Hnědnutí listů je často způsobené nadměrnou zálivkou.

Pokojovkám hnědnou listy? Víme, co děláte špatně!

Objevily se na vašich pokojovkách hnědé okraje listů? Ať už zasychá lem, špička, nebo celé listy, příčina nemusí být v nedostatku vody, ale naopak v nadměrném nebo nevhodném zalévání.

Vaše domy bez pardonu: Kouzlo městských domů 1. díl

Už mnoho let fotíme domy kolem nás. Tím, že je ukážeme společně a porovnáme, nabízíme nejjednodušší formu inspirace a vzdělání. Jednoduché hodnocení pak je spíš naším vlastním názorem, než že bychom chtěli svůj názor někomu vnucovat. V těch našich to...

Jaboticabu si můžete vypěstovat květináči. Na zimu je ale třeba přemístit rostlinu do interiéru.

Strom, který plodí lahodné ovoce přímo na kmeni. A vypěstovat ho můžete i u nás

Jaboticaba patří k nejzajímavějším ovocným stromům na světě, její plody totiž rostou přímo z kmene. Přirozeně se vyskytuje pouze v Jižní Americe, ale vypěstovat si ji můžete i v našich podmínkách.

Stavba svépomocí

Čím dál víc lidí staví svépomocí. Nemají peníze

Tento rok stavebnictví příliš nepřeje. Rostou ceny nemovitostí a úvěrů, zdražuje se stavební materiál a hledají se cesty k úsporám. Peníze nejsou a při rekonstrukcích i výstavbě nového bydlení chtějí lidé šetřit na využití stavebních firem, 60 procen...

Použití bednění na stavbě.

Zkoušeli jste zatloukat hřebíky do betonu a selhali jste? Tady je řešení!

Potřebujete vytvořit šalování pro sloupek na základové desce či jiný stavební prvek vytvořený metodou ztraceného bednění? V tom případě se neobejdete bez hřebíků. Jak ale zatlouct hřebíky do betonu? Poradíme vám a ukážeme správný postup. 

Skrz podlahu vidí do vinotéky. Poznejte dům Kaley Cuoco

Tenhle dům má 6 koupelen a skleněnou podlahu nad vinotékou

Herečka Kaley Cuoco se rozhodla pro koupi domu ve Westlake Village v Los Angeles. Za tento prostorný a nádherný dům zaplatila 6,4 milionu dolarů. Co kromě prosklené podlahy, skrze kterou lze vidět do vinotéky, se v sídle ještě nachází?

Pro rekonstrukce a dokončovací práce se skvěle hodí míchačky betonu s menším bubnem.

Jak vybrat správnou míchačku? Kompletní průvodce pro stavebníky

Chcete stavět nebo rekonstruovat dům? V tom případě se neobejdete bez míchačky betonu. Ale jaká míchačka je pro vás vhodná? Jaké má mít vlastnosti, aby vám šlo stavění pěkně od ruky? Poradíme vám, podle jakých kritérií míchačku betonu vybrat.

Ribollita má různé podoby, neměly by v ní však nikdy chybět fazole, černá kapusta a rajčata.

Polévka z Toskánska z chleba a fazolí? Je vynikající!

Z italských polévek je u nás populárnější minestrone, ale až ochutnáte její příbuznou ribollitu, určitě se u vás v kuchyni zabydlí také. Je plná zeleniny, fazolí, voňavých bylinek a zužitkujete do ní starší pečivo, které už nikdo nechce jíst.

Fíkus v domě

Jak pěstovat fíkus: Praktický průvodce pro zahradníky a nezahradníky!

Chcete, aby váš fíkus nejen přežíval, ale i vzkvétal? Pak jste na správném místě. V tomto článku se dozvíte, jak pečovat o tuto úžasnou pokojovou rostlinu a co je potřeba k jejímu šťastnému a dlouhému životu.

Švestková galetka s celozrnnou moukou.

Přivítejte podzim švestkovou galetkou. Chutná božsky

Sezona švestek je v plném proudu a toho je třeba využít. Upečte si tuto francouzskou galetku, v níž vynikne nejen jejich chuť, ale i půvab.

Buďte rádi, že Den architektury trvá týden. I tak všechno nestihnete

Včera jsme vás zvali na největší přehlídku designu u nás, dnes přidáváme další bonbonek – největší festival architektury. Ten však na rozdíl od designu proběhne ve 135 městech a vesnicích naší krásné země a nabídne asi 450 exkurzí a vycházek. A zadar...

Ptáčci na zahradě v zimě

Od podzimu se musíte začít starat o ptáčky

Víte, co mají ptáčci a zahrádkáři společného? Lásku k zeleni a volné přírodě! Jak ale zajistit, aby se vaši křídlatí kamarádi cítili v chladných měsících jako v ráji? Čtěte dál a dozvíte se, jak připravit zahradu na zimní období tak, aby v ní ptáčci...

Jak vybrat toaletní stolek do každé ložnice

Toaletní stolek si ženy zamilují. Je to jen jejich koutek

Toaletní stolek neslouží jen jako elegantní a vkusná dekorace, ale také plní svůj účel. Ženy díky němu mají vše, co k líčení potřebují, hezky po ruce. I když ho můžete umístit kdekoliv doma, nejlépe mu bude v ložnici. A jak vybrat správný právě pro v...

Trhliny v cihlovém komíně, které pokračují z kouřovodu do exteriéru, mohou způsobit velmi škodlivý komínový požár.

Požár komína určitě nechcete. Obětujte pár tísíc za údržbu a zachráníte miliony

Krbová kamna, krby nebo kotle jsou útulnými prvky domova, ale s léty provozu se mohou dřív nebo později objevit problémy s komínem. Praskliny v cihlách nebo ve spárách zdiva mezi cihlami jsou včasným varovným znamením, že váš komín potřebuje pozornos...

Užívání bylin se liší dle trimestru

Pozor na bylinky v těhotenství. Některé pomáhají, jiné mohou způsobit potrat

Bylinky můžete užívat i v těhotenství. Některé lze ale konzumovat až v posledním trimestru, jiné svědčí miminku po celou dobu těhotenství a některé nesmíte pozřít celých devět měsíců. Pojďme se podívat na to, které to jsou.