Foto: Yiorgis Yerolymbos

Světová architektura: Tři domy pro návštěvy

Na řeckém ostrově Skiathos stály letité nedokončené budovy ze železobetonu. Nový majitel je chtěl zužitkovat. Proto chtěl po architektech, aby navrhli jejich dokončení pro využití v turistice.

dum Tigera Woodse

Dům, ve kterém bydlel Tiger Woods, nyní jeho exmanželka prodává

Bývalá švédská modelka Elin Nordegren se rozhodla prodat své rozlehlé sídlo v North Palm Beach, za které požaduje 49,5 milionů dolarů.

narcisy

Narcisy nesmí chybět v jarní výzdobě

Půvabné jednoduché květy v žluté nebo bílé barvě připomínají malá sluníčka, která rozzáří každou jarní dekoraci. Ozdobte si jimi svou domácnost a pusťte si jaro domů!

Tyhle dva domy se začnou ještě tento rok stavět - a přitom nejsou připojeny k žádným sítím

Jak bude vypadat dům roku 2030?

Dnes máme pro vás pozvánku na akci, kde vám odborníci ukážou, jak mohou vypadat domy v roce 2030. Nepůjde o design, architekturu, ale technologie. A opravdu moderní technologie, které mohou změnit dům současnosti na dům budoucnosti.

Loubinec se na podzim čarokrásně zbarví.

Kterými rostlinami obehnat pergolu

Dřevěná pergola je sama o sobě krásná, ale poněkud holá. Ten pravý šmrnc jí dodá dobře vybraná popínavka, která místo letního odpočinku zastíní dekorativními listy i květy.

Kompost

S přicházejícím jarem zkontrolujte kompost

Správný zralý kompost by měl vonět jako lesní půda. Abyste docílili vhodné konzistence a libé vůně, musíte mu věnovat určitou péči. Zejména na jaře, kdy stoupá teplota vzduchu, a části kompostované hmoty mohou začít zahnívat.

Proč pěstovat staré odrůdy jabloní?

Proč pěstovat staré odrůdy jabloní?

Přestože v obchodech a supermarketech můžete koupit jablka, která jsou na pohled téměř dokonalá a jedno vypadá jako druhé, stále více farmářů, ovocnářů, ale i soukromých pěstitelů dává přednost starým odrůdám.

Atypicky tvarovaná okna

Okna v atypickém tvaru? Vyšší cena není jediný problém

Instalace nových oken při stavbě či rekonstrukci patří sama o sobě k nákladným položkám. A co teprve, když vaše okna nemají klasický tvar obdélníku nebo čtverce.

Jezírko

Když jezírko shazuje zimní kabát

Jakmile roztaje led a venkovní teplota delší dobu neklesá pod čárku 7 °C, je ten pravý čas začít probouzet zahradní jezírko či nádrž ze zimního spánku.

Retro kuchyně

Inspirujte se: Kuchyně v retro stylu

Retro styl nám může připadat romantický, nostalgický i trochu výstřední. V každém případě má svou poetiku.

Kopřivy

Kopřiva jako domácí medicína i náhrada za špenát

Na kopřivy se můžeme dívat jako na nežádoucí plevel, jenž nás požahá, když o něj zavadíme. Z jiného úhlu pohledu je ale kopřiva léčivou bylinou, kterou s oblibou přidáváme do velikonoční nádivky.

Justin Bieber

Nahlédněte do nového sídla Justina Biebera!

23letá popová hvězda se již brzy přestěhuje do nového domova. Je jím luxusní vila v západním Hollywoodu.

koberce

Koberec v domácnosti ano, nebo ne?

Přestože na trhu existuje celá řada podlahových krytin, jako parkety, laminátové podlahy, linolea a další, mnoho lidí stále jako nejoblíbenější krytinu vnímá koberec. Proč to tak je?

Garážová vrata

Pět základních typů garážových vrat

Garážová vrata by nám měla vyhovovat jak po funkční, tak po estetické stránce. Důležité je i jejich zabezpečení před zloději. Který typ bude pro vás nejvhodnější?

Veřejné toalety ve starořeckém městě Efezus na území dnešního Turecka

Sedm zajímavých faktů z historie toalet

Povídání o záchodech a záchodcích obvykle vyvolává úsměv, ale když si představíte, jakým způsobem lidé vykonávali potřebu ve středověku, musíte se vší vážností uznat, že splachovací toaleta byla opravdu skvělým a užitečným vynálezem.