Pes v létě

Přehřátí může být pro psa nebezpečné. Jak mu předcházet?

Čas dovolených je zábavný nejen pro lidi, ale i pro jejich čtyřnohé mazlíčky. Můžete s nimi trávit spoustu času, brát je na výlety i třeba k moři. Za horkých dnů je však nutné mít se na pozoru - přehřátí se dostaví u psa mnohem rychleji než u člověka...

Fuchsie magellanská

Fuchsie něžná: Nádherně kvetoucí keř, který přežije zimu ve volné půdě

Většinu druhů fuchsií pěstujeme jako přenosné rostliny, protože by nepřežily nízké zimní teploty. Fuchsie magellanská, nazývaná také něžná, představuje výjimku. Jde o nízký mrazuvzdorný keř, který každé jaro obráží a kvete od července až do podzimu.

Věž Nakagin

Legendární věž Nakagin bude rozebrána

Co je typickou stavbou Tokia? Jaká stavba je jednoznačně rozpoznatelná a každý ji okamžitě zařadí právě sem? Je to jednoznačně kapslovitá věž Nakagin ve čtvrti Ginza. A té teď bude konec.

Přístřešek pro auto

Stavíme přístřešek pro auto: Postup krok za krokem

Přístřešek je nejen levný, ale i elegantní způsob, jak zajistit autu kryté venkovní stání, aniž by bylo potřeba stavět drahou garáž. Výhodou takového přístřešku je navíc možnost využít ho i pro jiné účely, například jako plochu k venkovnímu posezení...

kontryhel

Proč na zahradě pěstovat kontryhel a jak jej využít?

Kontryhel patří k oblíbeným bylinám našich zahrad zejména proto, že nevyžaduje žádnou velkou péči, je velice nenáročný a odolný a dokáže zahradu zdobit svým květem dlouhou dobu. Kromě toho jej můžeme využít i v léčitelství.

Jídelní kout

Inspirace: Jídelna nekonvenční, a přitom praktická

Prostý a dřevěný. Tak si dle jedné ankety většina Čechů představuje svůj jídelní stůl. Jednoduchý design a dřevo jsou bezesporu nadčasové prvky, které se ujmou v každém interiéru. Prostý základ lze nakonec vždycky doladit tak, aby výsledek působil ne...

rybizove dezerty

3 lahodné rybízové dezerty pro letní dny

Právě dozrává spousta drobného letního ovoce a rybíz bezesporu patří mezi to nejoblíbenější. Jeho jemná sladkokyselá chuť a svěží vůně vyniknou v každém dezertu. Připravte si s námi tři skvělé nadýchané pochoutky.

Hvozdík alpský

Hvozdíky: Něžné květiny pro skalku, záhon i vázu

Hvozdíky nabízejí celou plejádu trvalek, letniček a dvouletek, jejichž jemné květy probarví zahradu v období července a srpna. Patří mezi ně například starý známý karafiát nebo planě rostoucí slzičky panny Marie. Pojďme si představit i hvozdíky méně...

Pascal Soriot

Šéf AstraZenecy Pascal Soriot si kupuje dům v australském Mosmanu za 8 milionů dolarů!

Výkonný ředitel nadnárodní společnosti rozšířil své portfolio nemovitostí díky koupi „víkendového“ sídla v australském Mosmanu, což je bohaté přístavní předměstí náležející k Sydney.

Mexická kuchyně

Tip: Grilovačka na mexický způsob

Mexickou kuchyni si zamiluje každý, kdo si potrpí na pikantní a výrazné chutě. Vynechte pro jednou buřty s chlebem a uspořádejte grilovací party à la Mexiko, na kterou hosté hned tak nezapomenou.

Mravenci

A zase ti mravenci! Jak je vyhnat z domu a bytu?

Svět mravenců je v mnoha ohledech fascinující, ale když se vám tito malí tvorové nastěhují do kuchyně, kochat se jím nebudete. Vezmou útokem ovoce, cukřenku a vůbec veškeré nechráněné potraviny. Navíc prolezou sebemenší skulinou, takže skvěle těsnící...

Dům&Zahrada 8/21

Nové číslo časopisu Dům&Zahrada je na stáncích

Pokud najdete na stánku, u benzinové pumpy nebo třeba v Lidlu Dům&Zahradu s číslem 8/21, pak je zcela nové. A co v něm najdete? Třeba si spolu zabojujeme s horkem.

jahodniky

Rozmnožte si jahodníky, právě teď je ideální čas!

Abychom si udrželi kvalitní úrodu jahod, je třeba keříky pravidelně obměňovat, neboť průměrná plodivost jahod je přibližně tři až pět let. Není ale potřeba ihned kupovat nové rostlinky. Využijte nové odnože a založte si novou sadbu.

Řebříček obecný

Řebříček: tradiční léčivka překvapí barevnými kultivary

Řebříček (Achillea) patří k běžným lučním bylinám, které v minulosti prosluly léčivými účinky. Pro pěstování v zahradách však bílá barva jeho květenství působila příliš fádně, a tak vznikla řada okrasných kultivarů, jejichž květy barvami doslova hraj...

Barva fasády

Jak vybrat barvu pro fasádu? Rozhodne okolní prostředí, ale i okna

Vnější vzhled domu je nejen viditelnou vizitkou jeho majitelů, ale také závazkem vůči svému okolí. Výběr barvy fasády proto není radno podcenit. Ostatně, kdo nechce domeček jako ze škatulky?