Plechová střecha

Natíráme plechovou střechu

Každá plechová střecha se jednoho dne dopracuje k bodu, kdy potřebuje nový nátěr. Kdo se nebojí výšek, zvládne to svépomocí.

Letní dům Alžběty II. je k pronájmu na AirBnB

Letní dům královny Alžběty II. je k pronájmu na AirBnB

Pár dní před smrtí královny Alžběty II. se v nabídce společnosti AirBnB objevil k pronájmu zahradní dům na královském panství Sandringham v hrabství Norfolk. Cena za pronájem činí přibližně 400 dolarů za noc.

Která okrasná dřevina svými květy připomíná štětku na čištění lahví?

Hledáte elegantní rostlinu pro pěstování v nádobě, abyste příští rok měli ještě hezčí zahradu? Zkuste štětkovec, jehož květy nikdo nepřehlédne.

Džem

Zavařování v troubě: základní návod i výstraha před chybami

Máte velkou úrodu a nestíháte ji spotřebovat? Část můžete zamrazit, část zkuste zavařit. Přinášíme jednoduchý návod, jak na to.

Dýně na zahradě

Podložte cukety a dýně

Trápí vás plísně na cuketách a dýních? Nic netypického, vzhledem k tomu, že plody leží přímo na zemi, jsou velmi náchylné na plísně. Dá se jim ale předcházet. Jak?

Osolené a naklepané plátky masa zprudka opečte.Plátky

Roštěná na houbách jako od babičky. Krok za krokem

Houbařská sezona ještě neskončila. Spojte příjemné s užitečným, a až si domů přinesete košík úlovků z lesa, můžete z nich připravit skvělou omáčku k hovězí roštěné.

Rozbité okno

Kdy platíte za opravy v nájemním bytě a kdy majitel?

Pronájem bytu se může klidně hodně prodražit. Občas se stane, že se rozbije okno, poškrábe podlaha, rozbije se pračka, něco spadne. Co máte platit vy a co majitel bytu? Ne vždy je to zřejmé.

Kateřina Horská

Původní stav rekonstrukce domu z návštěvy

Ve středu jsme vám nabídli návštěvu zajímavé rekonstrukce domu. Pojďme se na něj podívat i před rekonstrukcí, na samotnou rekonstrukci i zkušenosti s opravou.

V pozadí věž Trúba, Štramberk

Dny evropského dědictví zvou od 10. září k návštěvě více než 700 míst

Nenechte si ujít skvělou akci, která vám umožní vidět kulturní a technické památky, soukromé a veřejné budovy a další objekty v jiném světle.

Kaštan

Jak správně pěstovat jedlý kaštan

Věděli jste, že kaštanovník jedlý můžete mít i u sebe na zahradě? Plodí každý rok, dosahují výšky maximálně deset metrů a jejich pěstování není vůbec tak složité, jak by se mohlo zdát.

Loupání vajec

Jak uvařit vejce, aby se dobře loupala

Loupání vajec děláme poměrně často. Občas to jde snadno a někdy je to pěkná otrava. Jak vejce uvařit, aby se dalo snadno oloupat? Vyzkoušejte jednoduchý návod.

Pasivní dům

Deset základních bodů pro stavbu pasivního domu

Čím lepší vlastnosti má dům v rámci ztrát tepla, tím méně tepla se musí vyrobit. Už dlouhou dobu se staví a mluví o pasivních domech, tedy domech, které ztrácejí energie minimálně. Jak se ale k pasivnímu domu dostat?

Povidla

Nejlepší švestková povidla

Sklonek léta je čas švestek. A ke švestkám neodmyslitelně patří povidla. Přinášíme nejlepší recepty.

Žampiony doma

Co potřebujete k pěstování vlastních žampionů

Milujete žampiony? V lesích je sbírání stále těžší – sucho, kůrovec. Co si vypěstovat žampiony své vlastní? Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. Co na to potřebujete?

Jihočeská filharmonie má nový koncertní sál

Jihočeská filharmonie má nový koncertní sál. Najdete ho v kostele

Jihočeská filharmonie v budově bývalého kostela svaté Anny v Českých Budějovicích sice sídlí už od roku 1988, pořádnou proměnou však koncertní sál prošel až nedávno.