Hugh Jackman

Jaký dům si vyhlédl legendární Wolverine?

Zdá se, že populární australský herec Hugh Jackman si chce koupit novou rezidenci na pláži Bondi u Dover Heights. Jeho manželka Deborra-lee Furness byla totiž spatřena při obhlídce této nové vily.

pokoj pro skolaka

Škola volá aneb Co nesmí v pokojíku školáka chybět

Blíží se konec prázdnin a děti už počítají, kolikrát se ještě vyspí, než uslyší školní zvonění. Pomozte jim a společně vybavte pokojíček, aby se jim lépe a snáze učilo.

www.haas-fertigbau.cz

Postavíte si pořádný dům, nebo "jenom" bungalov?

Pro konzervativce je bungalov něco jako byt se zahradou. Na druhé straně přibývá lidí, kteří na bydlení v bungalovech nedají dopustit a do patrového domu by je už nikdo nedostal. V čem spočívají hlavní výhody a nevýhody obou variant?

Klanopraška čínská neboli schizandra

Klanopraška čínská: podivná liána s léčivými plody

Klanoprašku čínskou u nás známe také pod názvem schizandra - pokud ji tedy vůbec známe. Poslední dobou se nicméně tato rostlina dostává stále více do povědomí zájemců o alternativní medicínu a objevuje se i na zahradách.

zelene hnojeni

Dopřejte svým záhonům zelené hnojení

Pokud už máte po sklizni, vysejte na záhony rostliny, které půdu provzdušní, dodají jí novou dávku živin a pomohou ji ozdravit.

Pánský inteiér

Inspirace: Jak vypadá interiér v pánském stylu

V drtivé většině článků o interiérech se věnujeme stylům, které vyhovují párům nebo rodinám s dětmi. Přitom v naší společnosti přibývá tzv. single domácností, v nichž žijí převážně svobodní nebo rozvedení muži. Dnes tedy jeden článek věnujeme jim.

Sušená rajčata

Sušená rajčata na podzim připomenou chuť letního Středomoří

Sušená rajčata si spojujeme s italskou a řeckou kuchyní a také s poměrně vysokou cenou v českém obchodě. Pokud si nějaká ta rajská jablíčka usušíte v doznívající sezoně sami, budete moci připravovat středomořské delikatesy za hubičku i během chladnýc...

Půdní schody

Při výběru půdních schodů je třeba hledět i na poklop

Schody v podobě skládacího nebo stahovacího žebříku uloženého na víku jsou nenápadným a praktickým řešením, jak se dostat na půdu, kam nepotřebujeme šplhat každý den. Při jejich výběru dnes hledíme nejen na jejich stabilitu, ale také na tepelně-izola...

Foto: Bruce Damonte

Světová architektura: Noe

Vědec a odborný výzkumník bývá buď zcela odříznut od reálného světa, nebo naopak, jako v tomto případě, pečlivě dbá na každý detail, vše prostuduje, zhodnotí a vyvodí závěry. Architekti tak neměli úplně lehkou práci, ale o to snáz pak dokázali dojít...

Jason Aldean

Country zpěvák Jason Aldean prodává své sídlo v Tennessee

Jason Aldean se rozhodl zbavit se svého malebného sídla na venkově v americkém Tennessee. Částka, kterou zpěvák požaduje, je 7,875 milionů dolarů.

mramorovy dekor

Mramor v interiéru jako symbol nadčasové elegance

V moderním designu se opět do módy vrací mramor. A není se čemu divit. Je krásný, působí luxusně, elegantně a nadčasově.

ADMD

Pojďte se podívat, jak se bydlí v dřevostavbách

Národní stavební centrum, s. r. o., a Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) pořádají pro všechny příznivce dřevostaveb, zejména však pro ty, kteří se pro výstavbu svého nového dřevěného domu teprve rozhodují, akci pod názvem „Den otevřených dře...

Zeleninové špízy

Grilovačka (nejen) pro vegetariány: jde to i bez masa

I když třeba nejste úplně vegetariáni, někdy možná máte pocit, že je toho masa až moc. A když se vám k tomu na sobotní podvečer ohlásí vegetariánská návštěva, máte nejlepší příležitost zkusit grilování trochu jinak - bez steaků, kuřat, a dokonce i be...

Rostliny v koupelně

Má vaše koupelna okno? Pěstujte v ní rostliny

Poslední dobou sílí názor, že nejlepší dekorací interiéru je živá rostlina. Koupelna v tomto ohledu není výjimkou. Jestliže je sem zajištěn přísun čerstvého vzduchu, můžeme zde rostliny bez obav pěstovat. Ale jaké to budou?

krizenci

Kříženci malin a ostružin nabízejí skvělou chuť i bohatou úrodu

Pokud milujete šťavnaté a sladké plody malin nebo nakyslé ostružiny, určitě vyzkoušejte i jejich křížence. Dočkáte se vysokých výnosů a zajímavých chutí.