Ekologické biocentrum Mokroš

Ekologické projekty, které mění svět: Biocentrum Mokroš

Obec Mořice se přibližně jednou za dekádu potýkala s povodněmi z rozlité řeky Hané. Místní se kvůli tomu rozhodli vybudovat na zamokřených polích v blízkosti obce umělý mokřad, který pomůže obec ochránit. Stalo se a Biocentrum Mokroš nyní pomáhá při...

architekt Martin Krupauer

Architekt Martin Krupauer připravuje stavbu století

Martin Krupauer vede ateliér, který za desítky let obohatil domácí architektonickou scénu o kulturní stavby i mnoho přístavů. Čtvrtým rokem šéfuje týmu, který pro Prahu připravuje stavbu století.

Třezalka kalíškatá

Dřeviny místo trávníku? Super řešení, když se trávníku nedaří

Snažíte se už léta, a stejně na některých místech trávník neroste ani omylem? Pak se vyplatí zvážit náhradní řešení. A jedním z nich jsou půdopokryvné dřeviny.

Chodské koláče jako kraslice jsou fantastické.

Upečte si chodské koláče jako kraslice

Klasické chodské koláče jsou kulaté, ale na Velikonoce klidně změňte tvar. Upečte si kraslice, jaké umí vyzdobit nejzkušenější chodské babičky a tetičky.

Dům ve skandinávském stylu

Prohlédněte si nádherný bungalov ve skandinávském stylu

Tanečník ze soutěže Když hvězdy tančí Derek Hough právě prodal svůj dům v Sherman Oaks v Los Angeles za částku 3,4 milionu dolarů. Dům s výhledem na moře si nyní bude užívat herec John Owen Lowe.    

Zachráněná dřevěnka v Úpici

Dřevěnka v Úpici jako krásný příklad záchrany národní kulturní památky

Jeden z nejstarších českých dřevěných domů měl počátkem 21. století namále. Byl v havarijním stavu a nevypadalo to s ním dobře. Nakonec však Dřevěnku, jak se domu říká, čekalo velké štěstí. Kdo ji zachránil?

Byt v Paříži

Velkolepý byt v Paříži. Parádní spojení historie a moderního luxusu

Tahle návštěva interiéru je tak trochu výjimečná. Pozveme vás do Paříže, na jednu docela exkluzivní adresu, kde architekt Juan Poggi zrekonstruoval celé jedno patro domu na jediný luxusní byt.

Velvarští dorazí do Prahy opět pod taktovkou svého starosty Radima Woláka.

Vejce natvrdo a dobrá nálada se valí do Prahy. Kdy, kde a proč?

Pojďte na chvíli hodit starosti za hlavu a přijďte se pobavit na Vajíčkobraní. Hlavním dějištěm zábavné akce se opět stane legendární pražský Karlův most a jeho okolí.

Valencie, náměstí Plaza de la Virgen

Víte, co je to Svatý grál? A kde ho můžete vidět?

Nádoba, z níž měl Ježíš Kristus pít při Poslední večeři, se označuje jako Svatý grál. Existuje mnoho teorií, jak by mohl tento největší poklad na světě vypadat, a stejně tak se odborníci dohadují, kde se dá vidět. Jedna z verzí vás zavede do španělsk...

Vytápění přístupové cesty

Dotaz z poradny: Odtávání ledu z cesty

Zkušenosti se zimou donutili našeho čtenáře přemýšlet o dalších úpravách svého chodníku před domem. Chce ho vytápět.

Indukční varná deska

Jak vybrat ideální varnou desku do vaší kuchyně

Vysněnou kuchyňskou linku už jste našli a teď přichází na řadu výběr kuchyňských spotřebičů? Nejdůležitější součástí vybavení kuchyně je varná deska, a proto se jí budeme v dnešním článku podrobně věnovat. Co vše je třeba vzít v úvahu před její koupí...

Zimní řez jabloní

Jak na řez jabloní

Jabloně patří mezi nejpěstovanější ovocné stromy u nás a zahradu si jen málokterý Čech dokáže bez jabloně představit. Abyste se však dočkali krásných, velkých a šťavnatých jablek, budete muset zasáhnout a realizovat zimní řez. Jak na to?

Kuchyně Tamara zaujme supermatným povrchem dvířek, který osvěžuje pracovní deska imitující kmen dubu. Díky jednoduše čistému designu si může dovolit i výraznou barvu. Doplňuje ji kuchyňský ostrůvek, na jehož prodlouženou část lze napojit stůl.

Vymazlená kuchyně, kde každý detail ladí

Abyste vařili s radostí, potřebujete chytře vymyšlenou kuchyni. Doslova do posledního šroubku. Co vám v ní usnadní život?

Nosná zeď

Jak poznat nosnou zeď

Udělat díru do nosné zdi je riziko. Udělat velkou díru do nosné zdi je velké riziko. Ale jak poznat, která zeď je nosná? Někde to jde snadno, jinde to je hodně velký problém.

Nová budova IKEA ve Vídni

Žádná modrá krabice. Tahle krasavice je nová prodejna s nábytkem

U vídeňského nádraží Westbahnhof postavila IKEA obchod nové generace. Je pojat v městském udržitelném stylu, přičemž budova je osázena 160 stromy a nabízí veřejně přístupnou střešní terasu.