Kontrola komínové hlavy a komínového tělesa.

Předejděte zimní katastrofě, zkontrolujte komín v létě

Letní období nabízí ideální příležitost pro kontrolu, případně opravu topení, radiátorů, komínů a spalinových cest apod. Zanedbaná údržba se vám může vymstít vyššími náklady za energie, nesprávně pracující kotel může být mnohdy i životu nebezpečný.

Netradiční zavařování

Netradiční recepty na zavařování: aby prázdné zavařovačky neležely ladem

Čas sběru ovoce a zeleniny se pomalu blíží, ale zavařovačky nemusí zůstat prázdné ani teď. Využijte je ještě před začátkem sezony a vyzkoušejte netradiční, ale velmi snadné recepty na zavařování.

Samolepky na zeď

Samolepky na zeď dodají vašemu domovu šmrnc

Pohádkové postavy, zvířátka, květiny, tečky, inspirativní texty,... fantazii se meze nekladou, a to platí dvojnásob v oblasti samolepek na zeď. Každou místnost oživí a dodají jí šmrnc. Nic se však nesmí přehánět. V článku prozradíme, co byste měli vě...

Kouzelné slovo martindale. Co znamená a proč je u sedaček tak důležité?

Až budete chtít novou sedačku nebo jen její nový potah, zajímejte se o jedno kouzelné slovo. Proč je fajn vědět, kolik tisíců martindale má vámi vybraný textilní potah?

nutrie říční (Myocastor coypu)

Pomozte vědcům: zachraňte naši přírodu před nebezpečnými vetřelci

Každý rok se snaží vědci zjistit, jak je na tom naše země s nepůvodními druhy. Nerozrůstají se, migrují tyto druhy, které k nám nepatří? Jenže sami to nezvládnou. Zapojit se můžete i vy.

Víte, jak můžete využít posekanou trávu?

Posekaná tráva je odpad, který ale na zahradě skvěle využijete

Nevíte, co udělat s posekanou trávou? Pak pro vás máme odpověď, která vám ušetří mnoho starostí. Víte, že tento odpad má v sobě skrytý potenciál? A my vám dnes řekneme, jak ho využít.

Mini dům má na šířku skutečně jen 3,2 metru.

Už jste viděli dům, který má na šířku jen 3,2 metru? Tady je!

Některé nápady vypadají skoro až bizarně. Třeba postavit dům nad úzkým pozemkem, kde je parkování a průjezd, který musí zůstat. A přesto to s trochou představivosti jde.

Kočičí oči

Jak vidí kočky? Barevné spektrum jejich očí vás asi překvapí

Už jste někdy přemýšleli o tom, jak asi vidí vaše kočka? O kočkách je známo, že v noci vidí lépe než my lidé, ale jak je tomu přes den? Mají zrak jako ostříž, nebo pro ně představujeme pouze rozmazanou šmouhu?   

Cibulové slupky

Na křečové žíly je nejlepší jednoduchý a levný recept z cibule

Věděli jste, že se cibule neřadí pouze mezi hlavní hvězdy guláše, ale její tajemné síly můžete uplatnit i v boji s křečovými žilami? Pojďme se jí podívat pod slupku.

Památník Karla Čapka zve na výstavu představující přítele a osobního Čapkova lékaře se srdcem bojovníka - Leopolda Firtakarla

Památník Karla Čapka láká k návštěvě hned ze 3 důvodů

Půvabná empírová stavba, aktuální výstava připomínající osobního přítele i lékaře Karla Čapka a také speciální naučná stezka představují hned 3 důvody, proč byste měli zamířit do Staré Huti u Dobříše.

Sezóna jahod se blíží.

Návod na jahodový džem z roku 1988

Pokoušeli jste se uvařit jahodový džem a vyšla vám z toho řídká a podivně zbarvená tekutina? Přinášíme vám návod, který vám zaručí krásně červeně zbarvený, voňavý a hlavně hustý džem. Je to návod od zahrádkářů ještě z roku 1988.

Vypínač s kontrolkou

Už vypínač potmě nehledejte. Díky kontrolce ho máte pod kontrolou

V době, kdy je v našem životě tak mnoho světel a tlačítek, můžou vypínače s kontrolkou působit jako vrchol extravagance. Ale jsou to malí hrdinové, kteří nám šetří čas i námahu. Pojďme se podívat, kdy a proč bychom měli zvažovat pořízení takového tec...

Solární stolní lampa LED Sammanlankad může fungovat i jako závěsná, nebo baterka (stačí sejmout zdroj světla), 1990 Kč ( Kabely USB a napájecí adaptér USB se prodávají zvlášť).

Co u vás doma nesmí chybět? Multifunkční lampičky

Někdy je svět pod lampou orámovaný jasně, jindy tlumeně. Záleží na výběru správného typu stolní lampy a také teploty chromatičnosti světelného zdroje. Jinou lampu totiž vyberete na pracovní stůl a jinou tam, kde chcete dosáhnout určité intimity.

New High Efficiency House Montmorency

Úžasný ekologický dům, který má sovy jako spolubydlící

Uprostřed zelených gumovníků na předměstí Melbourne stojí důkaz dokonalého skloubení rodinných potřeb a ohleduplnosti k životnímu prostředí.

Připravte si ta nejlepší kuřecí křidýlka

Tohle je recept na nejlepší grilovaná kuřecí křídla. Nebo snad máte lepší?

Je spousta jídel, která můžete jíst pořád – a nikdy je nepřestanete milovat. A právě křupavá křídla patří k nim. Jen si to představte. Čerstvá, šťavnatá, ale také křupavá. Přímo ideální jídlo ke sledování sportovních zápasů, ale i během letní grilova...