Při výběru svačinového boxu myslete především na velikost, materiál a počet přihrádek.

Jak vybrat svačinový box? Tady je 5 věcí, na které nesmíte zapomenout

Sortiment boxů na svačinu pro školáky je velmi pestrý. Liší se velikostí, počtem přihrádek, použitým materiálem i schopností udržet jídlo studené či teplé. Podle čeho vybrat ten správný?

Do kdy můžete podat přihlášku na změnu zdravotní pojišťovny?

Na změnu zdravotní pojišťovny máte už jen pár dní. Nezmeškejte to

Nevyhovuje vám vaše zdravotní pojišťovna? Pak ji můžete jednou ročně změnit. Slouží k tomu dvě časová okna. Pokud se ke změně chystáte nyní, máte na to čas jen do 30. září 2023. A jak na to?

Dýně v různých velikostech a odstínech, ať už v koši nebo rozesety po domě, dodávají interiéru zvláštní podzimní nádech. Nejenže jsou krásné na pohled, ale také nás neustále připomínají tu nejlepší část podzimu - sklizeň, úrodu a přípravu na zimní měsíce.

Chcete nejlepší podzimní dekorace? Barevné listí bude domácnosti slušet.

Podzim je nejenom obdobím padajícího listí a kratších dnů, ale také skvělou příležitostí k tomu, abyste svůj domov oblékli do nového, hřejivého hávu. Jak na to? Ponořme se do barev, vůní a textur tohoto kouzelného období!

Lehká zálivka z olivového oleje, citronové a pomerančové šťávy dodává salátu skvělou chuť a svěžest.

Skvělé jídlo za 15 minut? Připravte si vynikající salát z bílých fazolí

Tento recept na fazolový salát s tuňákem a citrusovou zálivkou si zamilujete – je rychlý, snadný, zdravý a můžete si ho vyladit přesně podle své chuti.

Macramé dekor na polštářku zvládnete i vy. Levou zadní

Málokterá věc dokáže tak rychle proměnit interiér jako dekorativní povlaky na polštářky. A protože frčí boho styl a stálici představuje skandinávský styl, zvolili jsme dekor, který se hodí pro každého. Tady máte návod.

návštěva dřevostavba Jevíčko

Dřevostavbu v Jevíčku postavili za jediný den. Stojí na tábořišti římských legií

V české společnosti vůči dřevostavbám dlouhodobě panovala nedůvěra, ale v poslední době se situace mění. Kromě standardních domů mezi dřevostavbami najdeme i neobvyklé designové kousky, které na první pohled zaujmou svou architekturou.  

Zářivá barva a neotřelá chuť, fialová kedlubna je vizuálním i chuťovým zážitkem na talíři.

Pečujte o kedlubnu jako o královnu. Ona se pak postará o vaše zdraví

Překvapení! Kedlubny nejsou jen bílé hlávky, které občas objevíte ve svém salátu. Za správné péče může tato zelenina doslova prokvést a stát se skvostem vaší zahrady. A jak na to? Přečtěte si několik tipů, které vás naučí, jak dát vašim kedlubnám to,...

WC technika Laufen

Hra o trůny pro vaše WC. Záchody, bidety a prkénka za pár stovek a desítky tisíc

Víte, že průměrný člověk stráví na toaletě až tři roky života? Bylo by tedy hezké, aby tam vládlo inspirativní prostředí, na jaké dbali naši vznešení předkové. Jejich zdobené a malované toaletní mísy byly opravdovými trůny a opět se vracejí na scénu.

Pravidelná kontrola stavu střechy zajistí, že případné závady budou drobné a jejich odstranění bude rychlé, bezproblémové a relativně levné.

Zima je na spadnutí, a co vaše střecha? Kontrola odhalí kritická místa

Údržba střechy je důležitou součástí přípravy na každou zimu. Naplánujte si kontrolu střechy a těšte se z pevné a pěkné střechy po mnoho let. Poradíme vám, na co se zaměřit, a na která kritická místa rozhodně nezapomenout. 

Semínka v zimě

Kdy sbírat semena květin? Teď je správná doba pro sběr a správné uskladnění

Plánujete v příštím roce zasít květinové záhony stejně krásné jako letos? Nenechte si ujít jedinečnou příležitost a získejte know-how na uchování semínek z vašich oblíbených květin. Zde je náš průvodce pro všechny květinové nadšence!

Jak poznáte háďátko zhoubné na česneku?

Zničte háďátko zhoubné dřív, než vám zlikviduje úrodu česneku na zahradě.

Háďátko zhoubné je zdatný nepřítel, který dokáže zlikvidovat celou vaši úrodu česneku. Věděli jste ale, že může mít políčeno nejen na něj? Pokud jste si ho na své zahradě všimli, poradíme vám, jak s ním můžete bojovat.

Může se stát, že dosud používaný kotel má rezervu výkonu a způsob rozvodu potrubí znamená, že použití dalších radiátorů bude mít na provoz stávající části otopné soustavy malý vliv.

Rozšiřujete dům a topný systém? Pozor na chyby, abyste nepřišli o teplo

Při rozšiřování domu musíte být připraveni na nutnost úpravy topného zařízení. Jaká opatření je třeba provést? Je lepší instalaci vyměnit, nebo opravit? A kdy se vyplatí topnou instalaci opravit než vyměnit?

Ochranná fólie z oken by se měla sundat z oken do 6 týdnů

Jak snadno odstranit fólie z plastových oken? Za titěrnou velká odměna!

Každá nová plastová okna jsou opatřena ochrannou fólií, která je chrání při výrobě, přepravě a montáži. Často se ale stává, že ji lidé zapomenou sundat a okna fólie “hyzdí” několik měsíců, nebo dokonce roků, než se dokončí rekonstrukce. Fólii je ale...

Takhle vypadají žhavé koupelnové trendy pro rok 2024. Určitě si vyberete!

Ve včerejším článku jsme vám prozradili, co by nemělo chybět v moderní koupelně roku 2024 z pohledu funkce, zdraví i vybavení. Dnes pokračujeme a představujeme trendy barvy a interiérové styly, bez nichž by to v roce 2024 v našich koupelnách opravdu...

Největšími žrouty energie jsou zastaralá oběhová čerpadla.

Pět největších žroutů elektřiny: Tipy na snižování energetické spotřeby!

Lidé se v posledních dvou letech naučili více přemýšlet o tom, jaké spotřebiče si do domácností pořídí. Staré pračky, ledničky i osvětlení mění za úspornější, ale často si neuvědomují, že ty největší žrouty energie je třeba hledat úplně jinde. Jsou j...