Jaký je technický rozdíl mezi nosným a vnějším zdivem

Technická terminologie je někdy dost nepřesná. I ve stavařině. To se však netýká termínů, jako je nosné zdivo, vnější zdivo nebo nenosné zdivo. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl?

Letní dekorace

5 tipů na letní dekorace

Nevíte si rady, jak vnést do svého domova radostnou náladu a barevnost, která k létu patří? Inspirujte se našimi tipy na letní dekorace.

Příspěvek na dítě

Vláda schválila příspěvek 5000 Kč na děti. Jaké jsou podmínky?

Zatímco část rodičů dostane příspěvek ve výši 5 tisíc korun automaticky, další si o něj musí zažádat. Připravte se také na to, že proti novému návrhu bude posuzování příjmů o něco přísnější. Co vás čeká?

Včely kolem své královny.

Co když se začnou rojit včely na zahradě?

Přelom jara a léta je období, kdy včely hledají nové útočiště. Cílem jejich rojení se může stát skála, starý dům či dutina stromu. Co ale dělat, pokud se cílovou destinací nové včelí královny stane místo na vaší zahradě?

Okurky

Aby nic nesežralo okurky

Okurky patří k nejoblíbenějším zeleninám u nás. Vypěstovat si je můžete vcelku snadno u sebe na zahradě či ve skleníku. Ovšem často nám naše snažení vedle různých plísní a chorob kazí škůdci. Na které je potřeba dát si největší pozor a jak je zastavi...

Britney Spears si den po svatbě koupila nové sídlo v Kalifornii za 280 milionů

Britney Spears si den po svatbě koupila nové sídlo v Kalifornii za 280 milionů

Slavná zpěvačka Britney Spears a její manžel Sam Asghari, den po velkolepé svatbě, koupili zbrusu nový dům v Calabasasu v Kalifornii za 11,8 milionu dolarů. 

Tip pro netrpělivé zahrádkáře: rostlinný sprinter se jmenuje bambus

Nebaví vás dlouho čekat, než ze sazeničky něco dekorativního vyroste? U bambusů tohle nehrozí, rostou vážně rychle a navíc jde o stálezelené rostliny.

Pes

Co s natrženým uchem psa?

Psi jsou našimi věrnými domácími mazlíčky. Jenomže zatímco platí, že pes je nejlepší přítel člověka, může se občas stát, že si psi mezi sebou navzájem nesednou a dojde ke rvačce. Jak se zachovat, pokud váš mazlíček vyjde z takového nepříjemného setká...

Jahody

Nejchutnější odrůdy jahod

Chutné, čerstvé, osvěžující, voňavé a v neposlední řadě také velmi zdravé. To jsou jahody, které máme rádi snad úplně všichni. Jak už to tak často bývá, domácí jahody vypěstované s láskou na zahrádce nebo v květináči jsou lepší než ty kupované. Jaké...

Jednoduché těstoviny s fantastickou omáčkou z čerstvých rajčat

Léto přeje těstovinám na všechny způsoby. Když ale není moc času, zvolte rychlé jídlo, které zasytí tak akorát, organismus nezatíží a bodne i vegetariánům. Zkuste penne s výbornou rajčatovou omáčkou.

Waterfront Cottesloe

V tomhle domově seniorů byste chtěli žít i zamlada

Domovy důchodců nevypadají často moc vábně. My vás ale pozveme do jednoho, který byste klidně brali jako svoje vlastní bydlení.

Bazénová chemie

Srovnání výhod a nevýhod dezinfekčních prostředků pro čištění bazénů

Kdo uvažuje o bazénu, nutně musí přemýšlet o filtraci a dezinfekci vody. Je otázka, která z daných možností je ta nejvýhodnější. Zkuste si to vybrat pomocí našeho přehledu.

Vakuování potravin

Udržte potraviny déle čerstvé díky vakuování

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak prodloužit trvanlivost potravin, je vakuování. Takto zabalené potraviny vydrží až 5x déle čerstvé, udrží si aroma, chuť i živiny. Vakuované potraviny navíc šetří místo v lednici.

S vínem v ruce a za zády s chrámem sv. Mikuláše vám bude Znojmo chutnat..

Znojmo nejsou jenom víno a okurky, ale také pivo, historie a zábava po celé léto

Ve Znojmě můžete obrazně i doslova ochutnávat všechno. Ať sem přijedete single, nebo s dětmi, s partou třicátníků, případně s prarodiči, nikdo se nebude nudit.

Cukr záněty

Nejlepší potraviny na záněty

V dnešní době je v módě jíst zdravě. A to je dobře. Ne vše, co na první pohled vypadá zdravě, je skutečně pro vaše tělo užitečné. Některé potraviny dokonce podporují vznik zánětů v těle. Víte, jaké?