První bylinková pomoc

Bylinková první pomoc: proti oparům na rtech

Stres, únava, nachlazení a opar je na světě. Vlastně na vašem rtu. Obtěžuje a svědí několik dní, doba hojení se však dá zkrátit. Poraďte si s ním přírodně.

Obývací pokoj

Jaké budou interiérové trendy roku 2023?

Chystáte se na změnu interiéru? Pak si prohlédněte ty nejzajímavější interiérové trendy, které nás čekají následující rok.     

Středověké vánoční pokrmy

Na Vánoce se ve středověku kapři nejedli

Bez rybí polévky, kapra a bramborového salátu si dnes dokáže české Vánoce představit jen málokdo. Asi ale nikoho nepřekvapí, že tohle štědrovečerní menu je jiné než to, na němž si pochutnávali lidé ve středověku.

Bývalý dům rockové legendy Joea Cockera je na prodej za 400 milionů

Americký zpěvák prodává svůj dům, ve kterém bydlel 20 let

Bývalý dům rockové legendy Joea Cockera je na prodej. K nejzajímavějším prvkům sídla patří Cockerův historický kulečníkový stůl, který kdysi patřil králi Eduardu VII., Cockerův klavír a zlaté desky, knihovna, tři vířivky, rybník se dvěma tobogány ve...

Vánoční hvězda - vykvete?

Chcete, aby vám vánoční hvězda zčervenala? Zatemňujte ji

Loňské Vánoce zářila vánoční hvězda krásnou červenou, ale letos se nezbarvil ani lísteček. Nespoléhejte na přírodu. Poradíme, jak na to.

Nejlepší smažený kapr? Ten, který má nejméně kostí!

Jak připravit a usmažit kapra, aby měl co nejméně kostí a byl chuťově dokonalý

Na štědrovečerní stůl patří kapr. Pokud proti naší tradiční rybě nic nenamítáte, naopak ji milujete, poradíme vám, jak dovést klasiku, osmažené porce kapra, k naprosté dokonalosti.

Nerezový dřez

Proměňte nerezový dřez v nablýskanou ozdobu vaší kuchyně

Chvíli září novotou, ale po čase se zašpiní, poškrábe a už není tak reprezentativní jako dřív. Poradíme, jak udržet jeho vzhled i po letech.

Letos vám řezaný vánoční stromek určitě vydrží déle. Jak to?

Tento týden na mnoha místech začal prodej řezaných vánočních stromů, a kdo chce opravdu hezký jehličnan a má doma trochu místa, určitě si ho koupí co nejdříve. Jak ho udržet v co nejlepší kondici?

Solární elektrárna

Víte, že vaši FVE může distributor na dálku odpojit od sítě?

Představte si, že si postavíte za několik set tisíc korun fotovoltaickou elektrárnu a distributor vám milostivě dovolí, že můžete posílat přetoky do sítě. A jednoho slunečného dne vás ten distributor na dálku vypojí.

Pojďte s námi za betlémy. Ze dřeva, z másla, sena...

Těžko si představit prosincové vycházky bez betlémů, kterých opět začíná být všude plno. Kde se můžete potěšit pohledem na klasické i méně tradiční jesličky?

Rýmovník doma

Trápí vás rýma? Pořiďte si rýmovník

Rýmovník, jak už jeho název napovídá, vám dokáže ulevit při rýmě. Stačí rozmačkat jeho listy mezi prsty, párkrát přičichnout a hned ucítíte úlevu. Navíc! Odpuzuje komáry a má i jiné benefity. Jak ho pěstovat?

Velká ložnice majitelů evokuje ticho

Rekonstrukce interiéru domu v přírodním stylu

Koupit si byť celkem nový dům, nemusí být někdy úplně výhra. Vkus je věc osobní a interiér tak nemusí úplně vyhovovat. Někdy nevyhovuje vůbec. My se podíváme do domu, který tak i přes své mládí potřeboval odbornou péči architektů.

Na výstavě uvidíte dvě díla z cyklu Slovanská epopej ve foto podobě, zde Slované v pravlasti.

Kde je zdarma k vidění Slovanská epopej trochu jinak?

Pojďte si prohlédnout ukázku unikátní digitalizované podoby věhlasného díla malíře Alfonse Muchy. Na výstavě Timelapse v Praze můžete vidět dvě obří plátna Slovanské epopeje ve fotoverzi a také něco navíc.

Svařování potrubí

Jaké trubky se používají na rozvod vody

Olověné trubky u rozvodů pitné vody jsou naštěstí minulostí a dokonce i v plastových armaturách jde vývoj kupředu. Pojďme se podívat, kam až to došlo.

Kuchyňské trendy

Objevte 5 kuchyňských trendů pro rok 2023

Plánujete příští rok rekonstrukci vaší kuchyně? Pak se podívejte, jaké kuchyňské trendy na vás čekají v nadcházejícím roce 2023. Můžete se těšit na funkčnost propojenou s odpočinkem, překvapivé barvy a odvážné materiály.