Jak si vyrobit přírodní repelent

Vyrobte si repelent bez chemie

V přírodě najdete spoustu rostlin a látek, které vás ochrání před svědivými štípanci. Inspirujte se jimi níže a vyrobte si svůj vlastní účinný přírodní repelent.

Rozhodněte se pro správný tvar střechy

Střecha je korunou domu, říká lidové pořekadlo. Aby se ovšem na domě blýskla v celé své kráse a dobře plnila svoji funkci, musíme v první řadě zvolit její vhodný tvar. Právě ten výrazně ovlivňuje celkové architektonické vyznění stavby, promlouvá ovše...

Muškáty

Čtyři kroky k dokonalým muškátům

Okrasné muškáty jsou velmi oblíbenou součástí českých domácností. Vykukují na nás z balkonů a oken ze všech stran. Tyto pestrobarevné rostliny nejsou až tak náročné na údržbu, přesto je dobré se vyvarovat zbytečným přešlapům.  

Komáři

Zbavte se otravných komárů na terase. Rychle a účinně

Posezení na terase či v pergole k létu zkrátka patří. Komáři jsou však něčím, co vám může požitek z příjemně stráveného večera zkazit. Žádný strach, máme pro vás tipy, jak se jich zbavit.

Domácí králík

Jak předejít přerůstání zubů u králíka

Věděli jste, že králíkům rostou zuby celý život? Navíc je to jeden z nejčastějších důvodů, proč majitelé králíčků navštěvují veterináře. Rozpoznat, že něco není v pořádku, může být ale velmi těžké. Přinášíme vám proto návod, jak udržovat králičí chru...

Obrazy a grafický i oděvní design lákají do Sky Gallery Šestka

Zajímá vás, jak přemýšlí a tvoří studenti i pedagogové střední umělecké školy? Pak si o prázdninách udělejte čas a stavte se v pražské Sky Gallery Šestka.

Pěstování

Co můžete zasít ještě v červenci?

I když je časem výsevu především jaro, tak i v červenci můžete začít s pěstováním několika druhů vynikající zeleniny. Víte, co můžete zasít ještě v červenci?

Podlahové vytápění omezuje výběr podlahové krytiny.

Jaký typ podlahy je nejlepší na podlahové vytápění

Podlahové vytápění se dnes stále častěji rozšiřuje jak u novostaveb, tak i rekonstrukcí. Je to spjaté s přechodem na energeticky výhodné nízkoteplotní vytápění. Ale jakou mít podlahovou krytinu?

Melounový nanuk

Vyzkoušejte recept na luxusní melounové nanuky

Meloun miluje každý – a není divu. V horku vás zasytí, ale také ochladí, nemluvě o tom, že doplníte tekutiny. Tak proč si jej nedopřát ve formě vynikajících nanuků?

Jaká je největší výhoda koupelny v ložnici

Zkrátit cestu z ložnice do koupelny na minimum je jen jednou, nikoliv jedinou výhodou propojení těchto místností. Kdy se ještě vyplatí uvažovat o koupelně v pokoji, kde spíte? A kdy na tohle řešení raději zapomenout?

Knihovna v Hrádku nad Nisou

Úchvatné moderní české knihovny, kde si svůj čas užijete

Současné knihovny v Česku nejsou tím, co bývávaly. A to je dobře! Protože jdou s dobou a dostávají modernější kabátek. Navíc se stávají kulturními a společenskými centry, kde si svůj volný čas užijete. Věděli jste, že máme nejhustší síť knihoven na s...

Nejoblíbenější místa pro rodiny s dětmi v nevlídném počasí

Nejoblíbenější místa pro rodiny s dětmi v nevlídném počasí

Počasí „pod mrakem” nepřeje vašim plánům užívat si léto u vody? Vyrazte tam, kde není nouze o hrátky ani poznání. Zajeďte si do zábavně-vědeckých parků, odkud se děti nebudou chtít vrátit domů. Které jsou ty nejoblíbenější?

Mučenka

Pěstovat exotickou mučenku chce trpělivost

Popínavé mučenky mají nádherné barevné květy a lahodné plody, které můžete znát také pod názvem marakuja. I ze semínek si můžete z těchto plodů vypěstovat rostlinu. Poradíme vám, jak na to. 

Elektrické vedení

Co dělat, když je zapotřebí prořezat stromy u elektrického vedení

Vítr a sníh může upozornit na to, že vaše elektrické vedení není zrovna v ideální kondici. Stromy ho totiž mohou poškodit a už problikávání napoví, že je něco v nepořádku. Jak tedy v případě vzrostlé vegetace u elektrického vedení postupovat?

rajčata

Čím živit hydroponicky pěstovaná rajčata?

Hydroponické pěstování rajčat je trošku alchymie. Vedle vhodného substrátu je klíčové zvolit správný živný roztok. Proč? Čím lepší vyberete, tím rychleji a častěji vám rajčata porostou. Jaké máte možnosti při výběru roztoku a na co si dát pozor? Na t...