Vyvazování rajčat

Rajčata na provázku: Kdy a jak je vyvázat, aby byla šťastná

Kdo by si nepřál mít v zahradě šťavnatá, červená rajčata, která jsou tak chutná, že je chcete sníst přímo z keře? Ale představte si, že jsou vaše rajčata příliš těžká a padají na zem. To je přece smutné, že? Naštěstí je tu záchranář - vývazek. Ale kd...

Pěstujte žampiony na zahradě

Ohromné množství žampionů si můžete snadno vypěstovat i na zahradě

Milujete žampiony, ale nechce se vám je neustále kupovat? Pak byste měli vědět, že pěstovat žampiony můžete i na své vlastní zahradě. Nejen že budou kvalitní a čerstvé, navíc budou vždy po ruce. A co víc – jejich pěstování není nic složitého.

Víte, kdo vynalezl ledničku? Myslíte, že to byl Albert Einstein?

Kdyby byla ve vědomostním kvízu otázka, kdo vynalezl chladničku, asi by málokdo zatrhl jméno slavného fyzika Alberta Einsteina. A přitom je to správně, byť relativně.

Přerušený profil.

Když místo rekonstrukce přijde pohroma! Nejhorší chyby u sádrokartonu (1. díl)

Chybovat je lidské a i řemeslníci jsou lidé, ale to neznamená, že si svou dovednost musí tříbit zrovna u vás doma. Prozradíme vám, jakých nejčastějších chyb se dopouštějí amatérští sádrokartonáři.

Zejména v letních měsících dlažba vyžaduje pravidelnou údržbu.

Jednoduchý a levný trik, jak odstranit plevel z dlažby

Jak si doma vyrobíte levný přípravek na plevel, který roste ve spárách mezi dlažebními kostkami a obkladovými prvky? Je to jednoduché. Vyzkoušejte jednoduchý prostředek, který je alternativou k drahým a často i zdravotně závadným prostředkům ze zahra...

Jarní únava!

Jarní únava: Které vitaminy jsou klíčem k naší záchraně?

Květiny kvetou, ptáci zpívají a vy se cítíte jako zombík z hororu? Vítáme vás v klubu jarní únavy! Nebojte se, v článku vám prozradíme správnou dávku vitaminů, které vás vrátí do života!

Proč se nábytek opatřuje kolečky? Pro líbivější design a snazší manipulaci.

Frčíme! Co všechno v interiéru ujíždí na kolečkách?

Co má kolečka, s tím se lépe manipuluje. Tak už se přestaňte tahat se stolky, nízkými skříňkami a dalšími drobnými kusy nábytku, a jednoduše je posuňte.

Sázet druhově jednotné lesy se nevyplácí. Potvrzuje se to na celém světě

Revoluční desetiletý experiment ukázal klíč k prosperujícím lesům

Sázet lesy je dobrá věc, ale sázet je s různými druhy stromů je ještě lepší, alespoň podle nové studie, která vyšla 18. května a kterou provedli vědci ze Smithsonian Environmental Research Center (SERC) a The Nature Conservancy.

Ideální jsou vodní fontánky.

I kočky mohou být dehydratované. Kolik tekutiny musí kočky vypít?

Lidé by měli vypít 2 až 2,5 litru vody denně, aby je nebolela hlava a byli plní energie. Kolik tekutiny ale musí vypít kočky, aby netrpěly nedostatkem? A jak zjistit, zda vaše kočka pije dost, nebo je dehydratovaná? Poradíme vám.

V pátek budou v pražské Stromovce svištět kosy. Zapojíte se?

Pokud si tento pátek opravdu přivstanete a dorazíte do pražské Stromovky, můžete se zúčastnit bohulibé akce. Tradiční senoseč se tu koná už podesáté.

Pozor je dbát i na detaily rohů a oken.

Zateplení domu, nebo vyhozené peníze? Prozradíme vám hlavní triky podvodníků

Chystáte se na zateplení domu a nechcete naletět podvodníkům, kteří si nechají zaplatit za nefunkční a chybně zhotovené zateplení? Poradíme vám, jak spolehlivě poznat, že to s vámi zateplovací firma nemyslí poctivě.

Dům s jednou ložnicí

Jeden obývák, jedna ložnice, jedna koupelna. Malý, ale krásný dům

Ne všechny domy, které pro vás připravujeme k návštěvě, jsou ohromné. Třeba tenhle je opravdu maličký. Má jen jednu ložnici. Ale bohatě to majitelům stačí.

Pes si honí ocas

Proč si pes vlastně honí ocas?

Co vlastně znamená, když si pes honí ocas? Je to známka nemoci nebo spíš přebytku energie? Může to být obojí. 

Udělejte si tu nejlepší domácí BBQ omáčku!

Ta nejúžasnější barbecue omáčka se dělá takhle

Americký jih se vyznačuje nejen svojí nehezkou otrokářskou historií a rebelií proti severu, nýbrž i hrdými lidmi, pestrým folklorem, směskou různých kultur. A také velkou láskou k barbecue. Pokud barbecue milujete stejně jako my, pokračujte ve čtení.

Sluchátka mohou zaručit skvělý poslech i úžasné ticho

Sluchátka už dávno neslouží jen k poslechu hudby či mluveného slova, takže můžete čekat víc než jen kvalitní zvuk a atraktivní design. Sluchátka se dnes neobejdou bez dokonalého zpracování, jsou sametová na dotek, příjemná a měkká.