zahradní bazén

Kdy potřebujete stavební povolení ke stavbě bazénu

Potřebujete ke stavbě bazénu na své zahradě stavební povolení? Nebo se bez něj obejdete? Jedno je jisté – jedná se o informaci, kterou je třeba zjistit ještě před tím, než se do svého letního projektu pustíte.  

Tennis House

Návštěva domu s hernou v suterénu

Rekonstrukce starého domu z třicátých let dvacátého století odnesla hromady přístaveb, podivných doplňků a nesourodých povrchů. Sjednocení, prosvětlení a otevření prostoru vytvořilo moderní interiér pro skvělé bydlení čtyřčlenné rodiny.

zelenina

Zelenina v lednici? Víte, která tam nemá co dělat?

Není zelenina jako zelenina – zatímco některým druhům se bude dařit nejlépe v lednici, další je třeba skladovat mimo. Pokud používáte přihrádku ve vaší chladničce ke skladování ovoce a zeleniny, zjistěte si, které druhy sem patří. A které naopak ne....

Konferenční stolek z betonu

Co letos frčí? Betonový nábytek!

Beton se už dávno nevyužívá jen na podlahy. Uplatňuje se i při výrobě nábytku a doplňků, které patří mezi nejnovější interiérové trendy. Pojďme se společně podívat na jeho výhody.

Elektromobil

Elektromobil v garáži: je to větší riziko než benzínový vůz?

Problematika hašení elektromobilů je stále v plenkách. Je pravda, že hořící elektromobil je extrémně obtížné uhasit. Ovšem je to tak nebezpečné? Je to nebezpečnější než vůz se spalovacím motorem? A jak je to s parkováním takového auta v garážích?

Přístavba domu u Tálinského rybníka zvítězila v minulém ročníku v kategorii Dřevěné budovy - realizace.

Nový ročník soutěže Dřevěná stavba roku 2022 je otevřen

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro s...

Eukyptový olej má spoustu blahodárných účinků

Jak doma vyrobit eukalyptový olej

Patříte mezi fanoušky příznivých účinků eukalyptového oleje? Zkuste si ho vyrobit doma. Postup je jednoduchý a jeho výroba nezatíží ani vaši peněženku.

Inspirace: Pěstování rostlin bez květináče

Zatímco bytové trendy se neustále proměňují, zeleň v bytě zůstává. Ale ani rostliny nemusíte mít usazené výhradně v květináčích. Jak je pěstovat jinak?

Mšice

Zbavte se mšic s tím, co máte běžně doma

Máte zahrádku? Pak jistě znáte strašáky v podobě deště, sucha, ale i škůdců. Právě ti patří mezi jeden z nejméně příjemných problémů každého zahrádkáře. A za nimi i různé choroby. Pokud vás trápí mšice, víme, jak se jich zbavit s tím, co máte běžně d...

Oasi

Zajímavý design v kuchyních

Každý týden se vám snažíme přinášet pestré novinky ze světa designu. Tentokrát se vydáme do světa kuchyní, kde se neustále něco děje. Pojďme se podívat na to, jak se s kuchyněmi poprali designéři v poslední době. Je to opravdu zajímavé.

Jak vyčistit šperky

Jak doma vyčistit šperky, aby se blýskaly novotou

Máte doma náušnice, řetízky či náramky, které už nezáří čistotou? Máme pro vás tipy a rady, jak doma snadno vyčistit šperky, aby se opět blýskaly novotou.

Jeden z mnoha tipů na rychlý oběd: k rýži přidejte brokolici a tofu.

Už nevíte, co vařit? Zapojte do hry asijské omáčky

Všechno je jednou poprvé. Jakmile však při vaření vyzkoušíte asijské omáčky, dříve či později si je zamilujete. Nabízíme vám čtyři nejznámější a přidáváme také tipy, jak je v kuchyni snadno zapojit do hry.

rebarbora

Přesazování rebarbory

Kdo nikdy neochutnal výborný rebarborový koláč, jako by nebyl. Pokud tuto rostlinu milujete stejně jako my, jistě vás bude zajímat, jak na její pěstování a hlavně přesazování na zahradě.

Fotovoltaika

Dotaz čtenáře: Je třeba pravidelná revize na fotovoltaické panely?

Dobrý den, je to dva roky, co jsem si nechal nainstalovat fotovoltaické panely na střechu domu. Teď se ohlásil člověk z instalační firmy, že prý se dle zákona musí provádět každé dva roky revize. Přišel, obešel dům kolem dokola, podíval se na elektro...

Nejvhodnější je pro lesní zvěř objemné krmivo, jako je sláma

Jak správně krmit lesní zvířata v zimě

Rádi byste lesním zvířatům zpříjemnili zimní období, ale nejste si jistí, které potraviny jsou pro ně vhodné? Poradíme vám, jak správně krmit zvířata v zimě, aby pro ně byly potraviny prospěšné a neublížily jim.