Psi v létě

Jak pomoci psovi od horka? Pozor na náhubky a chlorovanou vodu

V horkých letních dnech hrozí našim čtyřnohým kamarádům přehřátí. Psi totiž nemají tolik potních žláz, takže je pro ně udržení normální teploty organismu obtížnější. Jak tedy svým mazlíčkům ulevit?

Řebříček

Natrhejte a nasušte bylinky na virovou sezonu

Sezóna v plném proudu. Bylinky na každém rohu, natrhejte si je, nasušte a v zimě si z nich dělejte čaj a jiné odvary. Jaké bylinky sušit? A jak?

Dozrává ovoce, vyberte ten nejlepší odšťavňovač

Ovoce a zelenina pomalu dozrávají v zahradách a sadech, a tak je načase vytáhnout odšťavňovač. Ale jaký?

Mateřídouška

Deset trvalek, o které se vážně nemusíte starat

Milujete barevné květiny, ale nezvládáte péči o ně? Pak vyzkoušejte těchto deset trvalek, které jsou téměř bez údržby a prozáří vám celou zahradu.

Fotovoltaická elektrárna

Jak si vybrat správnou fotovoltaickou elektrárnu

Fotovoltaika dává čím dál větší smysl. A to jak zlevňováním komponent, tak i zdražováním a nedostatkem energií. Návratnost se tak často zkracuje na akceptovatelné hodnoty. Ale ne vždy. Pojďme se podívat na nějaké možnosti, jaké má drobný výrobce v rá...

Knihovna

Jak se rychle čistí knihy a knihovny

Znáte to, úklid knihovny dokáže být pěkně zdlouhavá práce. Vyskládat všechny knihy, otřít je od prachu, otřít poličky, vše naskládat zpět. A pak? Jak vytvořit funkční systém?

Kečup

Nevíte co s rajčaty? Uvařte si vynikající domácí kečup

Někdo si do něj namáčí párky, další jej používá jako základ mnohých omáček a někomu vůbec nechutná. O čem je řeč? O kečupu! My se však dnes nebudeme bavit o tom kupovaném, ale o domácím. Ten je totiž od toho ze supermarketu diametrálně odlišný.

Univerzální čistič

Univerzální čistič do domácnosti z levných ingrediencí

Úklid koupelny, vydrhnutí sporáku, vyčištění knihovny a další. Některé úklidy v domácnosti můžou být velmi náročné. A i když koupíme drahý čistič, výsledek není takový, jaký si přejeme. Stačí vám pár věcí, co máte běžně doma a vyrobíte si extrémně le...

Zastřihávání bazalky

Jak zastřihnout bazalku

Pěstování bazalky není jednoduché. Tato aromatická bylinka vyžaduje teplo, světlo a péči. Její zastřihávání vám z ní pomůže vypěstovat silnou bylinku s naprosto nádhernou vůní. Jak na správné zastřihování?

Jiřiny

Nejjednodušší způsob, jak uskladnit jiřiny

I když jsou jiřiny trvalky, na záhonech je přes zimu nechat nemůžete. Rostliny pocházející původně z Mexika by českou zimu ve zdraví venku nepřežily. Jak tedy jiřiny uskladnit, aby mohly vaši zahrádku zdobit i příští rok? Poradíme vám.

Nejvyšší dřevěná budova světa

Nejvyšší dřevěná budova světa se nachází v Norsku

Mjøstårnet je nejvyšší dřevěná budova světa a se svou výškou 85,4 m je zatím nejvyšší dokončenou dřevěnou budovou světa. Nachází se v norském Brumunddalu a majestátně shlíží na hladinu největšího norského jezera Mjøsa. 

Jabloň plody

Protrháváním jablek u mladých jabloní jim pomůžete

Máte na zahradě jabloně a chcete zvýšit jejich úrodu? Pak zkuste jednoduchý tip – protrhávání plodů. Tím zajistíte nejlepší plodnost jabloní.

Bobkový list

Bobkový list nevoní hmyzu. Vyženete ho s ním z domu.

Zjara, ale i v létě, trápí nejednu domácnost otravný hmyz. Mravenci, octomilky, můry, moli! Sedají do potravin, na oblečení, na nábytek, do odpadkových košů. Můžete zvolit postřik, ale jde to i přirozenější cestou. Třeba takovým bobkovým listem. Ten...

Plynové zásobníky

Zajímá vás, kolik má stát ještě plynu? Najdete to na internetu

Bojíte se, že nebude plyn na vytápění? Chcete vědět, jak na tom stát je? Budete překvapeni, co všechno stát povinně zveřejňuje na internetu. Všechno zjistíte.  

Příspěvek na dítě

Žádosti o příspěvek 5000 Kč na dítě startují v pondělí. Pomůže vám s tím JENDA

Pondělí 15. srpna 2022 je dnem, od kterého můžete začít žádat o jednorázový příspěvek 5000 Kč na dítě. Žádosti přijímá ministerstvo práce a sociálních věcí. K žádosti můžete použít jednoduchý systém nesoucí název JENDA – jednoduše na dávky.