Dům&Zahrada 4/22

Jaro je tady a stejně tak i dubnové číslo Domu&Zahrady

Pokud nás nepřekvapí ještě nějaké mrazíky, asi můžeme už plánovat jarní práce na zahradě. A nejen na zahradě. I na stavbě, při úklidu…

Propolis v otázkách a odpovědích

Hmotu, které se také říká včelí tmel, používají včely v úlech jako stavební a dezinfekční materiál. Ale využít ji můžete také vy, svědčí totiž zdraví. Jak propolis vzniká a kdy se vám hodí?

Dům v Uhříněvsi

Vila v Uhříněvsi ukazuje sílu jednoduchosti

Vymýšlení a prošlapávání nových cest se často nespojí s efektivitou, ergonomií a často ani s logikou. To platí i v architektuře. Pojďme se ale podívat do domu, který spojuje generacemi prověřené a osvědčené prvky.

Mytí oken

Návod na mytí oken ve 4 jednoduchých krocích

Mytí oken nepatří mezi oblíbené domácí práce. Minimálně 2x do roka je ale tato činnost nezbytná. Máme pro vás návod, jak jednoduše umýt okna, aby se opět blýskala čistotou. 

Angrešt

Hnědé padlí angreštu: Jak bránit rostliny před touto chorobou?

Červený, žlutý a černý rybíz, ale i angrešt patří k oblíbenému drobnému ovoci, s nímž se můžete setkat v mnohých zahradách. A není divu, nevyžaduje příliš mnoho péče – stačí prořezat, pohnojit, občas zalít a sklidit. Radost z něj vám však může zkazit...

Ikona designu: Hodiny George Nelsona

George Nelson patřil mezi klíčové postavy světového designu 20. století, jeho návrhy nábytku a bytových doplňků doslova předběhly dobu. A když už jsme čas naťukli, zůstaňme u jeho ikonických hodin.

Ředkvičky

Výsev ředkviček: Nyní je ideální čas!

Milujete pěstování vlastní zeleniny, která chutná mnohem lépe než ta, kterou si koupíte v obchodě? Pak pro vás máme dobrou zprávu – mezi první „kousky“, na které se můžete těšit, patří ředkvičky. Věděli jste, že je můžete pěstovat i v bytu na balkoně...

Žehličky pod parou

Pokud patříte k těm, kdo žehlení nemají zrovna v lásce, pořiďte si žehličku, která využívá páru. Neoblíbenou činnost maximálně usnadní a také výrazně zkrátí.

Výstava Stanislava Kolíbala a Karla Štědrého

Umění nezná hranic, ani neřeší věk tvůrců. Proto můžete zanedlouho na jednom místě vidět tvorbu Stanislava Kolíbala i Karla Štědrého, přestože je od sebe dělí šedesát let.

Lupy u psa

Psí lupy: proč se dělají a jak se jich zbavit

Suchá kůže dokáže potrápit nejen nás, ale i naše čtyřnohé mazlíčky. Přečtěte si, proč se lupy u psa objevují a jak se jich šetrně zbavit. 

Střešní okna

Střešní okna a jejich životnost (II.)

Žádná stavební součást nemá životnost nekonečnou. O střešních oknech to platí také. Minule jsme si řekli něco o materiálu a zatékání a dnes půjdeme dál a to, jak takové okno izolovat a také jak se za dvacet let zvýšila kvalita. 

Otevřené police nabízí mít vše po ruce a současně vás donutí udržovat v koupelně pořádek.-dou tevře

Jak zařídit koupelnu, aby byla uklizená jednou provždy

Na velikosti vždycky záleží, ale i prostornou koupelnu lze „vybavit“ tak, že se v ní pomalu nevyznáte. Větší souboj s místem se samozřejmě odehrává v malých koupelnách. Která opatření přejí pořádku?

Jak se starat o pokojové rostliny na jaře

Jak se starat o pokojové rostliny na jaře

I rostliny potřebují po zimě opět zregenerovat. Správná jarní péče jim dodá sílu a energii. Jak se správně starat o pokojové rostliny, aby vám po zbytek roku dělaly radost? Poradíme vám.

Eiffelova věž v Paříži

6 nejslavnějších architektů světa

Fascinují vás slavná architektonická díla? Podívejte se, kdo za nimi stojí. Máme pro vás 6 nejslavnějších architektů světa.

Vrtání do dlaždiček

Vyvrtat díru do zdi bývá často problém. Vyvrtat díru do dlaždiček je problém ještě větší. Ale pokud víte pár triků…