Mnoho lidí ochranu domácnosti před blesky podceňuje.

Průzkum: Češi podceňují bouřky, své spotřebiče chrání jen čtyři lidé z deseti

Čtvrtina Čechů uvádí, že už jim problémy související s blesky zničily spotřebič, polovina respondentů svou elektrickou síť ale nechrání žádným speciálním zařízením.

Kvíz: Co víte o kočkách?

Patří mezi nejpopulárnější domácí mazlíčky, kteří fungují i jako živý antistresor. Kdybyste uvažovali, že se také chcete zařadit mezi chovatele micek, měli byste o nich něco vědět. Nebo začněte alespoň naším testem.

Kotle na uhlí mohou nuceně skončit

Kotle na uhlí končí. Ministerstvo připravuje revoluci v topení

Kotle na uhlí patrně od roku 2025 zcela skončí. Už se nebudou moct nabízet a postupně se také bude zdražovat uhlí a dokonce se přestane i nabízet. Přechod na nové vytápění tak bude nutností.

Spodní podlaží je rozložené a tak trochu ukryté pod svahem.

Úžasný dům v lese. Majitelé si do něj navrhli netradiční schodiště

V lesích nedaleko Ralska se nacházejí rekreační lokality, v nichž je i dnes možné získat příjemné pozemky pro víkendové objekty. Právě tam najdete velkoryse pojatý prosklený dům citlivě zasazený do vzrostlého borového lesa.  

Bobkový list po zimě

Dostal váš bobkový list v zimě zabrat? Přežije? Jak ho nechat vzpamatovat?

Chladné zimní noci mohou být i pro některé z nás strašným utrpením. A pro bobkový list to platí dvojnásob. V tomto článku prozkoumáme, jak se postarat o svoji chladem zničenou rostlinku a navrátit jí zdraví a vitalitu.

Víte, že chlazení je dražší než vytápění? Největší chyby s klimatizací (I.)

Klimatizace v domácnosti je příjemná věc, ale musíte ji umět používat. Případné chyby se totiž podepisují na vašem zdraví i na vaší kapse. Zde jsou rady, jak správně používat domácí klimatizaci.

Jednoduchý trik, jak se vyhnout drhnutí připečených zbytků

Geniálně jednoduchý trik, jak se vyhnout drhnutí připečených zbytků

Šunkofleky milují děti i dospělí. Menší radost ale dělají těm, na které zbyde mytí připečených zbytků z pekáče. Chcete to příště zkusit jinak?

Celiakie

Lepek je všude. Jak se mu vyhnout? Jste si jisti, že nejste také celiaci?

Lepek je všude kolem nás a na první pohled může působit jako nepřemožitelný nepřítel. Ale nebojte se! Přečtěte si náš článek a objevte, co můžou celiaci jíst, a čemu se naopak musí vyhýbat.

Sklízejte take listové saláty

Červen v užitkové zahradě: hlavně kroťte plevel a škůdce

V červnu už máme na svých zahrádkách většinu rostlin vysazenou či vysetou, ale tím naše práce zdaleka nekončí. Na jaké práce byste neměli zapomenout? 

Pro koupelnu jsou ideální světle zelené a modré odstíny.

Víte, co je Vastu shastra? Je to zajímavý styl bydlení podle védského učení

Ve světě interiérového designu existuje spousta stylů bydlení. Patří mezi ně také indické učení vastu shastra, které je především o tom dostat do života a svého bydlení harmonii, klid, útulnost a prosperitu. Zkuste jej zařídit podle této odnože Feng...

Dům má netradiční tvar i falešnou kovovou střechu

Dům s falešnými střechami vzbuzuje rozporuplné pocity

Na předměstí Athén chtěli majitelé pozemku postavit malý, ale komfortní přízemní dům, kam by se vešel celý život a sny tříčlenné rodiny. Architekti ze studia Kipseli to však pojali dost netradičně.

Salmonelóza nehrozí jen u vajec. Pozor si dávejte i na melouny

Salmonelóza nehrozí jen u vajec. Pozor si dávejte i na melouny

Oblíbené letní ovoce může způsobit nepříjemné onemocnění. Dejte na rady hygieniků a předejděte potížím.  

Zlomené psí ucho?

I váš pes si může zlomit ucho. Jak to poznat a jak tomu předcházet?

Psi se svýma ušima dokážou dělat pěkné kusy. Stejně jako u lidí, i psí uši mohou občas potřebovat pomoc od páníčka, nebo dokonce veterináře. Při čem byste měli být na pozoru a jak si je mohou psi zlomit? To odhalíte v našem článku.

Čárový laser

5 vlastností, které byste měli hledat u dobrého čárového laseru

Načrtnout rovnou čáru je ve stavebnictví poměrně zásadní dovednost, jak přesně vyznačit a uříznout materiál bez zbytečné ztráty potřebného materiálu. Existuje sice spousta způsobů, jak toho dosáhnout, ale s čárovým laserem si ušetříte práci i výdaje.

Zborcené stropní podhledy.

Když místo rekonstrukce přijde pohroma! Nejhorší chyby u sádrokartonu (2. díl)

Chybovat je lidské a i řemeslníci jsou lidé, ale to neznamená, že si svou dovednost musí tříbit zrovna u vás doma. Prozradíme vám, jakých nejčastějších chyb se dopouštějí amatérští sádrokartonáři.