Cizrna jako superpotravina pro dietu

Dělat reklamu luštěnině, která se pěstuje už několik tisíciletí, se zdá být zbytečné. Nicméně cizrna si to skutečně zaslouží. Jde o zdravou a přitom vcelku levnou superpotravinu.

Richard Gere prodává nemovitost

Richard Gere prodává malebnou nemovitost za 600 milionů korun

Jeden z nejslavnějších herců Richard Gere prodává svůj rozsáhlý areál v Pound Ridge v New Yorku za více než 600 milionů Kč. Třípatrová rezidence v rustikálním stylu má 19 pokojů, vlastní fotbalové hřiště, stáje i soukromý rybník s písčitou pláží.

Nenápadná krása kaliny obecné

V zimě ji zdobí červené plody, od jara zase mnoho květenství a na podzim oranžové, rudé až fialové barvy listů. Dost důvodů, aby se tento zdánlivě obyčejný keř dostal zpátky na výsluní.

Zahradní sekačka

Údržba sekačky: Co musíte udělat před začátkem jarní sezony?

Pravidelnou údržbu zahradní techniky není radno podceňovat. I proto jsme si pro vás dnes připravili hned několik tipů na to, jak by měla vypadat údržba vaší zahradní sekačky před zahájením sezony.

Interiér roku 2020

Tohle je nejkrásnější interiér loňského roku

Absolutní vítěz soutěže Interiér roku 2020 je projekt architekta Rudolfa Netíka, který navrhl originální bydlení pro manželský pár. Jak proměnil velkorysý prostor pražského mezonetového bytu? 

Obývací pokoj s jídelnou

Jak zařídit malý obývací pokoj s jídelnou

Obývací pokoj s jídelnou je oblíbeným řešením, jak ušetřit místo v kuchyni. Jak obývák ale zařídit, aby nevypadal přehlceně? Máme pro vás pár praktických tipů.

Šetření

Šetříme: Máme pro vás 5 tipů, jak ušetřit za energie

V současnosti se nenajde snad nikdo, komu by se nehodilo ušetřit za energie, jejichž cena neustále roste. Věděli jste ale, že se při tom nemusíte nijak zvlášť omezovat? Víme o 5 způsobech, jak ušetřit a přitom nestrádat. Protože svítit si doma svíčka...

sušení bylinek

Sušení bylinek: Víte, jaké máte možnosti a jak na to?

Je hned několik způsobů, jak můžete sušit bylinky – v troubě, na sluníčku, ale i v sušičce. A jistě se s námi shodnete, že domácí bylinky voní mnohem příjemněji než ty, které si koupíte v supermarketu. I proto jsme pro vás připravili jednoduchý návod...

Je pravý čas jít pro nové číslo Domu&Zahrady

Druhé číslo nejčtenějšího časopisu o bydlení na českém trhu je tady. A tak si i vy můžete vyrazit třeba do supermarketu Lidl, kde najdete Dům&Zahradu.

Komín

Vadí sníh komínům?

Venku sněží. Komín nemá stříšku. Vadí to, že do něj sněží? Odpověď není jednoduchá. Záleží na tom, jaký máte komín.

Léčebné účinky konopí

Podmínky pro pěstování léčebného konopí se uvolnily

Jaké jsou léčebné účinky nechvalně proslulého konopí a jak se má správně pěstovat, aby produkty z něj vyrobené byly skutečně kvalitní? Společnost SensiQure pro vás má odpovědi.

rostliny

Poškození rostlin mrazem: Víte, jak mu předcházet?

Volně rostoucí zeleň, balkonovky, ale i stromy. Mráz dokáže v průběhu zimy na zahradě napáchat spoustu škody. Víte, jak je před mrazem ochránit?

Jak přestat plýtvat potravinami

5 praktických tipů, jak ušetřit na jídle

S rostoucími cenami potravin se mnoho z nás začalo zajímat o to, jak ušetřit na jídle nějakou tu korunu. Máme pro vás praktické tipy, jak zamezit plýtvání a ušetřit až 20 tisíc korun ročně.

Pohovka pro psa

Pohovka pro psa

Design často myslí pouze na člověka, na jeho pohodlí, odpočinek nebo práci. Ale co chudáci psi? Člověk se rozvalí na pohovce na terase a psi se tam mají válet po zemi?

Závěsné svítidlo Kalimantan z kolekce Mojo je vyrobené z bambusu, cena na dotaz.

​Japandi: minimalistická útulnost

Když si ze skandinávského vlivu a japonské inspirace vezmete to nejlepší, vytvoříte japandi. Styl, který si zamilují milovníci útulných, přesto minimalisticky zařízených interiérů.