I když je ostrůvek uprostřed profilu bytu, stále se dá snadno obejít

Těžká práce pro architekty: renovace úzkého a dlouhého bytu

Malé prostory jsou pro architekty největší výzvy. Jedna z největších je pak vměstnat do bytu širokého jako jeden pokoj, ale dlouhého jak týden před výplatou, všechny funkční prostory. Pojďte se do jednoho takového podívat.

Slunečnicová semínka

Sklizeň slunečnicových semínek na příští rok

Slunečnice jsou nádherné rostliny. Jejich semínka se přidávají do pečiva, kaší, ale dají se zobat i jen ta. Víte, že je můžete letos prostě sklidit a celou zimu si užívat prospěšných látek, které obsahují? Jak na sklizeň?

Zapáchající boty

Odstraňte zápach z boty přírodní cestou

V létě se častěji potíme. Což s sebou nese bohužel i nepříjemné starosti jako je intenzivní zápach z bot. Občas nám může být až stydno, když se máme někde vyzout. V uzavřených botách se zápach drží velmi intenzivně. Čím ho můžete zlikvidovat? Vyzkouš...

Čištění plynového sporáku

Jak se zbavit mastnoty na plynovém sporáku

Čištění roštu a hořáků u plynového sporáku nepatří mezi nejoblíbenější domácí práce. Připravili jsme si proto pro vás osvědčené tipy, které čištění sporáku usnadní a zajistí, že se opět bude lesknout jako nový.

Nové číslo časopisu Dům&Zahrada

S koncem prázdnin přichází i nové číslo časopisu Dům&Zahrada

Léto se stále nevzdává, ale my tu máme už deváté číslo časopisu Dům&Zahrada. V našem plánu vydání je to už taková stálice, která se dotýká rekonstrukcí.

Vytyčení pozemku pro katastrální mapu

Jak správně a přesně vytyčit hranice pozemku

Dobré účty dělají dobré přátele. Takže přesné hranice, proti kterým nebude moct zvednout nikdo hlas, jsou základem sousedských vztahů. Jaký je přesný postup vytyčení pozemků, budov apod.?

Žlutý pokoj

Barvy interiéru podle vašeho charakteru: 2. díl

Doma se chceme cítit dobře. Jaké barvy vám k tomu pomůžou? To záleží na vašem charakteru.

Festival des Architectures Vives 2022

Pro všechny milovníky architektury – co přinesl Festival des Architectures?

Akce, výstavy, umění, kultura a nejrůznější designové instalace. Nejen tohle s sebou přinesl letošní Festival des Architectures Vives, který se konal ve Francii. Pokud se zajímáte o vše nevšední, inspirujte se s námi.

Prořezávání stromů

Které stromy se mohou prořezávat už nyní?

Aby stromy dobře rostly, potřebují péči. A je jedno, jestli se jedná o stromy okrasné nebo ovocné. Důležité je stromy pravidelně prořezávat. Prořezávání je velký strašák začínajících zahrádkářů. Jak na to? Přečtěte si náš jednoduchý návod.

pavouci

Jak vypudit pavouky

Češi věří, že pavouci v domě přináší štěstí. To ale neznamená, že je tam chceme nějak zvlášť hostit. Když už se nachomýtnou, rádi je odneseme ven a zapomeneme na ně. Občas se pavouci ale vrací. My je nechceme ale vraždit. Jak je odpudit přírodními zp...

Pěstování zeleniny

5 druhů zeleniny, které lze vysadit v srpnu

Víte o tom, že i v srpnu můžete vysadit některé druhy zeleniny? Když zasejete nyní, budete mít čerstvou zeleninu z vlastní zahrádky až do prvních mrazíků.

Inspirujte se. Přinášíme vám trendy na letošní podzim!

Inspirujte se podzimními interiérovými trendy

Barvy, které s sebou přináší podzim v přírodě, miluje téměř každý. A právě tyto, ale i různé další odstíny budou trendem letošního podzimu v bydlení. Inspirujte se s námi.

Kuchyně je zajímavá svými tvary i prolínáním materiálů

Flexibilní domek pro skromnou rodinu má vtipně řešená okna

Jako by se australský architekt inspiroval pohádkou o chytré horákyni. Jako by se tenhle dům nedokázal rozhodnout, jaká okna vlastně má. A přitom je to tak jednoduché – má jich víc, než je normální!

Houbaření

Kdo v Evropě sbírá houby a kdo si jich nevšimne?

Houbaření by se u nás dalo považovat za národní sport. Věděli jste, že existují země, kde jsou lesy plné hub a nikdo je nesbírá? Buď to tamní obyvatele nebaví nebo je to u nich přímo nelegální. Jak na tom jsou které evropské země?

Mravenci na zahradě

Mravenci: Nenechte si jimi zkazit svoji letošní úrodu

Mravenci jsou drobná stvoření, která nám i přes svoji „velikost“ dokážou značně znepříjemnit život. Pokud vás zajímá, jak před nimi můžete ochránit svoji letošní úrodu, jste na správném místě.