Dva dokonalé tataráky. Jeden z masa, druhý ze zeleniny

Když ho milujete, není co řešit. Vtip dobře připraveného tataráku tkví v kvalitním mase, jeho přípravě, rozumném množství ochucovadel a vychlazení. Nebo zkusíte bezmasou variantu?

pečené brambory

Potraviny ničící cholesterol

Jaké potraviny je vhodné zařadit, abyste si snížili cholesterol?

Bršlice

Bršlice je šílený plevel, ale i zázračný lék

Říká vám něco bršlice? Jedná se o vytrvalou a velmi vitální bylinu. Je to divoký plevel, ale i rostlina s blahodárnými účinky. Roste hojně a najdete ji všude. Proč byste si čas od času měli dopřát čaj z bršlice?

Měnící se byt

Návštěva bytu, který se dokáže měnit

Někdy je třeba byt upravit tak, aby dokázal variovat své prostory podle aktuální potřeby. Nejjednodušším příkladem je spojení/rozdělení kuchyně a obývacího prostoru. My se ale podíváme do bytu, který to spojování a rozdělování posunul na vyšší úroveň...

Citrony zmrazení

Když zamrazíte citrony, dostanete ještě větší vitaminové bomby

Citron je velmi zdravý, protože obsahuje velké množství vitaminu C. Napadlo vás někdy, že ho můžete zkusit zamrazit? A víte, že tím ještě znásobíte jeho výživovou hodnotu?

Řezání větví

Základní abeceda prořezání stromů

Až sklidíte třešně, nastává čas prořezu. Jenže jen u peckovin. Co ostatní? Co živý plot? Pojďme se na to podívat podrobně.

Okurky žluté listy

Proč žloutnou listy okurek?

Okurky pěstuje každý druhý zahrádkář. Velká většina z nich ale dělá pár základních chyb. Že se k okurkám nechováte úplně tak, jak potřebují, poznáte, když na nich začnou žloutnout listy. Čím to může být a jak se s tím vypořádat?

Zámek Jezeří objevíte v Krušnohoří.

Tři zámecké tipy. Proč vyrazit na Jezeří, do Buchlovic a na Dobříš?

Léto přeje turistice, tak proč nespojit svůj výletní cíl s některým naším zámkem. Tentokrát jsme pro vás vybrali tři objekty, které jsou svým způsobem jedinečné.

Tapety do kuchyně

Jak vybrat tapetu do kuchyně

Tapety jsou skvělé k tomu, abyste snadno a rychle oživili stěny jakékoliv místnosti - dokonce i kuchyně. Jaké ale zvolit? Přečtěte si naše tipy.

Dům před rekonstrukcí

Konkrétní příklad, jak majitelé domu uspořili rekonstrukcí peníze

Víc než spousta článků, kde vám radíme, jak uspořit peníze za vytápění, je lepší konkrétní příklad. Pojďme se na jeden takový podívat. S čísly a konkrétními uspořenými penězi.

Popcorn hubnutí

Potraviny, kterých se přejíte, ale neztloustnete

Jíst a nepřibrat? Jde to! Musíte ale najít ty správné potraviny. Třeba ty bohaté na vlákninu a s malým množstvím kalorií. Které to jsou?

Rajčata a jejich nepřátelé

Tři největší nepřátelé rajčat

Pěstujete rajčata? Ale pořád se to nějak nedaří? Možná děláte pár zásadních chyb. Co jsou největší nepřátelé rajčat?

Hnojivo pro jahodník, maliník a ostružiník

Jak vybrat hnojivo pro jahodník, maliník a ostružiník

Hnojivo je pro mnohé zahrádkáře docela oříšek. Každá rostlinka totiž vyžaduje v různých fázích růstu jiné živiny. Abyste se v široké nabídce hnojiv zorientovali, připravili jsme pro vás návod, jak, kdy a čím hnojit jahodník, maliník a ostružiník.

Češi si myslí, že umí plavat. Ale blbě

Plavání je bezvadná relaxace a také zdraví prospěšná záležitost, tedy když to skutečně umíte. Někdy si to lidé jen myslí, jak potvrdil aktuální průzkum projektu Rozplavme Česko. Co se z něj ještě můžete dozvědět? A jak to na vás sedí?

Maliník

Vyzrajte na červivost maliníku

Maliny patří k velmi oblíbenému letnímu ovoci. Můžete z nich udělat zmrzlinu, ochutit s nimi pití, ale také z nich upéct vynikající dezerty. Tyto keře jsou však náchylné také k více než tuctu chorob a škůdců. Mezi nimi je například červivost. Jak jí...