Vajíčková pomazánka

Nejlepší vajíčková pomazánka a pár tipů k tomu

Když se lidí ve svém okolí zeptáte na jejich nejoblíbenější pomazánku, dost z nich vám jistě odpoví, že milují vajíčkovou. A my se nedivíme. Jde o skvělou chuťovku na jednohubky, chlebíčky. Ale také ve chvílích, kdy se k vám chystá nečekaná návštěva...

Podzimní věnec

Vyrobte si podzimní věnec na dveře

Přeneste si kousek barevného podzimu domů. Není nic snadnějšího, než si vyrobit podzimní věnec na dveře nebo na stůl. Pokud nevíte, jak na to, inspirujte se níže našimi tipy.

Pokoj pro hosty

Kam uložit návštěvu?

Rádi hostíte přátele a rodinu? Máte doma často návštěvy? Kde je nejlépe uložit? Pokoj pro hosty – na ten není místo. Starý gauč není úplně příjemný. Co s tím?

Pámelník

Který živý plot můžete obřezat na dřevo a zase obrazí?

Máte na zahradě živý plot a zvažujete, že ho ořežete a použijete na dřevo? To není špatný nápad! Musíte ale vědět, které dřevo znovu vyroste a který strom tím zahubíte.

plyn LPG

Máte malou spotřebu plynu, ale vysoké zálohy? Řešení může být v láhvích

V důsledku plynové krize hledá mnoho lidí i firem alternativu k zemnímu plynu. V posledních měsících proto roste poptávka po LPG, a to ve formě čistého propanu dodávaného do zásobníku. Pro odběratele s nižší spotřebou plynu – typicky pro vaření, přit...

Přírodní dřevo v interiéru

Přírodní dřevo v interiéru prostor zútulní a pocitově zahřeje

Toužíte po domově, který na vás bude působit útulným a hřejivým dojmem? Pak byste v něm měli využít dřevo v nejrůznějších formách. Protože na rozdíl od chladně působícího skla a kovu bude dřevo působit příjemně.

Alzheimerova choroba

Potravinami proti Alzheimerově chorobě

V dnešní době je v módě žít zdravě – často se ale soustředíme příliš na naše tělo a zapomínáme na náš mozek. Pro něj je ale také důležitá strava a pravidelné cvičení. Tím zachováte jeho kognitivní funkce mnohem déle. Jaká strava je ideální?

Jak zalévat strom?

Kolik vody potřebuje strom?

Venku je sucho a vy máte na zahradě stromy. Co si počít? Zalévat je, nebo vyčkat? A pokud zalévat, tak jak moc? Tolik otázek – na všechny vám odpovíme!

Nastydli jste? Pravá staročeská česnečka vás postaví na nohy

Česnečka se vždycky hodí, když nevíte, co si dát k večeři a nemáte chuť na salát ani guláš. Navíc skvěle bodne také při nachlazení. A abyste uspokojili i masožravce, ještě přidejte slaninku.

Ranč jako z pohádky!

Ranč jako z pohádky! Miley Cyrus ho prodala za 355 milionů

Zpěvačka a herečka Miley Cyrus prodala krásný ranč v Nashvillu za 14,5 milionu dolarů. Hlavní dům obsahuje 5 ložnic a 5 koupelen. Nechybí zde krásná kuchyň s ostrůvkem a luxusními spotřebiči, dřevěné podlahy, krb, venkovní terasa s posezením nebo baz...

Připravte se na Vánoce a vysaďte jedli korejskou

Chcete mít na zahradě jeden z typických vánočních stromků? Když si vysadíte jedli korejskou, nemusí zůstat jen u snu. Proč dát přednost právě tomuto jehličnanu?

Jednoduše tvarovaný nábytek výrazně kontrastuje s ornamentálními stropy

Návštěva historického bytu plného knih

Tenhle byt v centru historického Amsterodamu měl spoustu prostoru ve třech patrech, čtyři ložnice a ohromné množství nádherných detailů. Noví majitelé se do něj zamilovali, ale chtěli jeho rekonstrukci v trochu odlišnějším duchu.

Dobré motyčky a rýče ušetří práci i zdraví

Ať už máte zahradu velkou, nebo malou, jste zkušený zahrádkář, nebo začátečník, bez základního zahradního nářadí se prostě neobejdete. Pro ty, kdo si rádi vychutnávají vůni hlíny, jistě nejsou novinkou nejrůznější typy zahradních lopatek, pleček, kul...

Orchidej

Česnekem k rozkvetlé orchideji! Jak na to?

Není pochyb, že orchideje patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám u nás. Tyto elegantní květiny dokáží ozvláštnit snad každý interiér. Jak je ale udržet rozkvetlé a zdravé co nejdéle? Zkuste česnekový elixír.

Pekáč

Co s připáleným pekáčem? Zaručené tipy na odstranění nečistot!

Bohužel to zná asi každý z nás. Při pečení nebo vaření jsme chvíli nepozorní a pohroma je na světě. Připálený pekáč není nic příjemného. Zejména následné odstranění škod může být pro někoho náročné, nepěkné a únavné. Přinášíme několik triků, jak vzni...