Ostružiny

Jak na vyvázání ostružin?

Máte ostružiny? Pak se nevyhnete vyvazování. Díky tomu budou totiž lépe růst, budou stále vzpřímené a nebudou se ohýbat. Také plody takových ostružin budou větší a chutnější, protože se dostanou lépe na světlo. Jak na to?

Gardens by the Bay, Kallang, Singapur

Nejúžasnější i neuvěřitelné stavby 21. století

Na světě najdete desetitisíce nádherných staveb, proto je těžké vybrat ty nejlepší z nich. A přestože výčet staveb nemůže být kompletní, dokud neskončí 21. století, v tomto článku najdete přehled těch, které nás zaujaly nejvíce.    

Hnojiva

Jaké existují druhy hnojiv? Udělejte si v tom jasno

Asi každý zahrádkář ví, že by se půda měla pravidelně hnojit. Jak ale poznat, která hnojiva se hodí na co? Je jich hrozně moc - přírodní, průmyslová, hnůj a tak dále. Udělejte si v tom konečně jasno.

Domácí hrnkový chléb

Recept na vynikající domácí chleba bez vážení a kvásku

Chcete doma upéct chleba? Bojíte se toho? Nemusíte, máme pro vás super recept, který je mnohokrát vyzkoušený. Funguje a je to skutečně jednoduché. A nepotřebujete ani váhu.  

Horní objem domu byl přesazen ve dvou osách

Na malém pozemku postavili dvoupatrový dům i s bazénem

Pozemek, na kterém postavili investoři dům, není nijak velký. Aby se sem všechno vešlo, vznikl dvoupatrový dům i se střešní terasou. Takže na zahradě zbylo místo i na bazén.

Výběr akumulátoru pro solární elektrárnu

Jaké akumulátory můžete dát k fotovoltaickým panelům

Cena fotovoltaické elektrárny je dnes velmi důležitá. I když je na fotovoltaiku dotace, cena je stále velmi vysoká. A tak lidé spekulují, jaké komponenty dávat, změnit na levnější apod. Ovšem jak je to u akumulátorů?

Roztomilost sama: kuřátka z filcu

DIY: Velikonoční dekorace 3x jinak. Kuřátko, ovečka, ptáčci...

Nabízíme vám několik návodů na velikonoční tvoření, které stoprocentně zvládnete. Začněte filcovými kuřátky, pokračujte zátiším s ovečkou a na konec se odměňte ptačí nadílkou z decoupage.

Šťastný bambus

Jak pěstovat šťastný bambus ve vodě i v substrátu

Rádi byste oživili domov pěknou netradiční rostlinou, která nevyžaduje příliš péče? Pak vsaďte na Lucky Bamboo neboli šťastný bambus. Ačkoliv se podle názvu může zdát, že se jedná o klasický bambus, ve skutečnosti je to dračinec pruhovaný, pěstuje se...

Vrba jíva

Léčivé účinky vrby jívy

Trápí vás horečky, poruchy srážlivosti krve, revma, dna, žaludek? Na to vše vám může pomoci vrba. Jak se tato mocná přírodní čarodějka používá?

Somfy představuje bezdrátovou klávesnici Keypad Semaphore, kterou můžete nainstalovat, kamkoliv chcete. Díky dvěma tlačítkům se dá snadno ovládat motorizovaná brána nebo garážová vrata.

Jak správně vybrat plot a bránu pro váš domov

Ochránit svůj pozemek plotem, zařídit snadný přístup pro domácí a vybudovat vhodné příchodové cesty jsou tři poměrně náročné úkoly, které je ovšem pro pohodlné a bezpečné bydlení třeba splnit.

plynový kotel

Nový plyn z Norska vám může ucpat hořáky. Co s tím?

Před nedávnem jsme vás varovali, že se kvůli změně dováženého plynu může změnit jeho kvalita. A je to tady. Před problémy už varují i odborníci.

Zvýší se poplatky za elektřinu

Elektřina zase zdraží kvůli dalšímu poplatku

Za obnovitelné zdroje, které nám mají elektřinu zlevňovat, budeme platit zase víc. Stát totiž zřídí Elektroenergetické datové centrum (EDC), které bude sice placené Evropskou unií, ale jeho provoz budeme muset platit my.

Protipožární dveře

Jak se vyznat v protipožárních dveřích?

Čeká vás výměna dveří do bytu? Pak nezapomeňte na to, že by měly být protipožární. Jak se ale v jejich označení vyznat? Díky tomuto článku jednoduše.

Chloubou zahrady může být i terasa

Desatero plánování zahrady

Projektování zahrady může být ve vaší režii stejně jako v rukou zahradního architekta. Ať se rozhodnete pro kteroukoli variantu, bude třeba dodržet několik zásad, díky nimž vznikne zahrada nejen krásná, ale také snadno udržovatelná.

Káva nebo čaj

Jak se liší kofein v čaji a kávě?

Milovníci kávy a čaje pozor! Když pijete čaj, dostáváte do sebe také kofein. Kde je ho nejvíce? V čaji černém, zeleném, ovocném? A o kolik méně kofeinu je v čaji než v kávě? Vše, co jste k tématu potřebovali vědět, najdete v tomto článku.