Vila Tugendhat zve na nové letní prohlídky

Perla funkcionalismu od architekta Ludwiga Mies van der Rohe si pro své fanoušky připravila dva nové sezonní prohlídkové okruhy, během nichž máte šanci poznat tuto unikátní stavbu a její okolí zase trochu jinak.

Hromosvody

Jak daleko musí být hromosvod od fotovoltaických panelů?

Bezpečný hromosvod je základ. Stále více z nás má však na střeše kromě hromosvodu ještě fotovoltaické elektrárny. Jak daleko mají být od sebe, aby dobře fungovaly? A jsou zde ještě nějaké jiné háčky?

Čtenářský dotaz: Ovlivní výměna varné desky také digestoř?

Čas od času je třeba vyměnit starý spotřebič za nový a varná deska není výjimkou. Co je třeba vědět, když společně s novou varnou deskou chcete místo plynu indukci?

Jak odblešit kočku

Návod, jak odblešit kočku i celou domácnost

Ochrana koček před blechami je stejně důležitá, jako před klíšťaty. Fungují na ně podobné prostředky. Odblešit je ale třeba i pelíšky, škrabadla a celou domácnost. Přečtěte si, jak na to.

Je čas vysázet okurky

Základní pravidla pro sázení okurek

Zahrádkářská sezóna se blíží. Sluníčko svítí, občas přijde déšť. To jsou ideální podmínky pro pěstování. Jak se starat o nejoblíbenější českou surovinu – okurky? Stačí dodržet pár základních pravidel, dopřát jim plno vody a nejlepší okurky široko dal...

Pokojové rostliny

Přeschlé rostliny? Možná je zachrání horká voda

Žádný učený z nebe nespadl – to samé platí o zahradnících. Pokud není zahradničení vaše silná stránka a teprve začínáte, je dost možné, že se setkáte s přeschlými rostlinami. Víte, že je možná dokážete zachránit za pomoci horké vody?

Jaké použít hnojivo na rajčata?

Které hnojivo použít na rajčata?

Za okny svítí slunce, a to znamená jediné – zahradnická sezóna započala. Taky máte rádi rajčata? Zkoušíte si vypěstovat svá vlastní? Pak jistě oceníte rady ohledně jejich hnojení. Protože jen díky tomu budou vaše rajčata opravdu šťavnatá, plná chuti...

Jak využít dřevo na stavbě (II.)

Minule jsme se bavili o dřevu jako materiálu, jeho výhodách, dynamických a statických vlastnostech. Teď se podíváme třeba i na nevýhody.

Koupelnové baterie řady Allure s kartáčovaným povrchem Cool Sunrise v odstínu zlaté

Podívejte, jak zlaté akcenty skvěle sluší koupelně!

Zlatá barva se v koupelnách často propojuje se zámeckým stylem, který ale každý z nás nemusí a do soudobých interiérů se málokdy hodí. Zkuste na to jít od lesa a zlatou využijte na detailech.

Psí sušenky

Recepty na opravdu rychlé psí sušenky

Kdo by nechtěl dopřát svým mazlíčkům jen to nejlepší. Věděli jste, že jim můžete upéct skvělé sušenky, které jim opravdu zachutnají, a ještě jim dodají potřebné živiny?

Pustevny

5 nejkrásnějších cyklostezek v České republice

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Cyklisté by však nesouhlasili a řekli by z cyklistického sedla. Nasaďte tedy přilbu na hlavu a prohlédněte si nejkrásnější cyklostezky v Česku.

Čokoládová zmrzlina

Nejlepší recept na léto - domácí čokoládová zmrzlina

Stále teplejší počasí znamená jediné – je čas na zmrzlinu! A ne jen tak ledajakou, ale na domácí čokoládovou. Pokud vás zajímá, jak si ji připravit, jste na správném místě.

Lilie

Vypěstujte si krásné lilie i v květináči

Líbí se vám lilie, ale nemáte zahradu, na které byste si je vypěstovali? Pořiďte si jejich hybridy, ty se totiž mohou pěstovat i v květináči.

Dotaz z poradny: jeden, nebo dva věnce na pórobetonu?

Přišel k nám dotaz, který se zabýval tím, jestli se nemusí dělat na domě věnce dva - na klasickém přízemí a pak na pozednici pod střechou. Jako obvykle jsme jej dali zodpovědět našemu spolupracovníkovi Romanu Brabcovi, stavebnímu inženýrovi s dlouhol...

Hypotéka

Hypotéka: Jak našetřit na její základ?

Podmínky pro získání hypotéky se stále zpřísňují. Kromě rostoucích úrokových sazeb se zvyšuje také základ hypotéky, který musíte našetřit. Namísto dřívějších deseti procent musí většina v současnosti našetřit dvacet procent. Víte, jak tyto peníze nas...