Auto-Family House 1

Netradiční architektura: Dům, v němž celé přízemí patří autu

Samotná architektura prochází neustálým vývojem a zároveň reaguje na vývoj v technologiích i na nové urbanistické preference lidí. Příkladným propojením všech těchto současných požadavků na moderní bydlení je dům, v němž je dostatek místa pro celou r...

Moderní koupelna 1

30 skutečných malých koupelen pro vaši inspiraci

Koupelen supermoderních, exkluzivně vybavených a pekelně drahých bylo dost. Pojďte se podívat na reálné levné koupelny, které skutečně někde existují.

Luxusní pokoj

Exkluzivní příloha časopisu Dům&Zahrada

S novým číslem časopisu Dům&Zahrada přichází i nová příloha o exkluzivních interiérech, architektuře a doplňcích.

Udírna 2

Jak si postavit udírnu

Zatímco letní zahradě vévodí gril, podzimní a zimní pro změnu zase udírna. Začíná čas, kdy přijde k chuti voňavá kýta, klobásky nebo ryba vytažené rovnou z udírny. A je-li to na vlastní zahradě, chutná všechno dvojnásobně.

Bez příčky a s ostrůvkem 4

Návrh na přání: 3 varianty uspořádání malé kuchyně a jídelny

O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuc...

Kuchyně se zděnou spíží 2

Návštěva: Útulná kuchyně se zděnou spíží

Kuchyně je v domácnosti velmi důležité místo. A dá se říci, že co dům, to jiný prostor k vaření, protože kuchyně obvykle velmi přesně odráží vkus a potřeby toho, kdo v ní pobývá nejčastěji.

<p>Dýha dřeva je 0,3—0,5 mm silná vrstva dřeva, která se nanáší k podkladu. Je měkká a navozuje pocit sounáležitosti s přírodou. Vhodná je tedy k výrobě reprezentativního nábytku, ke kterému se budeme chovat slušně.</p>

Vyznáte se v povrchových materiálech?

Většina z nás vybírá nábytek pohledem. Buď se nám líbí, anebo ne. Přemýšleli jste ale v této souvislosti někdy o použitých materiálech? Jak moc jsou odolné vůči otěru, přímému světlu, domácím mazlíčkům…?

Pouták Dům a Zahrada 11/12

Dnes vychází nové číslo časopisu Dům&Zahrada!

Od dnešního dne se můžete setkat na stáncích s novým číslem nejčtenějšího časopisu o bydlení Dům&Zahrada. Najdete v něm tradiční rubriky i novou přílohu Exkluzivně.

Gue(ho)st House  7

Netradiční architektura: duch

Dům ve francouzském Delme vypadá jako mrtvola. A pořádně letitá mrtvola. Jako kostlivec zahrabaný zčásti pod zem. A přitom to býval obyčejný cihlový dům.

Dřevostavba

Jak přírodně zaizolovat dřevostavbu

Ruku v ruce s přírodním materiálem dřevostavby jdou i přírodní materiály technických prvků - izolací. Vedle minerální a skelné vaty se tak stále více prosazuje například izolace ovčí vlnou a izolace konopné.

Yin a Yang prakticky 1

Harmonický domov: Jak v prostoru prakticky zacházet s Yin a Yang?

Minulý týden jsme se věnovali charakteristice dvou základních principů Yin a Yang. Dnes jsme pro vás připravili konkrétní rady, jak tyto protiklady nejlépe využít ve vašem vlastním domově.

Koupelna Pavla Vítka

Vychází nové STORY!

Na trh přichází nové Story! Nyní vychází v novém, lepším a zajímavějším stylu.

Chyby v interiéru: polštářky - perex

Chyby v interiéru: kde chybí polštářky

Interiér v úsporném pánském stylu dosáhl minimálními prostředky velice efektního, reprezentativního výsledku. Vysoký kontrast netypicky světlé podlahy s tmavými stěnami, obklad z tmavého dřeva a černé sezení vytvářejí společně příjemný, útulný prosto...

Dřevěný domek  1

Návštěva v malém, dřevěném domku

Tohle bydlení je jako ze škatulky. Doslova. Tahle dřevěná škatule je totiž jakýsi přenosný obytný dům. Přitom jeho vlastnosti jsou lepší než u roubenky.

Podlaha z PVC 4

PVC podlahy – nesmějte se jim, jsou skvělé

PVC, tedy polyvinylchlorid, je syntetický materiál, který se jako podlahová krytina používá již desítky let. To ovšem neznamená, že jde o materiál zastaralý. Právě naopak.