Koenzym Q 10

Co je to vlastě ten koenzym Q10 a co dělá v těle?

S názvem koenzym Q10 nebo jeho zkratkou CoQ10 jste se jistě už setkali v reklamách na doplňky stravy či v lifestylových časopisech. Oč se jedná a proč bychom ho měli užívat? Odpovědi se dozvíte v následujících řádcích.

Základem úspěšně střechy je bezchybný projekt a kvalifikovaní pokrývači.

Máte na domě pálené tašky, soused betonové. Kdo má lepší střechu?

Výběr střešní krytiny je jedním z klíčových rozhodnutí, která musíte při stavbě domu učinit. Mnoho stavebníků váhá mezi hliněnými a betonovými taškami. Každé z těchto řešení má své výhody, ale abychom se mohli kvalifikovaně rozhodnout, musíme porovna...

Moka konvička

Výhody kávy z moka konvičky? Síla a chuť. Máme pár rad, aby byla skvělá

V Itálii je moka konvička běžnou součástí téměř každé domácnosti. Pokud máte rádi silnou kávu s intenzivním aroma, zaručeně si najde místo i ve vaší kuchyni.

Sýr halloumi

Super snadná večeře z jednoho plechu. V hlavní roli skvělý sýr halloumi

Jídla, na jejichž přípravu stačí minimum nádobí i času, máme rádi všichni. Kombinace sýru halloumi s pečenou zeleninou je navíc obzvlášť povedená. Vyzkoušíte ji?

Nejlepší lék na stres? Houpání! Na závěsném křesle, které si sami vyrobíte

Vezměte si příklad z dětí, které se tak rády houpají, a zkuste to také. A kdyby vám to venku na hřišti bylo trapné, vyrobte si závěsné křeslo. Snadno a rychle. A můžete ho mít třeba v ložnici.

Ivo Ulich

Co dělá Ivo Ulich po skončení fotbalové kariéry? Možná máte jeho kliku!

Dvě zdánlivě zcela odlišné kariéry a obě úspěšné – kdo se něčím takovým může pochlubit? Třeba Ivo Ulich, bývalý špičkový fotbalista a zakladatel a majoritní akcionář M&T, české firmy vyrábějící designové dveřní kliky.

Plíseň okurková

Bojujte chemií i bio postřiky proti plísni okurkové. Poradíme

Vypěstovat zeleninu bez postřiků je cílem každého zahrádkáře. A také lítým bojem proti plísním a jiným škůdcům. Žluté skvrny na okurkách, melounech či špenátu nevěstí nic dobrého. Plíseň okurková může rostliny velmi rychle zabít, a je proto potřeba s...

Skříňka kuchyň

Plynové vzpěry a zásuvkové pojezdy: jak jsme bez nich mohli vlastně žít?

Chcete si usnadnit přístup do vašich skříní se zásuvkami nebo dvířkami? Nezbytnou součástí nábytku jsou pojezdy a vzpěry, které otevírání ztiší a zpřístupní uložené věci i na méně dostupných místech. Přečtěte si, jaké druhy zásuvkových pojezdů do šup...

Pilatka třešňová: Víme, jak ochránit vaše třešně

Pilatka třešňová: Víme, jak před ní ubránit vaše stromy

Pilatka třešňová je malý blanokřídlý hmyz, který hoduje na peckovinách. Kromě třešní napadá třeba i švestky. Pokud jste tuto okřídlenou mušku zahlédli ve své zahradě, není čas ztrácet čas. Pusťte se do boje!

Máte nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Kdy vám stát nedá ani korunu v nezaměstnanosti? Těch případů je víc

Propustili vás z práce? Pak byste měli vyrazit na úřad práce a žádat o podporu v nezaměstnanosti. Věděli jste ale, že jsou situace, kdy ji nedostanete? Které to jsou? 

Čím více péče drenáži věnujete, tím lépe bude plnit svou funkci.

Nestačí hydroizolace? Vykopejte drenáž! 3. díl

Samotná hydroizolace nemusí vždy stačit k tomu, aby byl váš sklep chráněn před promáčením. V tom případě je třeba vybudovat drenáž. Naučíme vás, jak správně udělat vnitřní drenáž.

Sítě do oken proti hmyzu

Příprava na letní invazi: účinná ochrana proti hmyzu

V létě bojujeme s otravným hmyzem doma i venku. Platí přitom základní pravidlo: Nejlepší je, když se hmyz vůbec nedostane do domu. Možností, jak těmto nezvaným návštěvníkům zabránit ve vniknutí, je mnoho. Máme pro vás pár tipů.

Důchodová reforma

Inflace a důchody: Jak se konkrétně mění vaše finanční situace?

Stát zvedl důchody, a to s účinností od června 2023. Jak se tato valorizace dotkla právě vás? Jaké jsou všechny změny?

Jak sklidit a skladovat cibuli

Skliďte a skladujte cibuli tak, aby neplesnivěla

Cibule patří mezi suroviny, které jsou naprostým základem české kuchyně. Dáváme ji do polévek, k masu, ale i jako součást omáček. Víte ale, kdy a jak ji sklidit – a jak ji uskladnit, aby vám vydržela celou zimu? Pokud ne, čtěte dál.

Osina u psa

Víte, co to je legendární osina? Pozor, může pekelně potrápit vašeho psa!

Přichází léto a s ním jeden z častých problémů zvířat – travní osina. Malý zbytek klásku z vysokých trav se nejčastěji zapichuje do tlapky, ucha, ale pes ho může i vdechnout nosem. Jak ji poznat a jak se jí zbavit?