Chalet_A

Takhle se dá zrekonstruovat klasická áčková chatka

„Áčkových“ nebo taky „stanových“ chatek známe nespočet. Za dob socialismu se staly jakýmsi typizovaným místem odpočinku mnoha chatových osad. Jejich rekonstrukce je často velmi obtížná. My vám ukážeme jednu skvěle zrekonstruovanou, která může být ins...

Jaké brikety jsou nejlepší na noc?

Orchideje a výhonky

Jednoduchý prořez orchidejí je jak zázrakem omladí

Rozmrazování masa

Nerozmrazujete maso špatně? Pokud ano, můžete ho rovnou vyhodit

Rozmrazování masa má svá pravidla a potřebuje čas. V zásadě by maso mělo rozmrzat pomalu. Ale existuje několik metod, které mohou proces rozmrazování urychlit. S těmito tipy a triky maso roztaje rychle a šetrně.

Jak se zbavit svilušek nejen na pokojovkách?

Zničte svilušky doma i ve skleníku. Snadno a přírodně

Svilušky jsou sice okem téměř neviditelné, přesto umí napáchat velké škody. A to nejen na pokojovkách, ale také ve skleníku. Protože se umí rychle rozmnožovat, dokáže napadené rostliny zničit během pár dní natolik, že uhynou. A dnes vám řekneme, jako...

Suchý únor

Je suchý únor opravdu zdravý pro naše tělo?

Nejkratší měsíc v roce znamená už 10 let pro spoustu lidí v Česku plánovanou abstinenci alkoholu. Celých téměř 30 dní bez vína a piva vydrží jen opravdoví držáci, kdežto někdo tuto výzvu opustí už po několika dnech. A opravdu to musíte vydržet? Prozr...

Do bytu chtěli vanu i sprchu. Co se nevešlo do koupelny, je v ložnici

Aby se ve starých bytech dalo hezky bydlet, je třeba při rekonstrukci propojit ducha minulosti s přítomností. Využít vše, co dané dispozice nabízí, a nebát se ani změn původních plánů. Třeba vany v ložnici. Nebo pojízdného ostrůvku v kuchyni.

Stavební spoření

Změny u stavebního spoření váš nepotěší

Na státní příspěvky k dosavadním vkladům na vašich stavebních spořeních vám nikdo nesáhne. Co vás ale nepotěší – nové příspěvky od roku 2024 mohou být nižší. A to i u stávajících smluv.

Břečťan na kašel

Nejlepší lék na kašel? Břečťan!

Břečťan je druh rostliny, který zná snad každý z nás. Roste neuvěřitelně rychle, má mohutné větve. Může být považován za invazivní druh, protože brání růstu jiných rostlin, zároveň je ale velmi užitečný. Dá se použít třeba jako lék na kašel.

Falešná březost u feny

Jak pomoci fence při falešné březosti

Je vaše fenka neklidná, úzkostlivá a nervózní? Zvětšily se jí mléčné žlázy a začala z ničeho nic přibírat? Pak může být na vině falešná březost. Přečtěte si, jak se projevuje, proč vzniká a jak s ní bojovat.    

Jarní střih

Jak na jarní střih stromů

Přichází čas vyrazit na zahradu. Vaše stromy vás potřebují. Připravte se na jarní prořezávání a udělejte ho bezchybně. Máme pro vás pár rad, jak přesně na to.

Výsev letniček v zimě

Nastala nejvhodnější doba pro výsev letniček

Výsev letniček v únoru? Proč ne! Právě konec února a začátek března jsou ideální dobou k zahájení prací na zahradě. Ačkoliv se vám do nich možná ještě nechce, pokud se přemluvíte, neprohloupíte. A na jaře si poděkujete. Všechny předpěstované letničky...

Ohřívač vody

Jak vybrat bojler

Bojler neboli ohřívač vody je jednou z nejdůležitějších součástí domu. Správný výběr může ušetřit spoustu peněz.

Takto by mělo vypadat okolí po rekonstrukci a revitalizaci okolí.býva

Komunistický velehotel prochází zásadní rekonstrukcí. Podívejte

Býval perlou české brutalistní architektury a po rekonstrukci se jí určitě stane zas. Bývalý pražský hotel InterContinental se rekonstruuje tak, aby se zachovalo to nejlepší z doby minulé za pomoci moderních technologií.

Lauben Robot LaserVac 52BB Pet umí vysát a vytřít zároveň. Má univerzální kartáč na všechny typy podlah, vyčištěné koberce i od zvířecích chlupu zajistí kartáč PetCarpet. V aplikaci si lze vytvořit a uložit až 5 map různých prostorů. Cena 12 990 Kč

Jak ušetřit čas? Pořiďte si robotický vysavač

Nebaví vás pořád šůrovat, ale žít ve špíně taky nechcete? Pomůže robotický vysavač, který zvládne běžný úklid podlah. Bez řečí a odmlouvání. A třeba i bez vaší přítomnosti. Je to zkrátka uklízečka k nezaplacení.