Lícové cihly a cihelné pásky: pro efekt i funkci (I.)

S cihelnými fasádami se setkáváme především v zahraničí, ale i u nás mají velkou oblibu. Především u lidí, kteří oceňují její funkční vlastnosti, jako je pevnost a odolnost vůči rozmarům počasí. A je jedno, jestli jde o skutečné lícové cihly, nebo je...

Krtek - nepřítel vaší zahrady

Rostliny odpuzující hlodavce a krtky

Krtci a hraboši. Postrach zahrádkářů. Pěstujete rostlinky, opečováváte je, trvá to týdny. A pak se objeví škůdce a všechno je pryč. Jak se jim bránit? Věděli jste, že stačí vysadit konkrétní rostliny, které je spolehlivě odpudí? Jaké?

Pěstování okurek na síti

Pěstování na síti okurkám svědčí. Jak na to?

Okurky pnoucí se po opoře velmi dobře prospívají. Jsou odolnější vůči napadení a velmi dlouho plodí. Poradíme vám, jaké jsou výhody a jaké zásady byste měli dodržovat při pěstování okurek na síti.

Pivoňky na zahradě

Zásadní chyby při pěstování pivoněk

Kdo by nemiloval pivoňky. Růžové, červené, fialkové. Vůně, která provoní celou zahradu. A přitom? Relativně nenáročná rostlina, která vám na zahradě vydrží několik let. Stačí jí poměrně málo, ale i to je dobré znát. Jak ji správně pěstovat?

Zelená vertikální stěna

Zelená stěna jako způsob, jak vnést přírodu do každého interiéru

Zelené stěny (jinými slovy vertikální zahrady) patří ke způsobům, jak můžete vnést trochu přírody i k vám domů. Nejen že jde o hezké designové kousky, ale můžete si jich cenit i pro jejich další vlastnosti – jako je schopnost zlepšit kvalitu vzduchu...

Můžete pít minerálky každý den?

Někdo nedá na minerálky dopustit, jiný si možná není jistý, zda je jejich každodenní popíjení zdravé a svědčí tělu. Jak to tedy je?

Myš polní

Těžký boj proti myším na zahradě

Myš polní je jedním z nejběžnějších druhů myší, s nimiž se můžete na své zahradě setkat. I proto je velká pravděpodobnost, že se nějaká najde také u vás – zbavit se jich můžete jen tak, že jim jejich bydlení patřičně znepříjemníte.

Zastíněním uděláte v interiéru parádu

Škála moderního interiérového stínění je pestrá nejen z pohledu samotného účelu, ale také designu. Což je pro jeho výběr či obměnu dobrá zpráva. Teď už jen stačí vybrat to nej.

Špric na omítku

Jak správně namíchat cementový špric?

Omítnutí stěny občas vyžaduje nejen jádrovou omítku, ale také tzv. cementový špric (postřik). Cementový špric je v podstatě podklad pro omítku. Je to řídký nástřik. Jak si ho snadno sami namícháte?

Taigh Bainne

Do historických zdí vložili architekti nový dům

Dům tu stál už před mnoha sty lety. Zda to bývalo hospodářské, nebo obytné stavení, už nikdo nevěděl. Ve zřícených zdech ale vyrostl nový miniaturní dům s úchvatným výhledem.

Pěstování cuket

Víte, že některé cukety jsou jedovaté?

Cuketa je čím dál oblíbenější zeleninou. Hodí se na letní grilovačku, do salátů, polévek nebo ji můžete vydlabat a naplnit nějakou chutnou směsí. Právě pro její všestrannost se objevuje na stále více zahrádkách. Věděli jste ale, že některé cukety můž...

Vodní kámen

Zbavte se vodního kamene na sprchové hlavici jednou provždy

Vodní kámen se nejčastěji usazuje ve sprše a na vodovodních bateriích. Víte, co na něj skutečně funguje a co vám pomůže se ho jednoduše zbavit? Vyzkoušejte ocet!

Design: kruhová svítidla Lanos

Elegance a čistota - nová svítidla

Potrpíte si na čisté linie, eleganci a minimalistický design? Pak by vaší pozornosti neměl ujít nový designový kousek, jímž jsou svítidla LANOS od společnosti Zumtobel.

Kotel na tuhá paliva

Výměna neekologických kotlů se prý stihnout nedá

Výměna neekologických kotlů vázne. Stále jich zbývá vyměnit ve čtvrt milionu domácností, aktuální prodeje přitom naznačují, že výměna se do 1. září 2024 dotkne jen části z nich. Důvodem je aktuální nedostupnost nových zařízení i váhavý přístup uživat...

Vila Tugendhat zve na nové letní prohlídky

Perla funkcionalismu od architekta Ludwiga Mies van der Rohe si pro své fanoušky připravila dva nové sezonní prohlídkové okruhy, během nichž máte šanci poznat tuto unikátní stavbu a její okolí zase trochu jinak.