Maliník

Jak se na podzim postarat o maliny, ostružiny a rybízy

I keře s drobným ovocem, jako jsou maliny, ostružiny nebo rybíz, potřebují před zimou péči. Co všechno je na podzim nutné udělat, aby tyto užitečné keře prosperovaly i příští rok a nesly bohatou úrodu?

Dřevomorka domácí

Jak zlikvidovat dřevomorku

Boj s dřevomorkou musí začít u příčiny a ne až u důsledku. Pokud se odstraní příčina, je možné odstranit úspěšně i dřevomorku. Jinak bude boj neúspěšný.

bylinková sůl

Uchováváme bylinky v soli

Když je řeč o tom, jak správně uchovávat bylinky, jejich nakládání do soli asi většinu lidí nenapadne. Ovšem bylinkovou sůl známe všichni. A právě vynikající bylinkovou sůl si můžete vyrobit i sami, stačí jen vědět, jak s bylinkami a solí pracovat.

Fukar

Kalifornie zakáže zahradní nářadí se spalovacími motory

Boj proti emisím v Kalifornii pokročil už tak daleko, že od roku 2024 se nebude smět prodávat zahradní nářadí i další stroje se spalovacími motory.

Sedací souprava Tiffany má snímatelný potah (na výběr více než 300 druhů). Prodává se i ve variantách s rozkladem, rovněž si lze dokoupit podhlavníky, cena dle zvolených parametrů.

Slow living je v kurzu. A lenošení ho podporuje

Zbrzdit naše překotné životní tempo se snaží slow living, styl, který učí lidi zvolnit a užít si každou minutu. A občas je fajn nedělat vůbec nic pro druhé, ale pro sebe. Prostě lenošit.

uklizený pokoj

Jak mít stále uklizeno

Všichni chceme žít v čistotě a pořádku, ovšem v každodenním zápřahu na úklid někdy nezbývá čas ani síly. Díky našim časově nenáročným, zato šikovným tipům však můžete mít uklizeno trvale. Navíc budete mít víc času a nepřekvapí vás ani nečekaná návště...

mravenci

Jak se zbavit mravenců v zahradě

Mravenci mají na zahradě své místo, ale dokážou i uškodit. Proto může nastat situace, kdy se budete chtít kolonie tohoto hojného tvora zbavit. Přečtěte si osvědčené tipy, jak na to.

Netradiční výstava designu

Pokud máte rádi design, tak jistě znáte mnichovské muzeum moderního designu Die Neue Sammlung. Jestli jste ho ještě neviděli, doporučujeme. A i pro jeho hodně zajímavou výstavu X-D-E-P-O-T.

V každé kuchyni vzniká spousta bio odpadu, tak ho chytře zužitkujte.

3x o domácích kompostérech v kuchyni

Nemáte zahradu a chcete užitečně zpracovat bio odpad? Jde to dokonce i v bytě. Vyberte si, která varianta vám bude nejvíce příjemná.

pes líná

Jak u psa zvládnout podzimní línání

S podzimem přichází období línání, kdy psi mění letní srst za zimní. Psí chlupy jsou v té době doslova všude. Jak se o psí srst v tomto období nejlépe starat a pokud možno eliminovat chlupy v bytě?

Dům&Zahrada 11/21

Je čas pro jedenácté číslo časopisu Dům&Zahrada

Zase tu je čas, kdy stánky s časopisy uvítají nové číslo našeho magazínu Dům&Zahrada. Jedenácté v roce 2021. A protože je venku už chladno a ošklivo, je dobré si něco pěkného doma přečíst.

Vzdálené ovládání chytré domácnosti HDL umožňuje mobilní aplikace Myjordomus, která používá šifrovanou komunikaci a digitální certifikáty s úrovní zabezpečení, jakou mají banky.

Co lze automatizovat v domácnosti

Systémy chytré domácnosti mají řadu příznivců. Někteří lidé zas mohou mít pocit, že nic takového nepotřebují. V našich modelových příkladech si však muže najít každý něco, v čem mu nové technologie dokážou ulehčit život nebo ušetřit peníze.

bylinková zahrada

Které bylinky vydrží venku i přes zimu

Mnoho z nás si zvyklo pěstovat na zahradě bylinky, které se staly nepostradatelnou součástí naší kuchyně. Ovšem jak s bylinkovou zahrádkou naložit přes zimu?

Autorkou motivů pro porcelánku Hutschenreuther firmy Rosenthal  je opět ilustrátorka Renáta Fučíková.

Novinka: vánoční porcelán Rosenthal opět český

Jednozónová kompresorová vinotéka Philco PW40 LV pojme 40 lahví, cena 21 990 Kč.

Máte rádi víno? Pak se vám hodí domácí vinotéka

Kdo nevlastní sklep, zato má opravdu rád víno, neměl by s pořízením vinotéky příliš otálet. Víno potřebuje při skladování stabilní podmínky a ty ani sebedokonalejší lednička nenahradí.