Jak zalévat strom?

Kolik vody potřebuje strom?

Venku je sucho a vy máte na zahradě stromy. Co si počít? Zalévat je, nebo vyčkat? A pokud zalévat, tak jak moc? Tolik otázek – na všechny vám odpovíme!

Nastydli jste? Pravá staročeská česnečka vás postaví na nohy

Česnečka se vždycky hodí, když nevíte, co si dát k večeři a nemáte chuť na salát ani guláš. Navíc skvěle bodne také při nachlazení. A abyste uspokojili i masožravce, ještě přidejte slaninku.

Ranč jako z pohádky!

Ranč jako z pohádky! Miley Cyrus ho prodala za 355 milionů

Zpěvačka a herečka Miley Cyrus prodala krásný ranč v Nashvillu za 14,5 milionu dolarů. Hlavní dům obsahuje 5 ložnic a 5 koupelen. Nechybí zde krásná kuchyň s ostrůvkem a luxusními spotřebiči, dřevěné podlahy, krb, venkovní terasa s posezením nebo baz...

Připravte se na Vánoce a vysaďte jedli korejskou

Chcete mít na zahradě jeden z typických vánočních stromků? Když si vysadíte jedli korejskou, nemusí zůstat jen u snu. Proč dát přednost právě tomuto jehličnanu?

Jednoduše tvarovaný nábytek výrazně kontrastuje s ornamentálními stropy

Návštěva historického bytu plného knih

Tenhle byt v centru historického Amsterodamu měl spoustu prostoru ve třech patrech, čtyři ložnice a ohromné množství nádherných detailů. Noví majitelé se do něj zamilovali, ale chtěli jeho rekonstrukci v trochu odlišnějším duchu.

Dobré motyčky a rýče ušetří práci i zdraví

Ať už máte zahradu velkou, nebo malou, jste zkušený zahrádkář, nebo začátečník, bez základního zahradního nářadí se prostě neobejdete. Pro ty, kdo si rádi vychutnávají vůni hlíny, jistě nejsou novinkou nejrůznější typy zahradních lopatek, pleček, kul...

Orchidej

Česnekem k rozkvetlé orchideji! Jak na to?

Není pochyb, že orchideje patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám u nás. Tyto elegantní květiny dokáží ozvláštnit snad každý interiér. Jak je ale udržet rozkvetlé a zdravé co nejdéle? Zkuste česnekový elixír.

Pekáč

Co s připáleným pekáčem? Zaručené tipy na odstranění nečistot!

Bohužel to zná asi každý z nás. Při pečení nebo vaření jsme chvíli nepozorní a pohroma je na světě. Připálený pekáč není nic příjemného. Zejména následné odstranění škod může být pro někoho náročné, nepěkné a únavné. Přinášíme několik triků, jak vzni...

Veletrh For Decor & Home už příští týden

Pokud souhlasíte s názorem, že domov je jediným místem, které by mělo být perfektní, nenechte si ujít specializovaný veletrh. Na jedné adrese objevíte spoustu tipů na dárky, dekorace do bytu a další milé i užitečné interiérové doplňky.

Historické sušárny ovoce ve Vlachovicích zvou k návštěvě. Už zítra

Asi do poloviny minulého století se používaly běžně, dnes jsou historické sušárny (sušírny) ovoce raritou. Nejvíce se jich dochovalo v obci Vlachovice a okolí a právě tady plánují zážitkové putování po sušírnách v sobotu 3. září.

Přemalování kuchyňských skříněk

Kuchyň se vám okoukala? Přetřete skříňky jinou barvou

Toužíte po nové kuchyňské lince, ale je to pro vás finančně náročné? Není nic jednoduššího, než přetřít stávající skříňky novou barvou a případně vyměnit madla. Vdechnete tak staré kuchyni úplně nový život. Jak na to?

Elektrická síť

Zjistěte sami, kolik náš stát vyrábí, nakupuje a prodává elektřiny

V rámci problému s energiemi je dobré se držet hlavních faktů. V médiích a hlavně v diskuzích pod nimi tak nacházíme mýty či polopravdy, které s realitou mají společnou jen malou část. Zkusíme vám poradit, kam se dívat, abyste byli v obraze.

Údolní přehrada Eibenstock

V Německu vyčistili přehradu a vzniklo z toho umělecké dílo

Jen si to představte – zeď u přehrady, na které jsou usazeny až třicet let staré nánosy nečistot. Co s nimi? Možná vás napadá, že to bude chtít hodně práce a trpělivosti k tomu, aby se zeď dala vyčistit celá. To by se ale do celého procesu nemohl vlo...

Dluhy

Nestihli jste využít minulé milostivé léto? Ode dneška máte další šanci!

Prvního září 2022 začíná už druhé milostivé léto a dle některých zúčastněných by se mělo jednat také o poslední. Kdo může tento institut využít a pomůže vám to zbavit se vašich exekucí?

Léky zdarma: Naučte se správně chodit

Přestože jde o nejpřirozenější pohyb, k němuž kromě sebe nic nepotřebujete, málokdo z nás chodí opravdu ukázkově. Jak vypadá ideální chůze a co vám přinese, když si její pravidla osvojíte?