Okurky

Aby nic nesežralo okurky

Okurky patří k nejoblíbenějším zeleninám u nás. Vypěstovat si je můžete vcelku snadno u sebe na zahradě či ve skleníku. Ovšem často nám naše snažení vedle různých plísní a chorob kazí škůdci. Na které je potřeba dát si největší pozor a jak je zastavi...

Britney Spears si den po svatbě koupila nové sídlo v Kalifornii za 280 milionů

Britney Spears si den po svatbě koupila nové sídlo v Kalifornii za 280 milionů

Slavná zpěvačka Britney Spears a její manžel Sam Asghari, den po velkolepé svatbě, koupili zbrusu nový dům v Calabasasu v Kalifornii za 11,8 milionu dolarů. 

Tip pro netrpělivé zahrádkáře: rostlinný sprinter se jmenuje bambus

Nebaví vás dlouho čekat, než ze sazeničky něco dekorativního vyroste? U bambusů tohle nehrozí, rostou vážně rychle a navíc jde o stálezelené rostliny.

Pes

Co s natrženým uchem psa?

Psi jsou našimi věrnými domácími mazlíčky. Jenomže zatímco platí, že pes je nejlepší přítel člověka, může se občas stát, že si psi mezi sebou navzájem nesednou a dojde ke rvačce. Jak se zachovat, pokud váš mazlíček vyjde z takového nepříjemného setká...

Jahody

Nejchutnější odrůdy jahod

Chutné, čerstvé, osvěžující, voňavé a v neposlední řadě také velmi zdravé. To jsou jahody, které máme rádi snad úplně všichni. Jak už to tak často bývá, domácí jahody vypěstované s láskou na zahrádce nebo v květináči jsou lepší než ty kupované. Jaké...

Jednoduché těstoviny s fantastickou omáčkou z čerstvých rajčat

Léto přeje těstovinám na všechny způsoby. Když ale není moc času, zvolte rychlé jídlo, které zasytí tak akorát, organismus nezatíží a bodne i vegetariánům. Zkuste penne s výbornou rajčatovou omáčkou.

Waterfront Cottesloe

V tomhle domově seniorů byste chtěli žít i zamlada

Domovy důchodců nevypadají často moc vábně. My vás ale pozveme do jednoho, který byste klidně brali jako svoje vlastní bydlení.

Bazénová chemie

Srovnání výhod a nevýhod dezinfekčních prostředků pro čištění bazénů

Kdo uvažuje o bazénu, nutně musí přemýšlet o filtraci a dezinfekci vody. Je otázka, která z daných možností je ta nejvýhodnější. Zkuste si to vybrat pomocí našeho přehledu.

Vakuování potravin

Udržte potraviny déle čerstvé díky vakuování

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak prodloužit trvanlivost potravin, je vakuování. Takto zabalené potraviny vydrží až 5x déle čerstvé, udrží si aroma, chuť i živiny. Vakuované potraviny navíc šetří místo v lednici.

S vínem v ruce a za zády s chrámem sv. Mikuláše vám bude Znojmo chutnat..

Znojmo nejsou jenom víno a okurky, ale také pivo, historie a zábava po celé léto

Ve Znojmě můžete obrazně i doslova ochutnávat všechno. Ať sem přijedete single, nebo s dětmi, s partou třicátníků, případně s prarodiči, nikdo se nebude nudit.

Cukr záněty

Nejlepší potraviny na záněty

V dnešní době je v módě jíst zdravě. A to je dobře. Ne vše, co na první pohled vypadá zdravě, je skutečně pro vaše tělo užitečné. Některé potraviny dokonce podporují vznik zánětů v těle. Víte, jaké?

Orchidej hnojení

Nejlepší hnojivo na orchideje vyrobíte z kávy

Krásné orchideje jako z botanické zahrady můžete mít i vy. Stačí jedna drobnost. Vyzkoušejte třeba hnojivo z kávy.

zaštipování

Škola zaštipování rajčat

K bohaté úrodě rajčat vám pomůže zaštipování výhonků. Rostlina nebude posílat zbytečné živiny do výhonků a bude je směrovat jen do plodů. Jak na to?

Dům&Zahrada 7/22

Fantastické letní číslo Domu&Zahrady právě vyšlo

Chcete mít v létě co dělat? Budete se nudit v letadle, na pláži nebo třeba jen na chatě? Tak to bude přesně ten pravý čas na náš časopis. Má spoustu krásných a zajímavých článků.

Žlutá v interiéru

Rozzařte své bydlení. Inspirujte se žlutou barvou

Žlutá barva a její odstíny působí v interiéru klidným a teplým dojmem, mohou vás pozitivně naladit, nemluvě o faktu, že rozjasní kteroukoliv místnost. Věděli jste, že má dobrý vliv také na vaše tvůrčí schopnosti? Inspirujte se s námi a vneste ji i k ...