Při výběru formy na bábovku myslete na kvalitu materiálu, správný objem a snadnou údržbu.

Nejlepší formy na bábovku. Od poctivé keramiky a litiny po moderní silikon

Poohlížíte se po nové formě na bábovku a přemýšlíte, jakou pořídit? Poradíme vám, v čem se od sebe jednotlivé druhy liší a na co při nákupu myslet, aby vám forma dobře a dlouho sloužila.

Kvalitní okapy by neměly potřebovat opravu nejméně deset let.

Poškozené okapy mohou zničit omítku a základy. Slepte je dřív, než bude pozdě

Nefunkční či poškozený okapový systém může během poměrně krátké doby poškodit fasádu nebo zatečením do základů domu zadělat na budoucí problém v této oblasti. Z tohoto důvodu je třeba okapní systém pravidelně kontrolovat a drobné defekty vyřešit už v...

Příprava domácích gnocchi není nijak složitá a zvládne ji i začátečník.

Domácím gnocchi se nic nevyrovná. Zvládne je i začátečník a chutnají skvěle

Hotové bramborové noky sice najdete v každém supermarketu, ale těm domácím se nic nevyrovná. Podávat je můžete s oblíbenou omáčkou, ale skvěle chutnají jen s rozpuštěným máslem a parmazánem. 

DaZ For Interior 2023 sedací soupravy

Hledáte nábytek a doplňky do bytu? Tyhle fotky z výstavy jsou nejlepší inspirace

Přemýšlíte o tom, jaký zvolit nábytek a doplňky pro svůj dům nebo byt? Probíhající výstava FOR INTERIOR a naše fotky vám rozhodování mohou výrazně ulehčit.

Péče o ptáčky

Ptáčci na zahradě jen za byt a stravu? Přidejte vodu a přesně tak to funguje!

Hledáte způsob, jak přinést na vaši zahradu něco málo ze světa přírody? Pokud chcete svůj zelený ráj transformovat v oázu pro ptáky, jste na správné adrese! V tomto článku se dozvíte, jak váš pozemek změnit v ptačí hitparádu.

Ochraňte česnek před nejčastějšími chrobami a škůdci

Česnek sázejte až v listopadu. Chorobám a škůdcům tak nedáte žádnou šanci

Pokud chcete předejít chorobám česneku, je důležitá prevence. A ta spočívá ve správném vysazení, ale i zdravé sadbě. Pokud tyto dvě podmínky splníte a česnek navíc vysázíte ve správný čas, riziko chorob bude podstatně nižší. Jak sázet česnek a předej...

Drobné závady, které se občas vyskytnou můžete poměrně snadno opravit sami.

Nejčastější problémy s okapy mají rychlé řešení. Nebojte se zakročit

Kvalitní okapy by neměly potřebovat opravu nejméně deset let. Drobné závady, které se občas vyskytnou, však můžete poměrně snadno opravit sami. Ukážeme vám nejčastější problémy s okapy a návod, jak si okapy a svody opravit svépomocí.

Na okraji Zlína vyrostla vzdušná vila s terasami, odkud  se mohou krásnými výhledy kochat nejen členové rodiny, ale i jejich častí hosté.

Kalifornie na Moravě. Vila s bazénem a terasou je dokonale propojena s přírodou

Na okraji moravského města vyrostla vzdušná vila s terasami, odkud se mohou krásnými výhledy kochat nejen členové rodiny, ale i jejich častí hosté. Přitom zpočátku nebylo jasné, kde vlastně rodinné sídlo vyroste.

Vyzkoušejte štrúdl z jogurtového těsta - chutná opravdu skvěle.

Štrúdl z jogurtové těsta si zamilujete. Je zdravější a upečete jej rychleji

Jogurtové těsto na štrúdl si v poslední době získává velkou oblibu. Je méně tučné než listové, mnohem snazší než tažené a stačí vám na něj jen 4 ingredience a 10 minut času.

Jak čistit zuby

Čištění zubů neodbývejte. Ke kartáčku přidejte i zubní nit a ústní vodu

Jak si čistit zuby, je něco, co nás většinou učili jako děti. Ale jste si jisti, že to děláte správně? Nejenže správná technika čištění zubů předchází zubním problémům, ale může vám také zajistit svítivý hollywoodský úsměv. Pokračujte ve čtení a dozv...

Nejprve dokončíme stěny a poté podlahu. Je to logické - při lepení obkladů na stěnu bychom mohli hotovou podlahu poškodit nebo zašpinit lepidlem.

Pozor na spáry, nářadí a spěch. Jen tak obklad koupelny zvládnete jako profík

Omrzela vás vaše koupelna a přemýšlíte o její modernizaci? V tom případě to vezměte z gruntu a do rekonstrukce zahrňte i výměnu keramického obkladu. Důležité ale je provést to správným způsobem. Poradíme vám, jak dlaždice správně přilepit.

Ještě na počátku 90. let minulého století pokládalo mnoho stavebních firem obklady a dlažby tradiční maltou. Pokud staré obklady dobře přilnou k podkladu, není možné je odstranit bez jeho poškození.

Při rekonstrukci koupelny držte rovinu. Tady jsou nejlepší tipy na rovný podklad

Změna designu koupelny je dobrou příležitostí k její rekonstrukci. To se neobejde bez výměny keramického obkladu, ale nejprve je nutné posoudit, srovnat a opravit podkladní vrstvu. Poradíme vám, jak na to. 

Kterou zeleninu můžete vysévat i sklízet na podzim?

Zelenina ještě nespí. Ředkvičky a špenát můžete vysévat a sklízet i na podzim

Zahradnická sezóna s příchodem podzimu nekončí. Než necháte záhony zarůst plevelem, ještě naposledy je využijte. Vysít můžete nejen špenát, ale i ředkvičky nebo polníček. Jak na pěstování zeleniny v průběhu podzimu?

Pravidelné česání psa zabrání tomu, aby odumřelé chlupy vytvořily na srsti chuchvalce

Máte doma miliardu chlupů? Poradíme, jak zmírnit línání u psa

Línání je proces, který několikrát do roka potká kromě bezsrstých plemen každého psa. Jeho srst se tak obnovuje, vyměňuje, a to v závislosti na ročním období. Co vše je o línání u psa potřeba vědět a jak jej zrychlit?

Domácí pracanti budou dřít potichu, levněji a rychleji. Už brzy ve vaší kuchyni

Na nejvýznamnějším veletrhu spotřební a domácí elektroniky IFA, který skončil před pár týdny v Berlíně, se představily desítky novinek. I když se mezi sebou liší, jedno je spojuje: zjednoduší vám život. A zjednodušujeme ho i my, tady máte malou ochut...