Léky zdarma: sbírejte kaštany

Sbírání kaštanů v přírodě nemusí být jen oblíbenou kratochvílí dětí. Dospělí si z nich můžou připravit tinktury nebo mazání, které poslouží na různé neduhy. A když se dostanete i k jedlým kaštanům, strčte je do pusy.

Vypínač s řazením 5 - zde Obzor Decente

Jak se vyznat v řazení vypínačů

Vypínač s řazením 5, schodišťový přepínač, spínač řazení 1/0 + 1… Na pohled zcela identické, ale vnitřní přístroj jim přisuzuje rozdílné funkce. Jaké jsou nejběžnější druhy řazení vypínačů a jak se v nich zorientovat?

Umývání vlasů jedlou sodou

Mytí vlasů nejlevnější ingrediencí

Jedlou sodu máme doma snad všichni. Dá se s ní péct, uklízet, ale využití má dokonce i v kosmetice. Použijte ji místo šamponu.

Instalace Prior na festivalu Concéntrico 08

Hřiště, nebo umělecké dílo? To posuďte sami

Hledáte objekt, který zaujme nejen dospělé, ale také jejich děti? Pak by vaší pozornosti nemělo uniknout dětské hřiště Prior. To se objevilo na festivalu architektury v Logroño. Co říkáte? Je to jen hřiště? Nebo umělecké dílo?

Mystická romantika

Bydlení jako z pohádky? Zařaďte do něj trochu romantiky

Podzim s sebou přináší touhu zachumlat se do peřin a užívat si příjemné nicnedělání. Tak proč si svůj odpočinek nezpříjemnit tím, že svůj domov trochu proměníte. A to právě za pomoci textilií. Jen trochu netradičnějších, než jaké znáte.

Výsadba ovocných stromů

Nastal čas na podzimní výsadbu ovocných stromků

Rádi byste svou zahrádku oživili ovocnými stromky? Pak je nejvyšší čas na jejich výsadbu. Mějte při ní však na paměti několik důležitých pravidel.

Wasabi

Jak pěstovat doma wasabi

Wasabi – skvělá rostlina se štiplavou chutí, jejíž listy můžete použít i na saláty, a navíc má léčivé účinky. Vypěstujte si tento japonský kořen doma i vy. Je to snadné i doma v květináči.

Není to žádná divoká přestavba. Vše je s citem a s láskou k původnímu domu.

Citlivá rekonstrukce domu v pražské čtvrti

Rekonstrukce staršího domu je obvykle náročnější než stavba nového, zvláště když mají být zachovány původní urbanistické a architektonické hodnoty, tak jako v případě strašnického dvojdomku.

Suchý beton

Co je suchý beton a kde se používá?

Stavíte u vás doma něco? Rekonstruujete? Pustili jste se do podlah, bazénu nebo třeba plotu? Pak jste se možná setkali s pojmem suchý beton. K čemu je? Jaké má výhody a kdy ho použít?

Meduňka čaj

Máte migrénu? Použijte tyto byliny

Bolest hlavy dokáže být hodně nepříjemná. Někdy je s námi plíživě celý den, někdy udeří tak ostře, že náš úplně ochromí. Brát si ale prášky pokaždé není rozumné. Můžou vám stejně dobře pomoci bylinky. Pokud vás trápí migrény, pak mějte doma připraven...

Jak odstranit fleky z bílé zdi

Jak vyčistit skvrny z bílé zdi

Už je to doba, co vaše zdi zely čistotou, ale do malování se vám zrovna dvakrát nechce? Víme, jak odstranit mastné skvrny, čáry od pastelek nebo fleky od zabití komára. Pomoci mohou prosté, a přitom velmi účinné babské rady.

Puklice

Zbavte se puklic na své zahradě. Poradíme vám, jak na to

Máte na rostlinách na své zahradě přilepené vypouklé flíčky krémové či hnědé barvy? Pak se může jednat o puklice, které sají mízu z rostlin podobně jako mšice. Puklice patří mezi škodlivý savý hmyz. Víte, jak se jich zbavit?

Krmítko ptáci

Kdy instalovat krmítko pro ptáčky

Krmítko na zahradě je skvělá věc. Přilákané ptáčky můžete sledovat, jak se spokojeně krmí. Navíc jim pomůžete překonat těžkou zimu. Také ptáčci dokáží udržet vaši zahradu čistou od škůdců. Kdy krmítko ideálně na zahradě nainstalovat?

Pro závěsnou poličku snadno vyberete místo, kde vám nebude překážet.áPol

Chybí vám doma místo? Vyrobte si závěsnou poličku

Když na podlaze už není volný prostor, podívejte se ke stropu. Určitě se na něj dá někde u vás doma zavěsit polička. A když na to přijde, nemusí zůstat jen u jedné.

Nový dům i rekonstrukce mohou dostat od státu spoustu peněz

Velký přehled finančních podpor od státu při stavbě domu

Pojem dotace má v našich končinách poněkud trpkou příchuť a cokoliv, co souvisí se státním aparátem, vzbuzuje ve stavebníkovi neurotické poryvy. Na druhou stranu i stát může při stavbě rodinného domu pomoci, což není od věci, zvláště v dnešní době.