Vaše domy bez pardonu: Kouzlo městských domů 1.díl

Už mnoho let fotíme domy kolem nás. Tím, že je ukážeme společně a porovnáme, nabízíme nejjednodušší formu inspirace a vzdělání. Jednoduché hodnocení pak je spíš naším vlastním názorem, než že bychom chtěli svůj názor někomu vnucovat. V těch našich to...

Jaboticabu si můžete vypěstovat květináči. Na zimu je ale třeba přemístit rostlinu do interiéru.

Strom, který plodí lahodné ovoce přímo na kmeni. A vypěstovat ho můžete i u nás

Jaboticaba patří k nejzajímavějším ovocným stromům na světě, její plody totiž rostou přímo z kmene. Přirozeně se vyskytuje pouze v Jižní Americe, ale vypěstovat si ji můžete i v našich podmínkách.

Stavba svépomocí

Čím dál víc lidé staví svépomocí. Nemají peníze

Tento rok stavebnictví příliš nepřeje. Rostou ceny nemovitostí a úvěrů, zdražuje se stavební materiál a hledají se cesty k úsporám. Peníze nejsou a při rekonstrukcích i výstavbě nového bydlení chtějí lidé šetřit na využití stavebních firem, 60 procen...

Použití bednění na stavbě.

Zkoušeli jste zatloukat hřebíky do betonu a selhali? Tady je řešení!

Potřebujete vytvořit šalování pro sloupek na základové desce či jiný stavební prvek vytvořený metodou ztraceného bednění? V tom případě se neobejdete bez hřebíků. Jak ale zatlouct hřebíky do betonu? Poradíme vám a ukážeme správný postup. 

Skrz podlahu vidí do vinotéky. Poznejte dům Kaley Cuoco

Tenhle dům má 6 koupelen a skleněnou podlahu nad vinotékou

Herečka Kaley Cuoco se rozhodla pro koupi domu ve Westlake Village v Los Angeles. Za tento prostorný a nádherný dům zaplatila 6,4 milionu dolarů. Co kromě prosklené podlahy, skrze kterou lze vidět do vinotéky, se v sídle ještě nachází?

Ribollita má různé podoby, neměly by v ní však nikdy chybět fazole, černá kapusta a rajčata.

Polévka z Toskánska z chleba a fazolí? Je vynikající!

Z italských polévek je u nás populárnější minestrone, ale až ochutnáte její příbuznou ribollitu, určitě se u vás v kuchyni zabydlí také. Je plná zeleniny, fazolí, voňavých bylinek a zužitkujete do ní starší pečivo, které už nikdo nechce jíst.

Fíkus v domě

Jak pěstovat fíkus: Praktický průvodce pro zahradníky a nezahradníky!

Chcete, aby váš fíkus nejen přežíval, ale i vzkvétal? Pak jste na správném místě. V tomto článku se dozvíte, jak pečovat o tuto úžasnou pokojovou rostlinu a co je potřeba k jejímu šťastnému a dlouhému životu.

Švestková galetka s celozrnnou moukou.

Přivítejte podzim švestkovou galetkou. Chutná božsky

Sezona švestek je v plném proudu a toho je třeba využít. Upečte si tuto francouzskou galetku, v níž vynikne nejen jejich chuť, ale i půvab.

Buďte rádi, že Den architektury trvá týden. I tak všechno nestihnete

Včera jsme vás zvali na největší přehlídku designu u nás, dnes přidáváme další bonbonek – největší festival architektury. Ten však na rozdíl od designu proběhne ve 135 městech a vesnicích naší krásné země a nabídne asi 450 exkurzí a vycházek. A zadar...

Ptáčci na zahradě v zimě

Od podzimu se musíte začít starat o ptáčky

Víte, co mají ptáčci a zahrádkáři společného? Lásku k zeleni a volné přírodě! Jak ale zajistit, aby se vaši křídlatí kamarádi cítili v chladných měsících jako v ráji? Čtěte dál a dozvíte se, jak připravit zahradu na zimní období tak, aby v ní ptáčci...

Jak vybrat toaletní stolek do každé ložnice

Toaletní stolek si ženy zamilují. Je to jen jejich koutek

Toaletní stolek neslouží jen jako elegantní a vkusná dekorace, ale také plní svůj účel. Ženy díky němu mají vše, co k líčení potřebují, hezky po ruce. I když ho můžete umístit kdekoliv doma, nejlépe mu bude v ložnici. A jak vybrat správný právě pro v...

Trhliny v cihlovém komíně, které pokračují z kouřovodu do exteriéru, mohou způsobit velmi škodlivý komínový požár.

Požár komína určitě nechcete. Obětujte pár tísíc za údržbu a zachráníte miliony

Krbová kamna, krby nebo kotle jsou útulnými prvky domova, ale s léty provozu se mohou dřív nebo později objevit problémy s komínem. Praskliny v cihlách nebo ve spárách zdiva mezi cihlami jsou včasným varovným znamením, že váš komín potřebuje pozornos...

Užívání bylin se liší dle trimestru

Pozor na bylinky v těhotenství. Některé pomáhají, jiné mohou způsobit potrat

Bylinky můžete užívat i v těhotenství. Některé lze ale konzumovat až v posledním trimestru, jiné svědčí miminku po celou dobu těhotenství a některé nesmíte pozřít celých devět měsíců. Pojďme se podívat na to, které to jsou.

Rekonstrukce bytu v Liberci - kuchyně

Povedená rekonstrukce změnila stísněný byt a prázdnou půdu na úžasný mezonet

Rekonstrukce bytu může být někdy oříšek, zejména pokud se rozhodnete stísněný prostor 3 + 1 v posledním patře bytového domu rozšířit o dříve nevyužívané podkroví. Ale když hodně chcete, tak to dokážete!

Jak čistit lesklou kuchyni

Lesk jako blesk v moderních kuchyních. Tohle je zbaví šmouh a otisků

Rozhodli jste se pro moderní kuchyňskou linku s vysokým leskem? Pak jistě víte, že si žádá i kvalitní péči. Poradíme vám, jak tyto povrchy udržovat a čeho se vyvarovat, aby vám kuchyň sloužila dlouhé roky a zůstala stále jako nová.