Obývák po proměně získal více světla a vzduchu.

Manželé provedli dechberoucí proměnu interiéru za rozumné peníze

Vybavení mnohých interiérů je dechberoucí, ale když se obrazně řečeno vrátíte zpátky na zem, zjistíte, že na ně prostě nemáte finance ani prostor. My vám nabízíme opak – proměnu obýváku a jídelny, kterou si může dopřát téměř každý.

Kimoto House

Takhle dokážou Japonci změnit tradiční architekturu na moderní

Japonská architektura nám moc blízká není. Mají prostě jiný styl, stejně jako charakter využívání prostor. Ale přesto nám mohou ukázat, jak netradičně se vypořádat s minulostí a vnořit ji do budoucnosti. Třeba v architektuře.

Rekonstruovaná vila v Olomouci

Velkorysá rekonstrukce změnila vilu ve stylový klenot

Vila v Olomouci prošla pětiletou rozsáhlou, pečlivou a detailní rekonstrukcí, na níž se podílelo množství odborníků i mistrů řemesla. Velkorysost investora i snaha zúčastněných byla proto v loňském roce ověnčena hned dvěma oborovými úspěchy. Vila se...

Plynatost

Co způsobuje nadýmání? I obyčejné denní činnosti

Nadýmání – nepříjemný stav těla, který čas od času postihne snad každého z nás. Důvodů k plynatosti je celá řada. Pozitivní je, že některým z nich se můžeme vyhnout, a to buď správnou stravou, nebo pravidelným pohybem. V některých případech se však b...

Kombucha

Jak na domácí kombuchu?

Kombucha patří k oblíbeným nápojům. Tento fermentovaný nápoj má své místo v českém nápojovém menu už nejméně sto let. Není tak divu, že si jej mnozí z nás vyrábí doma. A jak na to?

Red Velvet nejen k Valentýnu. Upečte si tuhle dobrotu s námi!

Upečte k Valentýnu úžasný dort. Tady je jednoduchý návod.

Přemýšlíte, co upéct vaší drahé polovičce k blížícímu se Valentýnu? Pak je odpověď jasná. Pusťte se do přípravy Red Velvetu. Tento vynikající, sametově jemný a dokonale červený dort si zamilujete! A to nejen k Valentýnu.

Sprchování rostlin

Proč je důležité zbavovat pokojové rostliny prachu

Nejen na nábytku, ale i na pokojových rostlinách se hromadí prach, který může vašim pokojovým rostlinám způsobit potíže. Proto je třeba je čas od času očistit, aby rostliny mohly dýchat a zase se krásně leskly.     

Lyžování

Napadl sníh. Kde jsou nejdelší sjezdovky v České republice?

I v českých horách se najde pár míst, kde lyžaři stráví více času na sjezdovce než ve frontě na vlek. Některé tuzemské skiareály mnohdy disponují i několikakilometrovými sjezdovkami. Připravili jsme pro vás přehled těch nejdelších z nich.  

Peníze

Notáři letos zvedli poplatky. A ne málo

Ačkoliv neexistuje nic, čemu by se dalo říkat „dědická daň“, notářovi ze svého dědictví stejně odvedete jisté poplatky. Ty mají být odměnou za to, že vám notář dědictví vyřídil a potvrdil, že vám opravdu náleží. Od začátku roku se výše těchto poplatk...

Plyn bude horší

Zhorší se kvalita plynu. Poznáte to sami při vaření

Česká republika při odebírání zemního plynu spoléhala na jednoho dodavatele, který nabízel jednu kvalitu. Ovšem nyní se vše změní. A s tím se změní i kvalita plynu.

Kuří oko

Pryč s kuřími oky! Snadno, rychle, z pohodlí domova

Trápí vás kuří oka? Pak jistě oceníte našich pár rad, jak se jich zbavit. Pravidelná péče je klíčová. Co přesně obnáší?

Bidet?

Bidet, nebo toaleťák?

Přemýšleli jste o pořízení bidetu? Že je to podivné, nevkusné, neobvyklé? Kdo ví. Jedno je ale jisté, bidety se těší velké oblibě v Asii, Latinské Americe i Evropě. U nás jsou ale stále méně obvyklé. Proč? Pojďme si shrnout, jaké výhody poskytují.

Bytové doplňky

Jak zútulnit domov za pár korun

Rádi byste oživili svůj domov, ale na velké změny vám nezbývají finance? Máme pro vás dobrou zprávu. Změny, které váš domov promění v útulné útočiště, nemusí bolet ani vaši peněženku.

Penízovka

Udělejte si smaženici i v zimě. I teď najdete v lese houby

Na čerstvou smaženici nemusíte čekat, až se oteplí. Některé chutné houby najdete v lese i pod sněhem, třeba penízovku sametonohou. Jak ji najít a co potom s ní? Prozradíme!

Bolavé klouby

Osvědčené recepty proti bolavým kloubům. Vyzkoušejte je!

Když bolí klouby, žádný pohyb není sranda. Co když je ale součástí našeho každodenního života? Trocha relaxace a bolest je pryč, ale s přibývajícím věkem přibývá bolestí. Na následujících řádcích poradíme, jak bolavým kloubům ulevit.