Fotografie: Vicugo Foto

Návštěva interiéru: Pohádková proměna

Jak z ošklivého káčátka… Jak polibkem ze žáby… Jak Popelka… Pohádky mají leckdy stejnou dějovou linii. Něco ošklivého na začátku a na konci se z toho stane něco úžasného. A stejnou linii mívají i rekonstrukce domů a bytů. Třeba toho našeho.

Návrh kuchyně 28954

Návrh na přání: Nebojte se extravagance

Opět se na nás obrátila naše čtenářka s žádostí o radu, jak se vypořádat s barevným laděním kuchyně v novostavbě. My pro ni máme hned tři varianty a některé jsou i poměrně odvážné, přesto stále moderní a příjemné.

Dětské postele

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Iberis sempervirens

Encyklopedie rostlin: Iberky známé od antiky

Iberky (Iberis) jsou menší dekorativní rostliny, z jejichž květů se lidé těšili už v dobách antických. Jejich jméno je odvozeno od někdejších obyvatel římského poloostrova Iberů...

Foto: José Hevia

Světová architektura: Sociální bydlení (II.)

Sociální bydlení by mělo být jednou v každém městě. To plánuje nový český zákon. V zahraničí na to zákony být nemusí. Představitelé měst si sami uvědomují, že stavět domy pro nemajetné je veledůležité. Třeba ve Španělsku. Dnes vám přinášíme už druhý...

Dům Binga Crosbyho

Dům Binga Crosbyho je na prodej

V hollywoodském Thunderbird Heights je na prodej několik vil. Jedna z nich na adrese 70375 Calico Road, Rancho Mirage, se zapsala výrazně do historie. Nejdřív jako dům Binga Crosbyho a pak i tajným milostným setkáním prezidenta Johna Fitzgeralda Kenn...

Osvětlení ložnice

Do ložnice patří intimní atmosféra

Nefunguje vám to v ložnici, jak by mělo? Třeba schází jen maličkost - intimní atmosféra. Jak ji navodit? Použijte různé typy osvětlení a nezapomeňte ponechat prostor svíčkám.

Dveře

Jak vybrat dveře (II.): Konstrukce a materiál

Když už víte, jaké máte stavební otvory, vyberte i správné dveře. Zvolte materiál a jeho konstrukci, abyste na to měli a zároveň vám to vyhovovalo.

Orobinec

Encyklopedie rostlin: Orobinec

Tam za vodou v rákosí... má jeden chuť zanotovat při pohledu na orobinec, kterému věnujeme dnešní díl encyklopedie rostlin. V čem spočívají přednosti této rostliny a jak se pěstuje?...

Jeden z finalistů: moderní dům nad vodopádem v Telči postavený na nevyužívaném pozemku pod hrází rybníka

Hlasujte, kdo dostane Ekologického oskara

V Praze byly slavnostně představeny nominované projekty základních kategorií 8. ročníku soutěže Ekologický oskar. Z téměř tři set přihlášených porota vybrala finalisty. O vítězích letos rozhodne veřejnost v on-line hlasování.

Leknín

Encyklopedie rostlin: Leknín

Charlie's Choice je optimální leknín do středně velkých zahradních rybníčků a jezírek, kde si určitě najde své místo a stane se jejich ozdobou. A jak by ne! Jednoznačně za to mohou jeho květy...

Foto: Bruce Damonte

Světová architektura: Takovou kancelář chceme mít

Jsou kanceláře velkoprostorové, ošklivé, ba přímo nechutné. Jsou kanceláře, které vypadají na pohled pěkně, ale mají tolik pracovního prostředí asi jako nádražní hala. A pak jsou kanceláře krásné, jako třeba tyhle v americkém Berkley.

Projektil Architekti - Pavilon základní školy

O první Českou cenu za architekturu se uchází 63 nominovaných děl

Česká komora architektů (ČKA) v lednu 2016 vyhlásila 1. ročník České ceny za architekturu (ČCA). Soutěžní přehlídka se setkala s obrovským zájmem architektů, kteří do ní přihlásili téměř 500 realizací. Sedmičlenná mezinárodní odborná porota (Boris Be...

stůl

Ta správná velikost jídelního stolu

Asi každý by si přál velký jídelní stůl, u kterého se pohodlně nají i velká společnost. Místa se ale nedostává. Jak to vyřešit?

Foto: MgA. Tomáš Dittrich

Po Tugendhatu se otevírá další architektonická perla – dům Alfreda Löw-Beera

Brno se stává Mekkou úžasných staveb začátku dvacátého století. Po vile Tugendhat, Stiassni a Jurkovičově vile byla otevřena vila rodiny Löw-Beerových.