První pomoc bylinkám

Bylinková první pomoc: čím v zimě podpořit imunitu a vyzrát na virózy?

Jitrocel na kašel, heřmánek na rýmu – alespoň to radily naše babičky. Bylinky jsou chutné, a navíc pomůžou při léčbě běžných zimních viróz. Poradíme, co by měla vaše bylinková lékárnička v zimě obsahovat.

Chalupa v Beskydech

Z rozpadlého domu v Beskydech se vyloupla půvabná chaloupka

Rekonstrukce zchátralého objektu proběhla opravdu od podlahy, protože z původního domu zbylo pouze obvodové zdivo přízemí.

Krásný dům v glamour stylu za 400 milionů

Ohromný prosklený dům za 400 milionů má šest ložnic

Zpěvák Joe Jonas a herečka Sophie Turner chtějí prodat svůj krásný dům v Miami na Floridě. Nachází se zde 6 ložnic a 8,5 koupelen. Dům nabízí také velký bazén, okrasné jezírko, soukromou posilovnu, lázně, saunu, vinný sklípek nebo bar. Vkusně zařízen...

Vytuněné plněné papriky. Tohle jídlo nemá chybu

Plněné papriky s rajskou omáčkou jsou klasika, která směle obstojí v záplavě moderních jídel. Zkuste si je připravit podle našeho receptu, v němž výplň v podobě rýže perfektně nahradí pečivo.

Fascinující sopky. Na jedné straně ničí, na druhé pomůžou. Třeba i vám

Když sopky chrlí lávu, kusy hornin a sopečný popel jsou nemilosrdné. Ale také pomáhají, třeba na lávových polích se dá leccos pěstovat, a pak se nám zdají úžasné. Navíc lávovou drť můžete využít i na své zahradě.

Skleník v zimě

Užívejte úrody i brzy na jaře. Co v zimě vypěstovat ve skleníku?

Záhonky jsme zazimovali, v zahradě ale stojí skleník a byla by škoda ho nevyužít. Při správných podmínkách v něm i v zimě můžete vypěstovat zeleninu, květiny nebo bylinky. Sklízet můžete už na jaře.

Kočkolit

Kočičí stelivo – fantastický pomocník do domácnosti

Že je kočka čistotná, by nám potvrdil snad každý chovatel. Občas se ale stane, že se jí koupené stelivo do záchodku „nelíbí“. Poradíme, jak ho v domácnosti chytře využít.

BLCH8

Návštěva bytu s vlastní kanceláří

Tento dům býval průmyslovou halou. Pak jej developer přestavěl, a to dost zásadně. Že tu bývalo kdysi něco jiného, dokládají jen tu a tam odhalené betonové masivní stropní příčníky.

Přijďte na výstavu o české architektuře, kde se potkává současnost s minulostí

Zajímá vás revitalizace chebského bulváru? Proměna hradu Helfštýn? Vznik Centra současného umění DOX? Tyhle a dalších asi 50 projektů jsou nyní k vidění v pražské Galerii Jaroslava Fragnera.

Veltrusy: živý betlém

Užijte si advent na hradech a zámcích

Pojďte si s námi užít předsváteční čas zastavením na některém hradu či zámku. Kde všude vás čekají netradiční prohlídky, kulturní akce, zábava pro děti a potěšení pro dospělé?

Meloun výběr

Jak poznat zralý meloun?

Meloun – hit posledních let a častá příchuť různého pití a jídla. My však nedáme dopustit na jeho čerstvě nakrájené sladké a šťavnaté plátky. Víme ale, že výběr v obchodě nemusí být zrovna zábavný. Jak poznat, který meloun z té velké hromady je zralý...

Malování dlaždic

Obklad v kuchyni nemusíte měnit za nový. Dlaždice můžete natřít!

Už vás omrzel design či barva vašich dlaždic v kuchyni? Nemusíte je hned složitě bourat a měnit za nové. Můžete je natřít barvou. Pokud si nejste jisti, zda se toto řešení hodí i do vaší kuchyně a jaké barvy jsou pro malování obkladů nejlepší, přečtě...

zazimování záhonků

Správné zazimování záhonků je hra o přežití rostlin

Zásobníky vody máte vylité, jezírko zazimované. Nezapomněli jste věnovat dostatečnou péči i vašim záhonům? Bez ní by vám pomrzly a namísto radosti z dalších květů a plodů by vám zbyly jen oči pro pláč a katalog s nabídkou sazenic. Tady je pár tipů, j...

Neudělejte tyhle typické chyby při přípravě stavby domu

Už příprava stavby je náročná. Najít a vybrat správné lidi, projektanta, projekt, správně vyřešit všechno papírování, sehnat padnoucí rozpočet… Jaké chyby se v tomhle nejčastěji dělají? To nám sepsal stavební inženýr Roman Brabec.

U sněhové frézy se soustřeďte na výkon a šířku stroje

Rychlý příchod zimy může překvapit nejen na horách. I ve městech a v nížinách často napadne velké množství sněhu, které je třeba odstranit. Místo pracného odhazování lopatou si lze práci ulehčit díky moderní technice – správné sněhové fréze.