které aktuálně frčí?

Kdysi byly hodně populární parkety, dnes je vytlačují dvouvrstvé a třívrstvé dřevěné krytiny. Ale i u nich se během let mění obliba. Souvisí to snad s barvou dřeva?

Jak šetřit peníze?

Jak šetřit na pravidelných výdajích?

Současná doba nutí šetřit spoustu z nás. Některé výdaje jsou však na první pohled „neseškrtatelné“. Většinou ty povinné. Pokud jste omezili zbytné výdaje na minimum, ale i přesto byste potřebovali ušetřit víc, poradíme vám, jak ukrojit také z výdajů...

Leštěnka na nábytek

Návod na domácí leštěnku ze včelího vosku

Kvalitní dřevěný nábytek je čím dál více v kurzu. Působí útulně, vyvolává pocit tepla a při správné péči vydrží roky. Proto potřebujete leštěnku na nábytek, který rozleští drobné skvrny, prasklinky a odstraní zašlost. Nemusíte ale kupovat drahé přípr...

Škůdci na zahradě

Predátor místo chemie? Seznamte se s dravými roztoči

Jaro je ještě daleko, přesto se pro vás na zahradě najde spousta práce. Právě nyní je ideální čas, abyste rostlinám na své zahradě poskytli potřebnou ochranu proti škůdcům. A ta nemusí být vůbec chemická. Seznamte se s dravými roztoči.