Dům&Zahrada 6/22

Na stáncích můžete potkat nové číslo Domu&Zahrady

Šesté číslo by vás mohlo opravdu zaujmout. Ve své technické části se totiž věnuje tomu, co by chtěla spousta lidí dnes – domům odpojeným od energetických sítí.

Rozdělení hřebíků. Znáte je všechny?

Hřebíky jsou s lidstvem docela dlouho. Už od vynálezu bronzu. Za ta tisíciletí se sice proměnily, ale jejich princip je stále stejný. Druhů je ovšem velká řada.

Barva interiéru: jaká je ta vaše?

Vyberte si správnou barvu interiéru podle vašeho temperamentu

Zařizujete si bydlení a nevíte, jak začít. Která barva by mohla být ta vaše? Záleží i na vašem temperamentu. Žlutý interiér se hodí k jinému typu lidí než interiér červený. A modrý? Zelený? To se dočtete dále.

Jak vyndat psovi klíště

10 základních kroků, jak vyndat psovi klíště

Přichází jaro a my se vydáváme stále více do přírody. Klíšťata se nevyhnou nám, ale ani našim čtyřnohým kamarádům. Nejdůležitější je prevence. Když už ale na psovi klíště najdeme, je potřeba vědět si rady a umět ho vyndat. Víte, jak na to, nebo dělát...

Inspirace: Textilie v ložnici

Inspirace: Textilie v ložnici jako způsob, jak vytvořit útulné bydlení

Ložnice patří v domácnosti každého z nás k místům, kde trávíme spoustu času. I proto je důležité, abyste se v ní cítili příjemně. A právě na to, jak se doma budeme cítit, mají velký vliv drobnosti ve formě dekorací, ale i textilií. A právě na ty se b...

Výsev okurek

Nastal čas vysít okurky! Jak na to?

Není nad domácí okurky! Pár rostlinek vás zásobí spoustou křehkých a lahodných plodů po celé léto. Poradíme vám, jak pěstovat okurky, abyste sklidili bohatou a chutnou úrodu.

Hodiny Nixie Time Zone Clock

Hodiny pro milovníky retro stylu? Nixie Time Zone Clock jako designová novinka

Máte slabost pro retro styl? Pak pro vás máme tip na designovou novinku značky Noyce Joyce, která je součástí českého startupu 3Dsimo. Touto novinkou jsou designové hodiny Nixie Time Zone Clock.

Úpal není úžeh. V čem se liší a co mají podobné?

Máme za sebou pár hezky teplých dnů, které mohly některým lidem přivodit úpal nebo úžeh. Jaký je mezi nimi rozdíl a co preventivně podniknout, aby vás obě zdravotní nepříjemnosti minuly obloukem?

Mimosa Mikulov

Návštěva romantického domu v mikulovském podzámčí

Jaké to je dívat se každý den do zámeckých oken? Jak se žije v obklopení historie s unikátní atmosférou? To dobře vědí majitelé nenápadného, leč neobyčejného moravského domku.

Jak ozdobit hrob

Které květiny můžete vysázet na hrob? Snadno a bez údržby

Rozkvétá celá země, jen ty hřbitovy jsou po zimě trochu zašlé. Asi nikdo nechce, aby hroby jejich blízkých zdobily vybledlé věnce. Čím tedy ozdobit hroby, aby místo posledního odpočinku našich milovaných zářilo svěžestí?

Jaký olej vybrat?

Klasický olej nebo bioolej na mazání řetězu pily?

Motorová pila je dobrým pomocníkem při práci se dřevem. Její složitější systém však vyžaduje i složitější péči. Základem je mazání řetězu. Jaký olej ale vybrat?

Jednou ze zajímavostí kuchyně jsou atypická madla z dřevěné kulatiny, která se opakují na skříňové stěně v předsíni.

Návštěva interiéru, který má ložnici v obýváku

Přidat do hlavního obytného prostoru místo na spaní je vcelku běžné, ale jak v něm vytvořit samostatnou ložnici bez příček? Řešení ve stylu chytré horákyně přesto existuje. Inspirujte se!

Plíseň bramborová

Plíseň bramborová potrápí nejen na bramborách

Pokud patříte k vášnivým zahradníkům, kteří si pěstují spoustu ovoce a zeleniny sami, jistě znáte ten smutný pocit, když vám celou úrodu zničí nějaká plíseň nebo choroba. Jedna z nejnepříjemnějších je plíseň bramborová, která nenapadá jen brambory, a...

Jak vyrobit mýdlo

Vyrobte si vlastní voňavé mýdlo. Není to složité

Výroba vlastního mýdla není vůbec složitá. Postup je jednoduchý a zvládne to opravdu každý. Domácí mýdlo je navíc užitečný originální dárek, ze kterého bude mít radost každý. Jak na to? Přečtěte si níže návod.

Nejlepší dřevostavby minulého roku: od školky až po Libušín

Mezi dvanácti vítězi letošního ročníku Dřevěná stavba roku je dřevěný kostel, včelín, školka pro děti s handicapem nebo významná historická památka.